Zombie Shark (2015) (TV film) odpad!

Jsem sice fanoušek žraločích béček i zombíků, ale tohle je tak špatné, že to ani není vtipné.

Death Ship (1980)

Slušná duchařina o vraždící nacistické lodi se po všech stránkách drží v průměru podobných filmů osmdesátých let - nic víc, nic méně.

Věčná kletba (2009)

Za gore efekty by si film zasloužil tři hvězdy, ale to by nesměl být tak zoufale amatérský po scénáristické a technické stránce.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Musím se přiznat, že čtyři hvězdy jsou spíš nostalgie než reálné ocenění kvality. Ve druhém díle trilogie jasně vystupují nešvary předchozí části - špatný casting a snaha zavděčit se každému. Místo soustředění na hlavní hrdiny se film drolí do čtyř dějových linií a pohřbívá sám sebe pod balastem zbytečných nudných scén. Do některých hlavních rolí byli bohužel obsazeni herci, kteří se do nich nehodí nebo na ně nemají - jasný případ je John Boyega (Finn), který byl zjevně obsazen jen pro dodržení politické korektnosti. Lauru Dern (víceadmirál Holdo) zase scénáristé zesměšňují příšerně napsanou postavou s nesmyslným chováním. Kapitola sama pro sebe jsou záporáci - počítačová figurka Snoke je směšnější než Jar Jar, Adam Driver (Kylo Ren) konečně dorostl, ale většinu času zvládne jen hystericky povykovat a Domhnall Gleeson (generál Hux) je jen hodně slabý odvar Juliana Glovera (General Veers). Finnova dějová linie je zoufale zbytečná a její vypuštění by filmu hodně pomohlo. Také jsem hodně zvědavý na smrt princezny Leiy ve třetím díle trilogie, když tady scénáristé promeškali minimálně dvě epické možnosti jak princeznu zprovodit ze světa. Naštěstí má film i mnoho kladů, ke kterým patří dospělejší herectví Daisy Ridley (Rey), charismatický Oscar Isaac (Poe Dameron), bitva Luke Skywalker proti všem, souboj s imperátorovými strážemi, Yodův proslov nebo závěrečný obraz s dětmi.

Liga spravedlnosti (2017)

Je smutné hodnotit DC film, jako slabší marvellovku, ale je to přesně tak. Pochmurná atmosféra a vážná témata jsou pryč, na jejich místě je tradiční konec světa se záporákem, který je zlý, protože je od přírody zlý a basta. Superman a WonderWoman jsou skuteční neprůstřelní superhrdinové se zcela nadlidskými silami, o Aquamenovi a Cyborgovi se toho moc nedozvíme, ale Batman a Flash by měli být víceméně lidé, takže by z nich inkasované údery měly dávno udělat smutnou položku v márnici. Hodně nevyvážená skupinka moc nevyužívá silných stránek svých členů a soustřeďuje se na bezduchou bitku na blízko. Jak Batman sám říká, tučňáci jsou trochu jiný level záporáka proti mimozemské příšeře. Několik vtípků a kopec digitálních efektů už dávno nejsou dostačující, když chybí atmosféra a slušný příběh. Mimochodem, návaznost na potitulkovou scénu BvS chybí.

Krysí muž (1988)

Podprůměrný horor o bláznivém vědci, uprchlém monstru a několika sežraných turistech. Triky i na svou dobu pod průměrem, gore se nekoná, invence nula, příběh kostrbatý až hrůza takže proč se na to vlastně dívat?

Thor: Ragnarok (2017)

Na povrchu komedie sklouzávající až do parodie, pod ní důmyslnně vystavěný příběh stavící na hlavu superhrdinský koncept. Tradičně bych ocenil, kdyby Chris Hemsworth neubíral prostor dobrým hercům, ale to u hlavní postavy nemohu očekávat. Zbytek herců byl bez výjimky výborný a užíval si své role. Cate Blanchett jako Hela je příslušně krvelačná a nečekaně potrhlá, Tom Hiddleston jako Loki tentokrát skoro seká dobrotu, Mark Ruffalo je skvělý Hulk a stejně skvělý Bruce Banner, Tessa Thompson jako Valkýra je prvotřídní případ pro psychiatra, Jeff Goldblum se očividně baví a Karl Urban pojal svou roli vyloženě shakespearovski. Pod pozlátkem gagů, břitkých slovních přestřelek, osmdesátkové barevnosti, akčních scén a speciálních efektů jsou dvě linie nečekaně vážného příběhu, který odhaluje charaktery hrdinů a spěje k nečekanému závěru. Thor je prakticky divák zmítaný příběhem a iniciativy se chopí až závěrečným rozhodnutím. Celý příběh ovšem předvádí, že pro svůj národ obětuje kohokoliv a cokoliv.

Špióni odvedle (2016)

Milá špiónská komedie nepřináší sice nic nového, ale obsahuje několik dobrých scén, jednu výbornou automobilovou honičku a překvapivě dobré obsazení méně známými herci. Zach Galifianakis v roli nezajímavého maloměšťáka hraje dobře, ale strašně mi lezl na nervy. Isla Fisher jako jeho žena je pro mě takřka neznámé jméno, ale přitom podala nejlepší herecký výkon. Jon Hamm jako mužská polovina špiónského dua nijak nevynikl, ale proti izraelské modelce a herečce Gal Gadot neměl žádnou šanci. Je úplně jedno, jestli umí hrát, ale díky svému charismatu stejně přitáhne pozornost na sebe. Díru do světa tento film neudělá, ale za shlédnutí stojí.

matka! (2017)

Vysoce kontroverzní film by byl skvělý, kdyby dokázal nacpat všechny alegorie a odkazy do smysluplnného příběhu. První polovina se snaží o rádobyhororový příběh se strašidelným domem a tajemnými hosty, ale někdy ve třetině jsou tajemství odhalena a film svižně sklouzává do změti klipovitých obrazů, opakujících se schémat a zběsilého vizuálu. Každý jistě ve filmu uvidí svoji interpretaci, protože to vypadá, že ani Aronofsky neví, co chtěl vlastně původně sdělit. Celý chaos drží pohromadě jen skvělé výkony Jennifer Lawrence a Javiera Bardema, bez kterých by film neměl šanci. Milovníci uměleckého filmu budou slintat blahem, fanoušci kvalitního příběhu budou jen nechápavě hledět.

Zbrusu Nový zákon (2015)

O co méně jsem od tohoto filmu čekal, tím víc mě v kladném slova smyslu překvapil. Nejsem fanoušek francouzské kinematografie, ale režisérovi se podařilo vytvořit milý a optimistický film, kde se nenásilně mění looseři ve vůdce, zkrachovalci nacházejí své štěstí a vrazi se mění ve svůj pravý opak. Moralizování je nenápadné, humor jemný a zázraky na denním pořádku. Příjemný film na dobrou noc.