alienemo

alienemo

okres Snina

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 4.2.2019  12:23

Očividné nepochopenie pointy filmu (série). Teda aspoň podľa mňa. Mala to byť prvá očista tak som čakal niečo iné než nehorázne nudnú radoby drámu o úbohom osude, úbohych černochov. Zo 103 minút je tak 80 žvastanie o hovne, Ploché dialogy, nudné postavy, nezaujímavy herci. Hlavný "náš" hrdina je drogový díler a zabijak, ale on je vlastne dobrý drogový díler a zabijak lebo počas očisty chce chrániť svoj majetok ako správny Američan. To všetko by som prešiel pozdvihnutím obočia. Ale len v prípade, že zo 103 minút bude aspoň 60 minút brutálna akčná sekanica rôznych psychopatov a iných narušných individui. A to nie je. Pretože Staten Island je domov len duševne zdravých, s režimom spokojných, zákona poslušných černoškov.

• 4.2.2019  12:03

Nejde o to, že by tento film nemal na to byť skvelým akčným výplachom. Potenciál to malo obrovský. Dej samotný by sa dal prijať a celkovo by sa dalo povedať, že predátori si sem chodia po čerstvu DNA (načo takýto vyseplý tvor potrebujem DNA ľudksého druhu mi je však záhadou). Problém predstavuje spracovanie. Čakal som akčný nárez s krvou, brutalitami a pár odhtrnutými hlavami ( aj s chrbticou). A to som dostal len napoly. Už pri trailery ma mrazilo z toho, že tam bude nejaky fagan. A ono ho tam bolo viac než dosť. Takže riešime rodinné problémy uprostred krvavej sekanice s neľutostným zabijakom. A to bohužiaľ nie je všetko. Namiesto drsnej vojenskej družiny dostávame bandu dementov. Fakt nechápem prečo v autobuse nemohli byť drsný zabijaci s problémovou disciplínou. Banda dementov sa snaží o komédiu, predátor o akčný nárez a v spojitosti s rodinou dostávame úbohu úrážku pôvodného zabijaka. Je to proste v háji.

• 30.1.2019  22:32

Celkom tragédia. A nie preto, že je to takmer podľa skutočnosti. Film nemá začiatok, ani koniec, gradácia neexistuje a príbeh je otrepaný. Redford je vážne sympaťák a má stale charizma ale na to aby to udržalo tento film je to málo. Pôvodne ma potešilo, že stopáž má len 93 minút ale po skončení som mal pocit, že film ma aspoň 150. A tragicka postava Afflecka, ktorý nevie čo hrať, resp, nemá čo hrať je fakt smutným pozeraním.

• 19.10.2018  12:27

Zábavne béčko plné klišé. Rock stále tiahne a je to vidno. Efekty a CGI zvierat sú v pohode. Možno nie najlepšie ale ani najhoršie či urážajúce. Taký klasický výplach pri ktorom sa človek skvelo baví (a snaží sa nerozmýšľať nad kravianmi, čo mu scenáristi tlačia do hlavy) a hlavne to rýchlo ubehne.

• 12.2.2018  18:28
    Bushido Man (2013)

Zdrogovaný japonci točia akčný film. A tak to aj dopadlo. Film navnadí skvelým fightom na začiatku, potom je to horšie a horšie, "majstri" bojových umení na úrovní sotva strednej, každý z nich by hlavného hrdinu zabil tak trikrát. A koniec? Po ňom som šiel na jednú hviezdičku za úvodný súboj s kung-fu. A neustalý pohľad na žerúceho japonca ako predel medzi súbojmi fakt nestačí.

• 2.2.2018  12:45
    Morgan (2016)

Škoda nevyužitého potenciálu. Pri tomto hereckom obsadení som čakal niečo viac. Celý film je však jasné, že Scott nemá s čím pracovať a preto film ma skvelý vizuál a obsadenie ale po stránke dejovej je to veľmi slabé, a každá šanca na zvrat alebo na niečo nové či neobvyklé je pochovaná v klišé, ktoré síce funguje ale zároveň drží film v priemere. Škoda.

