• Krátkometrážní

Co kdyby Bůh byl sluncem... (2007) (TV film)

Ničím zajímavé a jasně televizní. Ale tohle jsem i očekával, takže nemůžu být, zas tak kritický. Film začal v nemocnici, a já jsem se zděsil, protože jsem se začal bát, že to bude dalším televizním filmem z tohoto prostředí. Naštěstí se tam odehrává pouze začátek. Ufff. Pak začne velice nudná část, ve které se bývalá lékařská sestra stará o stařenku, které se zprvu zdá nepříjemná a zatrpklé, ale časem roztaje. Ach, jak originální. Nejoriginálnější a rozhodně nejhorším na celém filmu je kamera při scéně na obědě. Epická hudba začne, a kamera začne objíždět stůl, u kterého dva lidé obědvají. Tohle se hodí k Emmerichovi, a ne k Tolkinovi. Herci nejsou úplně strašní a stará paní Melissy mi bylo na konci i trochu líto :-( Asi se tomu vyvarujte, ale můžete na to v pohodě koukat se svojí babičkou, a ani jednomu to nebude vadit ;-)

Danielle Steelová: Přístav bezpečí (2007) odpad!

Moje první Danielle Steelová, a doufám, že i poslední. Něco takhle špatného, nudného a dialogově prázdného jsem opravdu nečekal. Herci jako kdyby vypadli z c-ečkových seriálů o doktorech a o hudbě se ani nebudu rozepisovat, protože bych stejně psal jenom samé hvězdičky. Myslel jsem si, že po všech těch Nor Roberts už budu trochu romanticky zjihnutej, ale tohle na mě opravdu nefunguje. Možná důchodci, nebo 40-ti leté bábi, které nemůžou najít tu pravou lásku, takhle nějak odhaduji publikum tohoto filmu, kterému by se mohl líbit.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Tohle bude krátký. Komu se líbila jednička, věřím, že se mu bude líbit i tohle. Komu se nelíbila, tak mu nedoporučuji ani tenhle díl. Ono je to vlastně úplně jedno, protože je to naprosto to samé, bez jakékoliv invence nebo nápadů. Tady se jenom navíc prolétává železný týpek s prknem a ?mrak?, který by měl být Galactus.

Grindhouse: Don't (2007)

Já chci celovečerní film podle tohoto traileru!!!!!

Hodina duchů (2007)

Pubertální horor pro malé děti. Já mám celkový problém s tím, se bát u filmů. Ale tohle snad neměl být ani účel. Jump-scares nefungují, vlastně ani normální Scares taky ne ;-) S nostalgií jsem zavzpomínal na doby, kdy jsem měl moc rád seriály s Emily Osment na Disney Channel, a myslel jsem, jak je to skvělá herečka. Jak krutě jsem se mýlil. I když ona není tak strašná, tak její spolu-herci jsou neskutečně trapní a špatní. Nekoukat ani v nouzi ;-)

Kouzelná romance (2007)

Asi dostanu cukrovku, jak to bylo sladký! Tohle je důkaz, že lidé z Disneyho umějí, ale pěkně, kopat do Waltovy mrtvoly. Můžeme to vlastně brát jako parodii na to, co všechno udělali před tímhle. Amy Adams si měla za tuhle roli zasloužit Oscara, protože hrát debila není jednoduché, a já jsem se nemohl u jejich scén přestat smát. James Marsden už v několikáté jeho gay roli je skvělý. Jediná škoda je nevyužitý potenciál Susan Sarandon, u které jsem si přestavoval, že předvede něco podobného, jako Meryl Streep v Čarovném lese. Písničky jsou ironicky úžasné, a třem nominacím na Oscara se ani nedivím, protože jsem se při těch písničkách vždycky cítil, jako bych právě sledoval nějakou extrémně starou poctivou disneyovku. Velkou devizou je humor, který je opravdu skvělý. Na druhou stránku, trochu pokulhávají vizuální efekty. Největší scéna filmu, kde se Susan mění na draka, je přesná kopie přeměnění v draka ze Šípkové Růženky a ten drak ani nevypadá nějak extra. Rozhodně je to skvělí film pro celou rodinu a můžu vám to s klidným svědomím doporučit ;-)

Krvavá sklizeň (2007)

Bohužel, tohle vzniklo PŘED Insidiousem, a PO Omen. Toto období by se dalo označit jako Doba temna pro omenovské horory. A tohle vůbec nevybočuje od ostatních z tohoto období. Charakter AnneSophie Robb je neskutečně nevyužitý, i přesto, že by byla schopna zahrát i mnohem těžší postavu. Hilary Swank nemůžu hodnotit, protože většinu její tvorby jsem zatím ignoroval. To se pokusím napravit ;-) Nejhorší je bohužel scénář, který opravdu nedává žádný smysl. Většina postav se chová jako idioti a kromě Idrisa (?) Elby, byl udělaný vskutku špatný casting. Co stojí za zmínku, jsou překvapivě povedené efekty (hlavně na konci), dobrá kamera, střih a hudba, která je vskutku bravurná. Kolem a kolem, nejedná se o nejhorší omenovský horor, ale dát ho po bok Insidious nebo Vymítači ďábla, to by mě teda AnnaSophia Robb slušně rozbila ;-D

Legenda o Vánocích (2007)

Můj adventní film letoška číslo 4 je čistá esence vánoc! Můj komentář je stejně krátký, jako délka celého filmu ;-D

Milionové Vánoce (2007)

2. letošní adventní film je teda velká hrůza. Nesympatické obsazení, klišoidní zápletky, charakterové modely a hrůzné herecké výkony. Tohle si budu představovat, jako ten nejtriviálnější, necharismatický vánoční škvár, který který si akorát honí slávu na (už tak dost) zprofanovaném svátku Vánoc. Nepoštět ani v nouzi a jenoznačně, ani dětem ;-) Ikdyž, za Carmen tam jednu tuhvězdičku dám. Sorry, ale je tu opravdu tak moc špatná, až to na mě něco zanechalo...

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Tady platí to samé, jako o prvním dílu, akorát to je o trochu horší a působí to víc trapně.