• Krátkometrážní

Poslední prázdniny (2006)

Velice příjemná komedie, s příjemnými herci, příjemnou hudbou a příjemnými horami;-) Opravdu to bylo milé překvapení a docela jsem se u toho i zasmál :-)

Postrach Dennis o Vánocích (2007)

Takhle neskutečně neoriginální, trapný a nevtipný film jsem hodně dlouho neviděl. Herci jsou k pláči a hlavní postava strašně anti-sympatická. Nejsem masochista na to, abych po téhle zkušenosti koukal na jiné ,,Denis, postrach okolí" filmy. Nemám odvahu se ani rozepisovat.

Pravdivý příběh herečky (2014)

Tohle si Brittany opravdu nezasloužila! Cílová skupina tohoto filmu je 35-ti letá žena, která netuší, kdo to je Brittany Murphy, je dopoledne, dítě je ve škole a žehlí. To je ideální příležitost. To by ovšem musel mít tenhle film vůbec právo na existenci. Filmaři vůbec nekontaktovali rodinu Murphyové, pravděpodobně ji ani neznali. Protože castingové rozhodnutí, to se opravdu ještě nevidělo. Když si dáte do googlu "the brittany murphy story casting" a zadáte obrázky, zažijete mnohem větší zábavu, než sledováním tohoto filmu. Musím to ale hodnotit jako film, a ten je z technického hlediska solidní televizní podívaná. Proto ta jedna hvězdička. Pokud ale máte tušení, kdo to Brittany Murphy byla, ta tohle opravdu ne...

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Poctivě udělaný, příjemný film s úžasnými herci. Mám rád témata kolem americké politiky, a tohle bylo strašně super. Tohle je podle mně film pro skoro všechny generace a je to i úžasný studijní materiál. Prostě must see!

Prime (2005)

Velice hezký a příjemný film, který zahřeje u srdce a prakticky mu nelze nic vytknout. Herci jsou úžasní a dokonce je povedený i český dabing.

Probuzení (2007)

Docela cool thrillerová jednohubka. Dost tomu hraje do rukou fakt, že to má pod hodinu a půl. Idea je docela zajímavá (úvod je tak děsivý, že už se mi nikdy nebude chtít na operaci), ale celkové zpracování už je trochu slabší. Připadá mi to, jako kdyby scénárista dostal dobrý nápad, ten mu studio schválilo a hned jak vyšel z té kanceláře, tak se tam vrátil se slovy: "Počkejte. Ještě mě napadlo, že by to mohlo ve skutečnosti být takhle, a že tenhle umře, a že tenhle je taky zlý, a že by to mohlo být ještě takhle, a ještě bych tam dodělal tohle, a tohle,..." a producenti už toho měli tak plnou hlavu, že mu řekli, ať už si s tím udělá co chce, jenom ať rozpočet drží pod 10 milionů, což se mu povedlo (8,6 mil.) a už ho nikdo nehlídal. Hayden je stejné herecké prkno jako ve všech jeho ostatních filmech. Jessica přehrává přesně tak, aby balancovala na hraně dramatičnosti, zábavnosti a trapnosti. Lena Olin, můj nový objev, je v roli matky naprosto skvělá. Přehrává zdaleka všechny ostatní. Potenciál tam byl, chtělo to dát na starost možná někomu lepšímu. Taky režisér a scénárista v jedné osobě pracoval mimo tento film už jenom na letošním Artušovi, se kterým jsem měl obdobné problémy.

Protivný sprostý holky (2004)

Nejepší věc je to, že díky tomuto filmu vzniklo duo Fey+Poehler. Jinak je čisto-čistá průměrná teen komedie, u které se párkrát zasmějete, ale po chvilce na ní zapomenete. Nevím, díky čemu se dostala takové popularitě :)

Přežít Vánoce (2004)

Adventní film číslo 7 má tak absurdní zápletku, že by to nedokázal natočit ani Christopher Nolan :D Sympatické herecké obsazení alespoň trochu vynahrazuje fatální díry ve scénáři. Adventní odpoledne vám to nezkazí, ale možnost čísla jedna to rozhodně není ;-)

Rodinný víkend (2013)

Zajímavá komedie, která si hraje na hlubokou sondu do duše mladé přebornice ve skoku přes švihadlo :D Kvůli Kristin bych se podíval i na ten největší blábol. Tím jsem očekával, že tento film bude. Byl jsem příjemně překvapen. Začínalo to velice slibně, ale postupem času to začalo poměrně nudit a to kvůli tomu, že se u tohoto filmu, pokud tedy na něj koukáte v dabingu, absolutně nezasmějete. Naštěstí, jsou tu kvalitní herecké výkony, které to celé vcelku zachraňují. Mohu doporučit, ale nečekejte, že vás bude po tomto filmu bolet bránice ;-)

Roundhay Garden Scene (1888)

Tohle je ale neskutečný brak!!! Jdu si vesele jednoho krásného odpoledne do kina s velkým očekáváním. Doma jsem se pořádně připravil. Shlédnul jsem trailer, těšil jsem se na všechny své oblíbené herce a ono tohle. Ještě než jsem se vydal do kinosálu, koupil jsem si speciální menu s přívěškem na klíče ve tvaru jedné z hlavních hvězd filmu, ženy vlevo. Přijdu do sálu a je nacpaný. Lidé se cpou poupopcornem a čekají stejně jako já. Začnou dávat reklamy. Nejdřív Fanta, potom korzety, podvlíkačky a samozřejmě to muselo být zakončeno reklamou na Coca-colu se Santou Clausem. Film začíná. A okamžitě končí. Nechápu nadšené tleskání ostatních, Byl jsem naprosto zklamán. Hrozivé nasvícení, scénárista byl nýmand, herci tam stály jak solný sloupy a režisér vůbec neovládal, co se tam děje. Ale musím dát 5 hvězdiček, protože přítelkyni se to moc líbilo :DDDD