• 31.1.2018  22:16

Celkom katastrofa. Scénar neexistuje, dej tiež nie. Nie je to dráma, krimi, thriler, detektívka ani romanticky. Snaží sa to kombinovať všetko dokopy ale je to naťahaná nuda a to je pri 85tich minútach čo povedať. A pritom po hereckej stránke to bolo výborne obsadene. Chloe a Elgort mali chémiu a herecky na tom nie su zle ale kde nič nie je ani kura nehrabe.

• 4.1.2018  10:55
    Temná věž (2017)

Toto je dosť zvlášťny film v rámci očakavania a reality. Ak by tam nehral Idris Elba a Mathew McConaughey tak od neho nečakám nič a nič nedostanem. Resp. dostanem prijemne sci-fi v rozsahu úplného priemeru. A toto dostanete aj keď tam títo dvaja páni hrajú. Podarilo sa mi oprostiť od očakávani a tak som si celkom užil príjemne sci-fi, ktoré nijako neprekvapilo ani ničím nevyniklo. Potencial hlavnej dvojice nevyužitý, zvyšok nestojí za reč. Dej je priemerný, zosekaný a trochu chaotický. Efekty su v pohode. Podobných filmov sa za posledné roky pár objavio a tento nijako nevytŕča.

• 14.10.2017  01:14

Rozťahané, nudné. Zosekať o minimálne 40 minút a bolo by fajn. Toto majú byť legendárny bratia? Tento film zlyhal na celej čiare vo svojej hlavnej úlohe, predstaviť gangstrov. Miesto toho sledujeme rodinný život dvoch bratov, zaujimavý asi ako sledovanie rastu trávy. Každý vo filme vyklada aký su to hustý drsňaci, značka, trademark a bohviečo ešte a film vás naopak presviedča o tom, že ide o popdriemerný párik gangstrov bez valných úspechov. Faktický sa najviac dozviete na záver z ich medailonikov. Hardy je sice skvelý ale jeden herec film nerobí.

• 13.10.2017  13:08

Tak toto bolo vážne sklamanie. Ja osobne som fanúšik tejto série (nenáročna zábava) preto ma sklamalo ako to Bay pokašľal. Akcia je vlastne stále rovnaká ale nejako tento diel úplne poprel vývoj dielu predošlého a hlavne dej tohoto filmu je nevuveriteľne chaotický, čo je najväčší kameň úrazu. V predošlých častiach bol dej jednoduchý a priamočiary. Tu sa to snaží kombinovať spôsobom, ktorý sa do filmu nehodí. Všetko ostatné ostáva na úrovni tejto série.

• 13.10.2017  13:00
    Viking (2016)

Nie som veľmi oboznámeny s ruskou tvorbou, preto ma tento film veľmi prekvapil. Jediné čo mu môžem vytknúť je zle spracovaný dej.Ano, da sa v ňom orientovať ale je to dosť chaotické. K tomu sa pridáva zlá nadváznosť scén. Inak je tu vidieť výborne točené akčne scény, veľmi dobra kamera, výprava, kostýmy, herci. Prakticky všetko je na rovnakej úrovni ako u západnych tvorcov a v mnohom prekonáva fantasy tvorbu hollywoodu. Určite sa oplatí dať tomuto filmu šancu.

• 5.7.2017  17:01
    John Wick 2 (2017)

Pre mna osobne omnoho lepšie ako jednotka. Málokedy sa podarí vyrovnať sa druhým pokračovaním jednotke, ešte zriedkavejšie sa podarí ju prekonať. Tomuto filmu sa to podarilo. Reeves je stále chladnokrvný zabiják ale od pomsty za psa prichádzame k vyrovnávaniu záväzkov z minulosti. A nielen to. Dostávame viac informácii o svete, ktorého existencia bola v jednotke len zľahka naznačena. Akcia je výrazná, prehľadná a je jej požehnane. Jej kompozícia v spojení s kamerou a prostredím, a to hlavne v závere, je fantastická. Film ubehol ako voda a ja som zvedavý čo nám prinesie tretie pokračovanie (pozn. v tejto chvíli myslím, že ešte nie je schválené ale jeden môže dúfať).

