• Fantasy

Bídníci (2012)

Toľko zlého spevu pohromade svet este nevidel.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Neopísateľné........ Musel som to rozchodiť. Naozaj som sa po skončení filmu musel poprechádzať. Celý film zachráňte vojaka Ryana a hlavne úvodné vylodenie je geniálne úchvatné, to už nikdy nič neprekoná.

Únos (2017)

Tento snímok, aj keby nebol remeselne dobre prevedený ( čo nepochybne je ) bol nevyhnutnosťou pre slovenský národ. A jeho hodnota ďaleko presahuje všetky jeho nedostatky.

Božská Florence (2016)

Skvostné. Slovo skvostné vystihuje nielen atmosféru celého filmu ale aj jeho posolstvo ( čo všetko dokážu aj nedokážu peniaze, čo všetko dokáže a nedokáže láska, aký výsledok to všetko môže priniesť - a hlavne či to vlastne celé stálo zato ). A vlastne aj všetky herecké výkony a samozrejme klasickú, poctivú, veľmi veľmi prepracovanú réžiu ! Tento príbeh je podľa mna taký vtipný, absurdný a plný paradoxov, že sa nedá mu nepodľahnúť. Drahá Florence bola napriek svojmu, v istej miere naozaj neľahkému osudu, tak plná sily, odhodlania a nekonečného šarmu, že som žral každý jeden jej otrasný tón. Hugh grant veľmi veľmi veľmi sympaticky uchopil svoju rolu, myslím, že takto oddaný muž je snom každej ženy ( láska naozaj hory prenáša ). No a do role Cosmého si neviem predstaviť vhodnejšieho a šikovnejšieho herca, naozaj som sa nasmial. Niekto si môže myslieť, že preceňujem ale premňa veľmi kvalitná "podívaná"... - Len by som doplnil niečo ako reakciu na recenziu nižsie: Herci sú ako víno - čím starší tým lepší. Čo rozhodne u Hugh Granta platí a u Meryl Streep dvojnásobne ( táto neobyčajná žena je od výkonu k výkonu lepšia a je to práve vďaka jej veku, skúsenostiam a jej neustálemu dozrievaniu ). Pri pohľade na nich ma napadá myšlienka " Vrásky sú medaily za život".

V zajetí démonů 2 (2016)

V tak obrovskej miere, v akej ma prvá čast nadchla, ma toto pokračovanie sklamalo.. Prvý diel bol premňa príkladom geniálnej filmárčiny, kedy tvorcovia vzali úplne tuctový príbeh ktorý tu bol snáď 1000 krát, a natočili ho spôsobom ktorý nám všetkým vyrazil dych. Klasika spracovaná neuveriteľne invenčne.. Pričom toľko kliché ako v tomto druhom diele, som vživote pohromade nevidel.. Kliché, doslova dementné zvraty, mizerné pokusy o naháňanie hrôzy ktoré vyznievajú maximálne komicky a ešte raz kliché.. Neviem kde sa stala chyba, ale nerozumiem ako može mať tento film červené čísla...

Buchty a klobásy (2016)

Odhliadnuc od brutálnej originality tohto snímku, mi imponuje fakt, že aj na prvý pohľad stupídna americká sračka dokáže rozoberať tak vážne a veľké témy. Tvorcovia ma nadchli tým, že akési hlbšie posolstvo dostali k ľudom ktorý sa akoby bránia hodnotým dielam ( fanúšikovia takýchto žánrov ). Totiž nie všetci ľudia si z vlastnej iniciatívy kúpia lístok na 3 hodinovú drámu v hlavnej úlohe z meryl streep a potrebou: tento film mi niečo dá ! A to považujem za skutočné poslanie filmografie - fakt že človek ktorý sa rozhodne pozriť si vulgárny animák, odíde z kina rozmýšlajúc. Aspoň v to dúfam pretože zobrazenie problémov a neskutočne trefná párodia ľudstva boli premňa úplne zrozumiteľné.

Železná lady (2011)

Prečo 4 hviezdičky? Pretože toto dielo má najväčšiu zbran akú film môže mat- Meryl Streep v hlavnej úlohe. A to proste stačí.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Preferujem pozerenie filmov v originaly v akom boli nahovorene, no tato snimka ma v slovenčine skurvene dobrý dabing ! Vajda, Romančík a Fialová nemajú chybu.

Horúca krv (2012) (seriál)

Další slovenský blud. Tak nekvalitný zvuk som ešte v nikdy v ziadnom serialy nevidel. .. Ale dávam jednu hviezdičku za herecké obsadenie a dobré výkony ( s výnimkou Alexandra Bártu ktorý je tu prekvapivo zlý).

Hvězdy nám nepřály (2014)

Klasická teenagerská fraška, podfarbená rakovinou. Ak by sa zo scenára odstránila iba jedna jediná vec a to tá, že hlavné postavy sú choré na rakovinu, tento snímok by široko ďaleko nepremietal nikto okrem Disney Channel. Plytká hra na emočne hlboký umelecký kúsok. Za totálny vrchol nevkusu môžeme pokladať postavu Gusa Watersa, o ktorej sa hovorí že takého chlapca si zaslúži každé dievča. Nehnevajte sa dievčence, ale ak chcete zvyšok svojho života stráviť po boku necitlivého, rozumovo nevyvinutého a príšerne trápneho dieťata, tak si hľadajte niekoho ako je on. Takže za nudu a za nútené, zle vystavané emocionálne žmýkanie diváka dávam slabú 1 hviezdičku - a mohol by som dať ešte menej, ale mám dnes dobrý deň.