• Krátkometrážní

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Nejmilejší film, co jsem letos viděl. Úsměv od ucha k uchu jsem si nedokázal odpustit od začátku do konce. Animace je skvělá. Stylizovaná, aby vypadala tradičně. Dialogy jsou chytré a zábavné. Charlie Brown je chudáček, se kterým se osud nemazlí. Lucy je svojí nepříjemností příjemná změna od vždy-pozitivních hlavních postav, a její vždy přítomné "Blockhead!" je prostě skvělé. Peprmintová Patty, Sally, Pigpen, Linus a všichni ostatní jsou prostě úžasní. Ale stejně tomuto filmu budou všichni říkat "Snoopy ve filmu", takže za jeho hlavní hvězdu by se dal Snoopy jednoduše považovat. Snoopy je vedlejší postava a nejvíc se ho můžeme nabažit v sub-plotu o Rudém baronovi. A je samozřejmě skvělí, jako obvykle. Woodstock ho skvěle doplňuje. Velká škoda, že jsem na tom nebyl v kině a už se těším, až to uvidím znovu ;-)

Spotlight (2015)

Sterilní nadhodnocená kriminálka z novinářského prostředí. Téma je zajímavé a o nečekané dějové zvraty není nouze, ale všechno se odehrává ve velice zdlouhavé formě. To téma je ovšem velice oscar-friendly a bylo mi jasně, že to nějaké nominace mít bude, když už jsem o tom četl. Ale 6 nominací?!? Film? Ok, konkurence je lepší, ale dokážu tolerovat. Režie? Není špatná, ale žádnou výjimečnost tedy nevidím.. Rachel McAdams za nejlepší vedlejší? Průměrnost největšího kalibru. Mark Ruffalo za nejlepší vedlejší? Jedna vypjatá scéna, jinak nic extra. Scénář? Jediná zasloužená nominace, dle mého názoru. V hlavě a Ex Machina mi ale přijdou lepší ;-) Střih? Úplně normální střih, ale Mad Maxovi nikdo nesahá ani na paty. V televizi si to jednou dejte, bude to stát za to, ale must-see to rozhodně není ;-)

Straight Outta Compton (2015)

Čistě fanouškovská věc, a pokud "osobnosti" tohoto filmu neznáte, budete se ztrácet a celkový film nebudete schopni pochopit. Stejně jako já ;-) Celkově mě film nezaujal. Herecké výkony průměrné, scénář nezajímavý a postavy nesympatické. Musí se uznat jistá dávka filmařského talentu F.G.Graye, který film režíroval a odvedl velice solidní práci. SOC má 1 nominaci na Academy Awards, což vzbudilo velkou kontroverzi. Nechápu naštvané lidi, kteří říkají, jak je nespravedlivé, že to nedostalo nominace za Nejlepší film a Nejlepšího herce v hlavní roli, které bych tomu opravdu nedal. Nominaci má ale za originální scénář, který napsali dva běloši :D Ten si dle mého o sobě myslí, že bude "cool", když se ve filmu bude hodně fuckovat. A tím myslím 290x. A ne, není to bezva... Uvidíme, kdo tuto kategorii vyhraje ;-)

Terminator Genisys (2015)

Terminátor pro dnešní generaci teenagerů se velice povedla! Jak můžete vidět z mého hodnocení 1. a 2. dílu, znalost Terminátor filmů je pro mě nová zkušenost. A nebyl jsem z dosavadně viděných dílů moc nadšený. Upřímně jsem očekával mnohem víc. To jsem přesně dostal zde. Na rozdíl od originálů tu máme sympatické obsazení, dobře vyvážený poměr akčních a kecacích scén a poměrně jednoduché zápletky. S 2. dílem jsem měl hlavně problém s nepochopitelným dějem, který byl zbytečně přeplácaný na popcornovou zábavu. Největším překvapením nového dílu je velice povedené 3D, takže doporučuji, a zároveň na 3D a na velké plátno.

The DUFF (2015)

Jsem DUFFák!!!