• 5.7.2017  16:48

Jeden z filmov pri ktorých nechápem ten humbuk, čo vznikol. Prehypovaná vtákovina bez akéhokoľvek deja. Vlastne celý film sa len droguje, kradne a trtká takže máte pocit sledovania vysokorozpočtového porna nízkej kvality. DiCaprio je síce skvelý herec a v tomto filme je to vidno, bohužiaľ to je jedno z mála pozitív. Ďalším môže byť krásna Margot Robbie. Zvyšok hereckého ansámblu je priemer. Po filmárskej stránke to Scorsese drží pevne v rukách ale keď máte točiť porno veľa umu tam netreba a tak ani Scosese nedokáž tomu filmu dodať nejaký výraznejši náboj. V skratke: nahypovaná nuda.

• 24.2.2017  22:43

Výborne po hereckej stránke, či u ženských alebo mužských predstaviteľov. Film sa snaží navodiť určitú snovú atmosféru a práve vďaka skvelým výkonom sa mu sčasti darí. Kameňom úrazu je predvídateľnosť a pre mňa osobne hudba. Práve hudba napriek snahe vtiahnuť diváka do deja bolo to, čo ma od deja odťahovalo. FIlm na jedno pozretie ok, dávalo to aj zmysel, ale vyššie ciele nedosiahol.

• 23.2.2017  23:25

Zaujímavý film, ale len ťažko sa preňho nájde lepší výraz. Za všetko môže veľmi nevýrazna réžia a nedostatočná gradácia. Nejaké stopy gradácie sú patrné až v druhej časti filmu ale sú nevýrazné a je ich veľmi málo. Zvyšok filmárského remesla je priemer, od hercov až po scénar.

• 10.1.2017  00:36
    Inferno (2016)

Bohužiaľ rovnako stupídne ako kniha. Potom ako scenáristi zlikvidovali odchýlkami od knihy predošle dva filmy, som dúfal, že práve odchýlky film zachránia. Nestalo sa. Výkony priemerné, scénar dementný, dĺžka prehnana. Chápem. že keď už maju Bena Fostra, chcú ho tam mať čo najviac, ale práve jeho scény sú od polovice filmu úplne zbytočné. Vo výsledku slabý priemer. Dúfajme, že ďalšie knihy už filmovať nebudú.

• 10.9.2016  00:26

Prvou mojou chybou bolo, že som si počkal až na Ultimate edition. Tento film predstavuje 2 hodiny utrpenia, nudy, absolutnej debility nasledované 30timi minútami slušnej digi-akcie a ďalšími 15timi minútami šialenej nudy, keď už každý zúfalo čaká koniec. Film je v comixovom svete zabudnuteľna a hlavne zbytočna debilina. Postavy sa správajú ako idioti, dej je prakticky nulovy a akcie je strašne málo. Alebo to možno len tak pôsobí pri tej nude. Ešte aj závereční súboj s Doomsday je sprasený zachraňovaním desne tupej Lois a jej cukrovaním s Kentom. Emócie film neponúka žiadne, kamera priemerá a hudobný doprovod ani Zimmer nezachráni. Veľke haló okolo Wonder woman skončilo jednou trapnou postavou, ktorá prakticky nemá čo ukázať. Skratka a dobre - zbytočný film z ktorého si 15 minút po skončení pamätam tak akurát príšeru z Dooma, pardon, Doomsdaya.

