Titanic (1997)

Titanic jsem miloval už od dětství. Nedokázal jsem pochopit a vyrovnat se s tím, že se tak obrovská loď potopila. Poté, co jsem uviděl tento film se z něj v mém dětství stal ten nejoblíbenější a koukal jsem se na něj stále dokola. Odstartoval u mě všechno to fanouškovství ke katastrofickým filmům. Začal jsem sledovat filmy Leonarda DiCapria a oblíbil si tohoto herce. Časem jsem začal vnímat Leonardův herecký vzestup a je mi jasné, že právě Titanic byl důležitým snímkem v jeho kariéře. Nemohu udělit méně, než pět hvězd.

Top Dog (1995) odpad!

Líbila se mi jedna scéna, ve které je Chuck Norris versus šestnáct odhodlaných týpků. Zřídil je pořádně, ale aby to vypadalo věrohodně, tak se od nich nakonec nechal taky trochu zbít. Druhý den byl přesně podle mých očekávání OK. Jinak příběh psího detektiva nevim, nevim. Nemám rád, když se ve filmech přeceňují schopnosti zvířat.

Trabantem až na konec světa (2014)

Super dobrodružství, osobně bych si na takovou výpravu vybral jiný dopravní prostředek, ale to by na druhou stranu zase nebyla taková legrace. Snímek jako takový byl pro mě nudný. Místy jsem byl napjatý a fandil, aby projeli a pak jak najeli na nějakou asfaltku tak to byla nuda až jsem skoro zíval. Z hlediska expedice 80%, z hlediska koukatelnosti 40%. Takže dávám 3 hvězdy - 60%.

Trainspotting (1996)

S kým jsi, takový jsi. Tak nějak bych vystihl hlavní myšlenku tohoto dnes již kultovního počinu. Drogy jsou fajn, ale jak je zde vidět jen do té doby, než se vše zvrhne a člověk na nich začne být závislý. Brzy bude pokračování Trainspottingu, na které se moc těším. Za mě 80%.

Trosečník (2000)

I přesto, že ve filmu se moc nemluvilo, tak si Tom Hanks získal mou pozornost od začátku až do konce. Roli trosečníka zahrál tak věrohodně, že si nedovedu představit, kdo jiný by ji zahrál podobně. Od teď když uvidím volejbalový míč, hned si vzpomenu na Wilsona.

Truman Show (1998)

Ještě jsem neviděl snímek, ve kterém by byla lépe vystižena lidská konformita.

Tři bratři (2014)

Na začátku jsem vůbec netušil, že bude ve filmu více příběhů. Krásně zpracované nové provedení šípkové Růženky se mi moc líbilo a říkal jsem si Krastome? Po dlouhé době se koukáš na film, který si zaslouží pět hvězd. Pak ale přišel druhý příběh o červené Karkulce a nechápal jsem jak hrozně byl zpracovaný vlk. Pak už jsem filmu nevěnoval velkou pozornost a nebavil mě. Vidím to tak na 60%.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Ulice Cloverfield se mi líbila! Snad do půlky filmu jsem si říkal proč ji vězní, ale nakonec vše bylo jinak a došlo rozuzlení. Mám rád snímky, které nejsou hned předvídatelné, nebo kde jako divák musím během sledování pozměnit úhel pohledu na hlavní hrdiny. Za mě 70%.

Úniky do budoucnosti s Jamesem Woodsem (2013) (pořad)

Viděl jsem díl o čipování lidí a doufám, že se lidstvo nedostane v budoucnosti do situace, kdy očipovaní lidé budou mít nefér výhodu nad ostatními. Myslím, že by to mohlo způsobit naprostý rozvrat společnosti.

Útěk do divočiny (2007)

Útěk do divočiny mě naprosto dostal. V mnoha názorech a postojích si připadám, jako hlavní hrdina Christopher. Proč se ale tolik vymezovat a utíkat pryč od rodiny a přátel? On to měl ale trochu jinak. Chtěl se od své rodiny dostat pryč a bez ohledu na to, že právě vystudoval vysokou školu spálil všechny mosty a utekl. Trochu mě naštval konec, ale film je natočený podle skutečné události a zřejmě se tento příběh doopravdy odehrál. Dávám všech pět hvězd za svobodomyslné myšlenky obsažené ve snímku a budu se těšit, až se na Útěk do divočiny znovu podívám.