• Thriller

Zápisky o skandálu (2006)

Famozni hudba Philipa Glasse doslova tlaci dej dopredu a obe damy hrajou o106, zkratka zase jednou zazitek z filmu na nejvyssi urovni.

Zítra nehrajeme! (2006)

Hromada unylejch zpívánek s tragickejma textama, až na jednu výjimku, je zkrátka nuda k zblbnutí. O mrtvejch jen to dobrý, ale čas pana Altmana se naplnil už dlouho před natočením tohohle veledíla.

Ztracen v oblacích (2006)

Film založenej na skutečný události nezaujme ničím, snad jen, že Brooke Langton je pěkná baba, ale to už jsem věděl předtím.

Žena ve vodě (2006)

Vrtalo mi hlavou, proč film takovýho mistra vypravěče má nižší hodnocení tady na ČSFD než kdejaká trapárna s Jackie Chanem. Asi jsem na to přišel. Když někdo řekne předem, že vám přečte pohádku, tak si lehněte a poslouchejte pohádku a neptejte se, proč je tamto takhle a proč ten dělá tohle. Tohle je totiž moc pěkná pohádka, víme?

16 bloků (2006)

Z celýho filmu mě bavil jen David Morse. Bruce nic nehrál, protože on už JE unavenej a stárnoucí chlápek a ten černej kluk měl fakt ušitrhající dikci. Scénář je totální blbost, nereálnej, nelogickej a rozvleklej. A ten konec? Fuj Donnere!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pročítám si tu vaše komentáře a říkám si, jestli těch filmů s tímhle názvem není víc, dva, tři, několik. Hodně rozporuplný hodnocení, řek bych. Zdá se, že se nám tu potuluje blíže neurčený množství profesorů dějepisu, to teda tápu, co dělaj na filmovejch stránkách, ale co už. Pak tu máme odpůrce násilí, taky pěkná množina, ale čekal bych, že budou spíš hodnotit pořady Studia Kámoš nebo tak něco, a ne film, kterej má bitvu v názvu, i když jen v českým. Ale když mám mluvit za sebe, tak mě se to líbilo. Vizuálně úchvatný, dějově slabý, ale že bych si někam odskočil, třeba do kuchyně, to teda vůbec. Moh bych přijít o nějakej extra hustej záběr a to bych fakt litoval. Na pět to nebude, ale podívaná je to veliká.

Bobby (2005)

Trochu pohádka, trochu sociální drama ze Skotska 19. století. Roztomilej smeták s nožičkama coby deus ex machina :) Podle skutečný události prej, no nevim. Každopádně až na poslední čtvrthodinu pěkně natočený, tyhle historický dramata briti umějí, člověk úplně cítí tu špínu...Škoda toho konce.

Buď v klidu (2005)

Dost jsem se bavil a to hlavně na The Rockovi. To teda bylo veliké překvapení! Travolta je tradiční, Uma vypadala krásně a Harvey Keitel, tak toho můžu taky pořád. Škoda, že byl tak brzy odejit James Woods, můj další oblíbený hráč...

Capote (2005)

Pan Herec Hoffman se tak přetvořil pro tuhle roli, až se mu povedlo něco téměř dokonalýho. Geniální výkon! Ještě mě (opět) zaujal Clifton Collins v roli vraha. Tenhle film je skoro výhradně o hereckých výkonech, ale ty jsem si fakt užil.