• 31.3.2016  17:41
    Infini (2015)

Kompilácia kópii úspešnejšich aj menej úspešnych staršich sci-fi. Napriek neoriginalite to funguje veľmi dobre, hlavne ponurá atmosféra na stanici sa podarila. Neznámy (alebo menej známy) herci sa snažia ako sa dá a ide im to. Atmosféra sa drží celý film až k výbornému vyusteniu. Škoda, že ide o očividný nizkorozpočtový projekt. Aj keď možno nie. Práve nizkorozpočtovosť donútila tvorcov hľadať iné riešenia ako efekty a výbuchy a práve to sa mi na tom páčilo. Určitá predvidateľnosť tu je, ale keďže sa odzrkadľuje množstvo filmov, ťažko počas deja uhádnuť, ako presne to skonči. FIlmu, aj takto nizkorozpočtovému, dosť ubližuje kamera a slabé spracovanie tých dvoch - troch akčných scén, hlavne pri potencionálnom vyvrcholení. Tak či tak ide o zaujímavy prírastok do rodiny sci-fi.

• 31.3.2016  17:33
    Zánik (2015)

Priemer vďaka dĺžke. Mam chuť prihodiť hviezdu, nech su štyri ale nie, nedá mi to. Film ma dobrý začiatok, dejovo to nie je celkovo zlé, len trochu rozťahané. Zo začiatku sa zdalo, že pôjde o štandardnu zombie vyvražďovačku, aby to hneď na to skočilo do komorného príbehu o dvoch mužoch a malom dievčati. A práve tu je kameň úrazu. Nech sa režisér snaží ako chce, nedarí sa mu udržať tu tenku hranicu, ktorá delí komornú atmosféru a nudu, resp. rozťahanosť. Preto v konečnom dôsledku, v spolupráci s niekoľkými natoľko hlúpymi chybami v deji, len tri hviezdy. Herecké obsadenie je výborne, kamera a masky slušné, ale aj tak tej atmosfére niečo chýba.

• 7.12.2015  17:12
    Ant-Man (2015)

Vo výslednej forme dostatočne zábavne na to, aby človek neľutoval čas tomu venovaný. A čas je teda dlhý. Takmer dve hodiny síce nie su pre marvelácke projekty nič nové, ale vzhľadom na určitu komornosť, ktorá na diváka bafne hneď od začiatku ide o dosť odvážny krok a jeden má obavu z nudy. Táto obava sa čiastočne naplní. Filmu totiž prílič dlho trvá kým vlastne začne. Ale potom už nie je núdza o humor a typicke komixovové wtf scény. Musím filmu uznať, že oproti iným podobným projektom ide o rozhodne podarenejšie dielo. Hercov poznam viac menej len zo serialov, až na Evangelinu, ktorá však vďaka zlému odhadu kostymérov vyzerá príšerne. Hlavným záporom v tejto oblasti je záporák, ktorý je nevýrazný a nudný. Jeho prejavy som mu neveril ani trochu. Akcia je robená parádne. Plne využitie zmenšovania a zväčšovania prináša do súbojov nevídaný prvok. vďaka ktorému je akcia v ramci komixoviek originálna. V konečnom dôsledku teda ide o jeden z najzábavnejších filmov od marvelu, ktorého hlavnou devízou je práve to, že sa o nejaku vážnosť ani nesnaží.

• 24.11.2015  22:38
    Everly (2014)

Čo k tomu? Výprava pozostáva z jedného apartmánu a chodby, dej neexistuje, okrem mena hlavnej hrdinky sú pomenovaný asi dvaja ďalší a jeden pes. Tomu odpovedá aj hĺbka charakterov a postáv filmu. Takže sa zameriame na to, čo by takejto béčkovej konine zachránilo zadok: akcia. Akcie je tu síce dosť, ale je zároveň jednoduchá a bez nápadu. Hlavným plusom bude jej množstvo a takisto jej krvavosť. Na druhej strane to spadá do stereotypu podporeného nudnou a zle komponovanou hudbou. V konečnom dôsledku ide o slabší priemer, raz to pozerať najskôr vydržíte, ale dlho si to pamätať nebudete. A to ani kvôli Salme Hayek, ktorá ma svoje roky za sebou.

