• Životopisný

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Mnohem horsi nez serialy z Netflixu, ale tisickrat lepsi nez vsechny ty cesky ordinace, modry kody, ulice a podobny srajdy..

Madisonské mosty (1995)

Jako kulisa pri uklidu to bylo fajn, ale film me nezaujal natolik abych si k tomu poradne sedla a nemohla se odtrhnout. Je to takova oddechovka rekneme, hodne povidani, dej dost predvidatelny..

Já, Olga Hepnarová (2016)

Jedna hvezda za snahu natocit zajimavy dokumentarni film.. Vic dat ale nemuzu, je to nic nerikajici snimek, ktery zacne byt zajimavy az ve chvili kdy Olga najede do lidi. Bohuzel do ty doby se divak dozvi akorat, ze Olga neumela zdravit lidi, za to ji slo rizeni a ano taky mela parkrat sex.. Ovsem to jsem vedela i pred shlednutim tohoto dila.. Uplne vynechali, ze se pokusila zabit svou sestru pozarem (k cemuz se priznala az po tom utoku s nakladakem). Taky se uplne vykaslali na fakt, ze se snazila spat i s chlapama a vlastne tu jeji osobnost nijak nepriblizili.. To ze prectou dopis, ktery ona sama poslala pred utokem do rozhlasu, tim teda moc nezachranili.. Vcelku nuda..

Svatý boj (2001)

Težká role hlavního hrdiny, avšak Goslingem výborně zvládnutá.. Příběh je poměrně silné sousto, evokuje to hodně otázek.. Nicméně se mi líbilo hlavně poukázání na to, že jsou i náckové, kteří vlastně ani o židech nic neví a ani nedokáží říct co je vede k nenávisti židů - viz. věta "Jak je můžeš nenávidět, když o nich nic nevíš?"

Tři bratři (2014)

Hrozne hloupe natocena pohadka, to se nedalo dokoukat..

Nebezpečná metoda (2011)

Neprilis pusobivy zivotopisny film.. Davam jednu hvezdu za snahu a druhou hvezdu za Mortensena.. Keira dve tretiny filmu pusobi spis jako naprosto retardovana nez jako pacient trpici hysterii..

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

No co na to rict, snimek je to fajnovej a srdceryvnej.. Nicmene uz se tak neda rict ze pravdivej.. Kdokoliv kdo si o Linde Lovelace neco malo zjisti a trochu si to srovna v hlave, pak nikdy nemuze dojit k zaveru, ze to bylo opravdu tak jak je to v tomto filmu popsano.. !!! Pozor toto muze byt spoiler: Ze byl Chuck opravdu takovej hajzl tomu verim, nicmene to ze Linda pomerne dlouhou dobu netusila, ze ma za muze pasaka je nesmysl.. Take to jak ke konci filmu tvrdi v talk show, ze v pornoprumyslu stravila celkem 17 dni je hloupost - Deap Throat rozhodne nebyl jeji prvni snimek a ani posledni.. Ze by do vseho sla jen proto, ze ji Chuck rekl at to udela si nemyslim.. Take se nekam vytratily jeji drogove vylety, smazku udelali akorat z Chucka, ktery ji bil a zatajoval celkem dulezitou informaci.. Spis si proste pak holka nestastna uvedomila, ze v Holywoodu s nicim jinym nez s pornem neprorazi, ze ma uz do smrti nalepku holky s neukojitelnym hrdlem a zacalo ji byt stydno, tak to trochu svedla i na manzela a napsala o tom knihu Ordeal - podle ktere je mimochodem natocen tento film a diky niz se pak Linda mohla pripojit k feministkam v boji proti domacimu nasili a pornografii (aby se po letech pro zmenu zas mohla sverit svetu, jak ji feministky sproste vyuzivaly v boji za zenska prava a opet ji skoro neplatily.. ale to vlastne ve filmu take chybi). Takze ve finale se nedivim, ze Lindiny deti snimek schvalily - ona z toho vlastne vychazi jako uplna svetice..

Diagnóza: Šampión (2015)

V prvni polovine filmu jsem nevedela co si o tom myslet, ale pak se rozjel tvrdy boj o pravdu a neslo se odtrhnout..