Americký zločin (2007)

Bez váhania plných 5*. Tento film je neuveriteľne silný po emocionálnej stránke, vynikajúci po stránke hereckej.

Andělé a démoni (2009)

Nie je to taká nuda ako Davinchiho kód ale ďaleko to neutieklo.

Angel (1999) (seriál)

Celkom sa to dá až do chvíle, keď sa na scénu vráti Angelov syn. Celkovo zápletka s tou akože bohyňou je neskutočne trápna a nezáživna. Nuž a piata séria je úplna nuda. Pár dobrych dielov sa tam najde ale nie je ich veľa. Inak je to po hereckej stránke trochu lepšie a možno aj dejovo komplexnejšie ako Buffy.

Ant-Man (2015)

Vo výslednej forme dostatočne zábavne na to, aby človek neľutoval čas tomu venovaný. A čas je teda dlhý. Takmer dve hodiny síce nie su pre marvelácke projekty nič nové, ale vzhľadom na určitu komornosť, ktorá na diváka bafne hneď od začiatku ide o dosť odvážny krok a jeden má obavu z nudy. Táto obava sa čiastočne naplní. Filmu totiž prílič dlho trvá kým vlastne začne. Ale potom už nie je núdza o humor a typicke komixovové wtf scény. Musím filmu uznať, že oproti iným podobným projektom ide o rozhodne podarenejšie dielo. Hercov poznam viac menej len zo serialov, až na Evangelinu, ktorá však vďaka zlému odhadu kostymérov vyzerá príšerne. Hlavným záporom v tejto oblasti je záporák, ktorý je nevýrazný a nudný. Jeho prejavy som mu neveril ani trochu. Akcia je robená parádne. Plne využitie zmenšovania a zväčšovania prináša do súbojov nevídaný prvok. vďaka ktorému je akcia v ramci komixoviek originálna. V konečnom dôsledku teda ide o jeden z najzábavnejších filmov od marvelu, ktorého hlavnou devízou je práve to, že sa o nejaku vážnosť ani nesnaží.

Appaloosa (2008)

Pohodový, komornejšie natočený western. Ed Harris a Viggo Mortensen su skvelá dvojka. Veľa vtipných hlášok a dobré natočené akčné scény a takisto zopár neočakávaných zvratov. Na druhej strane je tých prestrelok málo, Jeremy Irons nedostal dosť priestoru a tak je jeho postava ako hlavného záporáka dosť nevýrazna, Ďalším drobným mínusom je dĺžka filmu, ktorá je pre nedostatok akčných scén dosť zreteľna. V konečnom dôsleku ide teda o čistý priemer v rámci žánru.

A-Team: Poslední mise (2010)

Dosť priemerné. Cely film sa proste niečo vlečie a vlečie a nejako tomu neokážem prísť na chuť. Všetko je to strašne nasilu robené, za každu cenu super vtipne a super akčné. Bohužial podarených vtipov je len veľmi málo a akcia je pochovaná stupídnou kamerou a neprehľadnosťou, Dejovú sterilitu nezachraňujú ani efekty ktoré hlavne v záverečnej scéne pôsobia ako päsť na oko. Film dvíhajú z prachu a ťahajú dopredu herci ale ani u tých to nie je výkon hodný zapamätania. Tento film je čistý výmaz na ktorý bezproblémov do polhodiny zabudnete a vôbec vám to nebude vadiť.

Až na krev (2007)

Po stránke filmárskej a hereckej je to skvelé. Ale neuveriteľne rozťahané a pôsobi to nudne.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Prvou mojou chybou bolo, že som si počkal až na Ultimate edition. Tento film predstavuje 2 hodiny utrpenia, nudy, absolutnej debility nasledované 30timi minútami slušnej digi-akcie a ďalšími 15timi minútami šialenej nudy, keď už každý zúfalo čaká koniec. Film je v comixovom svete zabudnuteľna a hlavne zbytočna debilina. Postavy sa správajú ako idioti, dej je prakticky nulovy a akcie je strašne málo. Alebo to možno len tak pôsobí pri tej nude. Ešte aj závereční súboj s Doomsday je sprasený zachraňovaním desne tupej Lois a jej cukrovaním s Kentom. Emócie film neponúka žiadne, kamera priemerá a hudobný doprovod ani Zimmer nezachráni. Veľke haló okolo Wonder woman skončilo jednou trapnou postavou, ktorá prakticky nemá čo ukázať. Skratka a dobre - zbytočný film z ktorého si 15 minút po skončení pamätam tak akurát príšeru z Dooma, pardon, Doomsdaya.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

V prvej časti ma prekvapila hudba. Chvíľu trvalo, kým som si zvykol ale teraz ju hondotim ako nezabudnuteľnú. Skvelá akcia, pribeh, herci a výkony a perfektne spracované postavy. Presvedčivé interiery lodi. Trošku sa mi zdalo, že tretia séria sa mení v nasilu nadstavovanú kašu ale našťastie sa mi to nepotvrdilo.