• 12.8.2015  22:05
    Sofia (2012)

Ako sa tomu hovorí? Konské lajno gigantických rozmerov. Natrafil som na to náhodou v telke. Popis znel sľubne, Florentine vie točiť slušné béčka, tak som to pozeral. Už keď som videl Slatera bliklo mi varovné svetlo. Ale keďže pár jeho filmov dosiahlo znesiteľné béčko, a ukázal sa aj Sutherland, tak som to riskol. Nevyplatilo sa. Slaterovi robi gardedámu škaredá pornstar, dej neexistuje, akcia otrasná, dialogy nemajú zmysel. Škoda času.

• 26.3.2015  11:48

Čistá šialenosť. SIlne mi to pripomínalo serial Fargo. Čierny humor, hlášky, rôzne dialogy - hlavne prosperita a teplo ma dostali, rovnako ako pôvod prezývok - a orignálne oznámenie o smrti postav v podobe krížika (alebo židovskej hviezdy) spolu s menom. Práve posledne menované udržuje prehľad v postavách a menách, ktoré sa často vo filme ani nespomenú. Vo všeobecnosti ide o klasicky revenge thriller ale ma to niekoľko zaujímavych nápadov a hlavne ústrednu dvojicu Skarsgard a Grauz, ktoré to dvíhaju nad priemer. Takisto, keďže ide o severský film, je tu úplne iná atmosféra a úžasne prostredie zasneženého Nórska

• 27.2.2015  13:49
    Fargo (TV seriál) (2014)

Krásny dôkaz toho čo nás učia rodičia: Nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi. Lester neposlúchol a začína šialená jazda. Thorton a Freeman sú jednoznačne ťahúňmi ale ani vo vedľajších postavach a menej známych hercoch (pre mňa) sa nenájde slabé miesto. Logika a zároveň šialenosť scenára je neuveriteľne uveriteľná. Celý serial je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe sa da natočiť veľmi kvalitné dielo, a že často ani bombastické kinotrháky sa nevyrovnajú kvalitnej televíznej tvorbe.

• 26.12.2014  23:56

Zatial to nebudem nejako hodnotit. Akurat som sa vratil z kina a tazko utriedim pocity. Hlavnou chybou bol cesky dabing ktory nutil do placu ak clovek pocul hovorit Smauga, Bilba, Tauriel ci Gandalfa. Nehovoriac o tom, ze aj sceny ktore mali byt emocialne vypäte sa menili vdaka nerecovemu prejavu na frasku, Vizual je naderny, bitky krasne spracovane zaverecny suboj skvely. Ale celkove hodnotenie az po pozreti v originali.

• 19.12.2014  17:36

Nebolo to vôbec zlé. Len mi je ľúto, že si Balagueró viac neveril a upustil od ručnej kamery. Teda ručnej typu REC 1 a 2. Po dejovej stránke je to na úrovni prvých dvoch dielov aj keď pribudlo predvídateľnosti. Na trojku to nadväzuje v podobe jednej babičky, ktorú ak by škrtli, tak sa vôbec nič nestane. Stiesnené priestory, tma a zombie vytváraju slušnú atmosféru ale nie je to atmosferá hororová. Skôr sa hodí k nejakému thrilleru o nakazených. Zvukové efekty a hudba sú na úrovni, maskéri sa zahanbiť tiež nedali. Je tu dosť odkazov na prvé časti a zopár vysvetliviek. Celkovo ide o pohodové nenudiace pozeranie a to aj vďaka veľmi rozumnej stopáži a minimálnemu naťahanovaniu.

