• Krátkometrážní

Odvážné palce (2009) (pořad)

Myslím, že 258 dílů v mém iTunes, které mají dohromady 122 hodin, mluví za vše :D PS: Můj dvoustý komentář musel být o něčem, k čemu mám silný vztah PSS: Nejvíckrát přehraný díl (24x v počítači + bůh ví, kolikrát na iPodu) má 24 minut a hlavním tématem byl film Julie a Julia

Cyberbully (2015) (TV film)

Velmi husté, velké psycho! Maisie je opravdu velký talent a hodinovku utáhne sama úplně v pohodě :-) Tohle je rozhodně překvapení roku. Jediné, co mi zážitek kazil bylo to, že jsem k prozření došel o 30 minut dříve než hlavní postava, což ovšem není nic závažného a z 100% to hazí na něco mezi 90% a 95%. Je to jednoduše bomba jednohubka, která má přidanou hodnotu v podobě toho, že po jejím skončení si můžete se spolu-divákem tak dvojnásobnou délku filmu povídat o tom, jak a proč to takhle skončilo a co se po konci mohlo stát ;-)

Nikdy není pozdě (2015)

Opravdu dojemný film. Skvěle natočený, úžasně zahraný a parádně atmosférický. Meryl Streep se mění každou svojí další rolí a dokazuje, že je opravdu bohyní, která dokáže zahrát cokoliv. Ke všemu přidejte kvalitní scénář Diablo Cody a krásné písničky. Nevím, jestli bych to zařadil přímo mezi feel-good filmy, ale chci to vidět znovu, takže i přes jisté chyby dávám pět hvězdiček a můžu jedině doporučit :)

Terapie láskou (2012)

Takhle krásný, chytrý a vskutku romantický film jsem už neviděl!

Ant-Man (2015)

Tohle je jasný případ Marvel filmu, DC nikdy nebude schopno stvořit něco takhle zábavného. A neberte to jako kritiku, ale prostě DC nedělá takhle divácky přitažlivé filmy a všechno dělají moc vážně. Doufám, že Jednotka sebevrahů bude pro ně průlom ;-) A co říct o tomhle? Je to prostě pecka. Svěží, vtipné, originální a přitažlivé. Jsem osobně rád, že Marvel začal natáčet filmy s méně známými hrdiny. Já je tedy osobně dost dobře znám, ale i tak... Nebudu tu psát o všech nesrovnalostech s komiksy, protože by tenhle komentář měl zase 20 řádků ;D Určitě se to zařadí mezi mé osobní favority. Herci jsou jednoduše skvělí. Paul Rudd se konečně vyklubal z vedlejších postav v průměrných romantických filmů a ukazuje se v plné parádě. Douglas hraje původního Ant-mana a občas vtipně zash*tuje. Všichni ostatní jsou taky ok, až na výjimku Michaela Peña, který je neskutečně zábavný a hází jednu hlášku za druhou. Efekty jsou ohromné a zároveň doporučuji ohromné kino s kvalitním zvukem.

Sedmero krkavců (2015)

Nádherná pohádka! Po LETECH tu máme konečně zase pořádnou pohádku (která není Tři bratři, kteří se mi stejně tak nelíbili). Tak dobrou, že si osobně myslím, že by se jednou mohla dostat i do ,,zlatého fondu", nebo mezi vánoční pohádky. Až takhle je dobrá. Kam se na tohle hrabe Princezna a císař, nebo Kdyby byly ryby. Na téhle pohádce je všechno správně. Scénář je chytrý, vtipný, svižný a charismatický. Nádherné scenérie. Hudba je krásná, stejně tak titulková písnička. Herci jsou energičtí a vžívají se do svých postav. Já jsem jednoduše nadšen a doufám, že to bude mít úspěch, jak v řadách rodičů, tak dětí ;-)

Pokémon 3 (2000)

Viděno několikrát, teď zrovna znovu a musím si dát za pravdu já sám, že to je bomba! Epický dabing, skvělá animace (skvělá tak, jak skvělou považuji i animaci seriálu) a velice hezký příběh, který možná menší diváky donutí k slzám. U tohoto opravdu nechápu absurdně nízké hodnocení. Jako, jestli si stěžujete na to, že nechápete děj a nevíte, co to jsou Pokémoni, tak proč ku*va koukáte na film a ne na seriál. A když film, tak proč třetí v řadě?!? Tohle opravdu nechápu. Jaký de*il může kouká na třetí film v sérii, bez znalostí předešlých dvou nebo podkladového materiálu a stěžovat si na to, že něco nechápe?!? Já a Pokémoni se máme rádi už od dětství a zrovna nedávno jsem dohrál nejnovější hru. Pokud si někdo stěžuje na to, že neexistují kvalitní filmy, založené na videohrách, tak ať si pustí například tuto Pokémon sérii. Ale začněte prosím od prvního dílu, a když se vám nebude líbit, tak se nekoukejte dál. Prosím!!!

Píseň moře (2014)

100% lepší po každé stránce! Tohle je teprve bomba. Všechno, co mi přišlo zvláštní na jedničce, tak je tady upraveno a dovedeno k dokonalosti. Hlavní hrdina se znovu může na první pohled zdát jako dosti nesympatický, ale na rozdíl od Brendana alespoň známe hrdinovu motivaci k tomu, aby se choval jako kre*én. Začátek je nádherný, krásně nás uvede do děje i celkové atmosféry filmu. A ještě k tomu, hned na začátku filmu můžeme slyšet hlavní píseň film, která je naprosto nádherná. Kam se na to hrabe Aisling a její písnička. Animace je stejná, pouze vy-upgradovaná a možná i o trochu barevnější. Ani se těm Američanům moc nedivím, že tomu toho Oscara nedaly. Pro mě to je určitě lepší, než Velká šestka, ale takhle to bude mít pravděpodobně každý Evropan, protože máme přeci jen jiné cítění k tomuto stylu animace. Lec kdejaký Američan by si mohl myslet, že tohle je nějaký nový film od Myazakiho (který už ovšem filmy dělat nebude). Ano. Až na takovéto úrovni to je. Doufám, že to jednou uvidím s tím, prý velice dobrým, českým dabingem. Jestli se vám líbil Brendan, tak si tohle puste určitě taky. Jestli jste Brendana neviděli, tak si tohle puste jako první. Zjistíte, jestli vám tahle animace a styl vyprávění příběhu sedne a potom se můžete pustit na tu, ještě trochu syrovější verzi. Doporučuji :D

Best of Mr. Peabody & Sherman, The (1959) (seriál)

Tohle jsme mohl vidět díky bonusovému materiálu na blu-ray disku nového ,, Pana Peabodyho a Shermana". I dnes humor funguje a je to jednoduše okouzlující. Ta jednoduchost, ach, krása :D

The Many Faces of Catwoman (2005)

Tohle jsem se rozhodl si pustit, jakožto přípravu na dnešní Catwoman jízdu/maratón. Jdu do toho s tím, že nejlepší je Michelle z Batman se vrací, a myslím, že se tenhle můj názor dneska ani nezmění. Tenhle dokument je skvělí. Vtipný, odlehčený a hodně informativně nabytý. Jestli se chcete o Catwoman něco dozvědět, tak si puste tohle. Doporučuji :D