Všechno, co chceš (2015)

Nikdy jsem neviděl žádný Monthy Python, a jestli jsou stejného rázu, jako tenhle film, tak je vidět ani nepotřebuji. Simona Pegga mám rád, ale tady mi prostě nevyhovoval. Kate Beckinsale hraje pod svoje (už tak nízké) možnosti. Robina Williamse si nemusíte ani v tom výpisu herců všímat. Celý ten nápad mi přišel sice originální, ale působí nedotaženě a díry ve scénáři se hledají až moc jednoduše. Ale některé vtipy se opravdu povedly, to se tomu musí nechat :)

Všechno, co mám (2015)

Na film jsem se strašně těšil a už velmi dlouho jsem se ho snažil sehnat. Dneska se mi to povedlo, tak jsem si ho okamžitě musel pustit. Nezklamalo mě to, ale zřejmě jsem čekal něco jiného. Čekal jsem lesbický dramat. Ten ovšem končí po 30 minutách a poté se odehrává soudní drama. To je žánr, který mi vůbec nevadí a tady byl skvěle odvedený. Mě ta chemie mezi Pageovou a Moorovou přišla dobrá a Ellen už ani náhodou není ta Shadowcat z X-Menů jako si jí pamatuji. Julianne má druhý rok za sebou nemocnou roli. Za tu první v Still Alice dostala Oscara, tady se bohužel žádného velkého ocenění nedočkala. Ona by se také špatně oceňovala, když film nemá v podstatě hlavní postavu. Na začátku to vypadá, že to budou obě ženské hrdinky, ale po té první půl-hodině filmu děj přeberou pánové, výslovně Michael Shannon a Steve Carell. Michael je ten vážný, který se snaží bojovat za nemohoucí Julianne. Steve je tzv. "comic-relief", tudíž postava, která slouží hlavně pro odlehčení atmosféry vážného tématu a skvěle se mu to daří. Film bych přirovnal k Miss You Already s Drew Barrymore a Toni Collete. Na oboje jsem se těšil, oboje mi dalo něco jiného, než jsem očekával, ale oboje stále skvělé.

Whitney (2015) (TV film)

Okolo tohohle filmu bylo docela velké dění, když se tvořil. Dcera Whitney chtěla za každou cenu hrát svojí matku, ale Angela řekla, že prostě není dost dobrá herečka a to vzneslo bojkot ze strany celé rodiny. Film by se opravdu měl jmenovat spíš Bobby a Whitney, protože to není životopis o Whitney, ale popisuje to pouze jejich vztah a to, jaky byl Bobby počestný chudáček a Whitney ho zkazila. Jasně... Nicméně, myslím, že tohle je naprosto ideální film, jako pozadí pro žehlení, jak se říká. Nemusíte vlastně vůbec dávat pozor na děj, jenom vždycky, když se začne zpívat, tak se na tři až čtyři minuty začnete koukat a pak zase přepnete do spotřebního režimu. Na televizní to vypadá krásně. Kostýmy, make-up, hairstyling. Tyhle faktory jsou na televizní poměry mistrně zvládnuté. Prostě se na to hezky kouká. A Yaya v hlavní roli tomu jenom pomáhá. Je hezká, sympatická, má charizma a hrát umí. Lifestyle nemá nejlepší pověst, co se týká jeho životopisných filmů. Tento kousek jí sice nezlomí, ale ani není nejhorší. Tohle místo zabral biopic o Brittany Murphy. Fuj. Se třesu jenom když si na něj vzpomenu.

Zyma v ogni (2015)

Nikdy bych neřekl, že by mě mohl zaujmout ukrajinský dokument. Ale tenhle se mnou vymetl podlahu. Amy se proti Winter on Fire může jít zahrabat. Ups... Skutečné emoce skutečných lidí nasnímané z velice uvěřitelného pohledu. Záběry z mobilů toho, jak policisté koupou do lidí a obušky jim rozbijí hlavy natolik, že se jim rozteče mozek po chodníku, jsou opravdu něco, čemu musíte uvěřit. Začátek vás krásně zavede do situace, vysvětlí Oranžovou revoluci ve 2 minutách a následovně ukazuje celý proces Euromajdanu. Excelentní studijní a výukový materiál. Sice se jedná o pouze jeden pohled na celou událost, ale to, co si o tom celém myslel Janukovyč , bych vidět ani nechtěl ;-)