• 17.12.2014  18:26

Toto je zlý sen pre fanúšikov prvých dvoch dielov a pre fanúšikov hororu je to nočná mora., Vo filme nefungje nič. Žiadna atmosféra, napätie, herci tam nie su žiadny. Dej tam nie je, všetko jasné a nalinkované len tak aby bolo. Hlavný hrdina je pako. a ta mátoha v bielyh šatách ma štvala od začiatku. Od prvej minúty som jej prial smrť aj keď som tušil že to tak skoro nebude. Najdesivejší je začiatok. 20 minút čučíte na nejaku svadbu o ktorej protaganistoch nič neviete, je vám to ukradnuté a ešte aj nudné. Najväčší bonus prvých časti, a to ručná kamera za každú cenu je tu uplne vymenené za klasiku filmu. Soundtrack a filmova hudba su des a hroza. Ktokoľvek sprasil takéto niečo by mal byť hneď infikovaný a zožraný. O víruse sa dozviete prd. To že ho šíri pohryznutie psa vieme už z prvého dielu. Zbytočnosť najjvyššieho kádru.

• 27.11.2014  23:53

Objektivne povedané, mal by som dať len tri hviezdy. Štyri sa zdajú trochu veľa. Ale ono je to tak na pomedzí. Film ma slušne tempo, nemá hluché miesta, obsadenie je viac než solídne. Dej je čisté béčko ale to som už čakal aj podľa popisu. Tak či tak, napriek klišoidnému a predvidateľnému deju film nenudí, Costner je tu hlavný šéf, je tu veľa pohodových scén, akčné sú tak správne a akurát dávkované a je tu takisto slušné množstvo humorných scén, vďaka ktorým si človek uvedomuje, že nejde ani tak o akčný film ako o rodinnú akčnú komédiu. Pre niekoho kto má tento typ filmov rád je to ako stvorené, rovnako ako pre niekoho kto hľadá príjemnú oddychovku na jeden večer. Kto však hľadá klon Taken tak nech radšej hľadá ďalej.

• 13.11.2014  19:09

Divím sa ľuďom, ktorí pri tomto filme nadávaju na historické nepresnosti. Tento film nemal byť a vďakabohu ani nebol žiadnym historickým traktátom o krutom vládcovi. Toto mala byť zábavna fantasy a tak to aj bolo. Samozrejme aj v tomto žánri su hranice ale tento film sa v nich drží celý čas. Dej je dosť šablonovitý a klišé sa tam tiež nájde ale je to plynulé, bez zadrhávania. Luke Evans je perfektná voľba a už len jeho charisma dáva danej postave iný rozmer. Bohužiaľ je to zároveň aj kameň úrazu, keďže nikto iný výrazny tam nie je a tak to často pôsobí ako sólo jedného muža. (Možno to bol zámer tvorcov, ale v tomto prípade si ja osobne myslím že spravili chybu. ) Samotné postavy sú až na Drakulu ploché, bez nejakeho zámeru zapojenia do hlbšieho deja. Čiastočnou chybou bol rozpočet, kde je vidno pri niektorých efektoch, že nejde od dnešnu top kvalitu. Ale nie je to žiadna do oči bijúca taškarica. Len pri niektorých scenách by si to človek vedel predstaviť lepšie. V konečnom dôsledku sa to pozrieť oplatí, ale nejaký výrazny prínos to nemá. Až na jeden detail kvôli ktorému dávam 4tu hviezdičku: Konečne niekto pochopil, čo je to upír a ako ma vyzerať.

• 13.11.2014  18:57
    Interstellar (2014)

Vynikajúci film. Zatiaľ rozhodne prekvapenie roka pre mňa. Nolan znova ukazuje, že je niekde inde. Film graduje od začiatku do konca. Obsadenie je vynijakúce, herci do toho dávaju maximum. Dejový námet je síce v v zjednodušení otrepaný ale dej ako taký je prepracovaný z každého uhla. Všetko sadlo. Samozrejme, najskôr sa nejaké fyzikálne zákony aj porušili ale toto je sci-fi a nie dokument. A dane porušenia nie su žiadne wtf momenty. Kamera je výborna, strih pracuje ako má. Ale čo dáva filmu atmosféru je skvelá hudba Hansa Zimmera a výborne zvukové efekty. Vizuál je už len čerešnička na torte.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7