Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Krásná rodinná pohádka. Nejsem tak velkým milovníkem čokolády, ale přesto jsem si přišel na své. Umpalumpové mě moc rozesmály svým zpěvem, v obličeji jsou hodně podobní mému strýčkovi, ta pohoba je neuvěřitelná. Johnny Depp si údajně schválně vybírá takové role, aby na něj jeho děti měly pěknou vzpomínku. Rolí Willyho Wonky jistě zanechá skvělou vzpomínku svým dětem stejně jako kapitánem Jackem Sparrowem, Střihorukým Edwardem a dalšími skvělými rolemi, kterými se mi tento specifický herec zaryl hluboko do paměti.

Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (2014) (hudební videoklip)

Krásný trapový beat, jako stvořený pro Juicy J, nebo Baucha. Takový newschool v oblasti rapu, do kterého jde dosadit rychlý diktát pomalý výstižný rap, přímou řeč bez intonace, nebo zpěv. Katy Perry dokonale oslovila rapové publikum. Mám rád podobné kombinace pop music a rapu, nebo disca a rapu. Krásně v takových kombinacích kontrastuje ten humpolácký rap z ulice.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Vynikající komedie pro všechny lidi, kteří si čas od času rádi zakouří. Tento snímek se nedá chápat za jiných okolností, nežli pod vlivem THC. Kdo nehulí, tak tomu se zřejmě tato komedie líbit nebude. Method man a Redman si perfektně zahráli ortodoxní vyhulence a zafungovalo to. Výborně jsem se pobavil.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Výborní herci, kvalita zpracování i zvláštních efektů. Nemám co bych Kingsmanovi vytknul, tak proč jsem se při sledování nudil? Zřejmě už jsem tímto žánrem přesledovaný. Uvidíme, jaké bude pokračování.

Klub rváčů (1999)

Za mě osobně vynikající film s opravdu vyjimečnou hlavní myšlenkou. Ta myšlenka Tylera Durdena zní: Lidé chodí do práce, kterou nemají rádi, aby si koupili věci které nepotřebují. Proč tu jsme? Jsme jen spotřebitelé. Členi klubu rváčů si to uvědomují a začínají být dost vzteklí. Nemyslím si, že je nutné zřizovat klub rváčů, ale tento snímek mě opravdu donutil zamyslet se nad životem. Baví mě to co dělám? Ubírám se v životě správným směrem? Jsem šťastný? Asi takové otázky jsem si během sledování Klubu rváčů pokládal.

Kmen Andromeda (1971)

Kmen Andromeda je živý a roste! Rychle ho musíme zničit, nebo nás zahubí! Odpálená nálož ho ale ještě více posílí. Tak co teď s tím? To byla asi jediná emotivní zápletka. Nutno brát zřetel na stáří filmu. Za mě 50%.

Kokain (2001)

Moc pěkný, kvalitně natočený a poučný snímek. Johnny Depp se do role dealera podle mě dokonale vcítil. Ostatně jako do kterékoli jiné role, je to výborný herec. Od Střihorukého Edwarda po kapitána Jacka Sparrowa, přes majitele čokoládovny nemohu Johnnymu nic vytknout. Škoda, že mu nedopadlo manželství s Vanessou Paradis, tu pěknou francouzskou zpěvačku jsem mu přál, ale nedá se nic dělat. Každopádně z hlediska herectví je to za mě osobně génius. Neznám herce, který i z propadáku dokáže udělat dobrý film viz. počin Devátá brána.

Kouř (1990)

Úplně jsem nechápal, jaká byla hlavní myšlenka tohoto počinu. Měl jsem při sledování smíšené pocity. Po nějaké době sledování jsem však pochopil, že je to pravděpodobně umělecky ztvárněná satira na bývalý režim. Zajímavý počin i po letech.

Ku Klux Klan: A Secret History, The (1998) (TV film)

Zajímavý dokumentární pořad o Ku Klux Klanu, ale dále se těmito rasisty ve svém životě nechci zabývat. Nelíbí se mi filozofie o nadřazenosti bílé rasy.

Kytice (2000)

Do té doby dosud nevídaně vydařený český počin. Kytici jsem viděl poprvé před patnácti lety, kdy jsme se šli se školou na film podívat do kina a do dneška mám z filmu dobrý pocit.