Double World (2020)

Mám celkom rád tento typ filmov. Nie je to nič preborné ale pobaví. Ma to správny mix akcie, drámy a humoru. Problém je CGI. Áno, je na výbornej úrovni, ale je celý film strašne vidno, že je točený pred zeleným plátnom. A to na niektorých miestach udiera tak do oči až to bolí, Nabudúce s tým trochu šetiť, pridať reálnych kulís a bude to lepšie. Ale fakt je, že bitka na reťaziach v aréne je parádna.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Divím sa ľuďom, ktorí pri tomto filme nadávaju na historické nepresnosti. Tento film nemal byť a vďakabohu ani nebol žiadnym historickým traktátom o krutom vládcovi. Toto mala byť zábavna fantasy a tak to aj bolo. Samozrejme aj v tomto žánri su hranice ale tento film sa v nich drží celý čas. Dej je dosť šablonovitý a klišé sa tam tiež nájde ale je to plynulé, bez zadrhávania. Luke Evans je perfektná voľba a už len jeho charisma dáva danej postave iný rozmer. Bohužiaľ je to zároveň aj kameň úrazu, keďže nikto iný výrazny tam nie je a tak to často pôsobí ako sólo jedného muža. (Možno to bol zámer tvorcov, ale v tomto prípade si ja osobne myslím že spravili chybu. ) Samotné postavy sú až na Drakulu ploché, bez nejakeho zámeru zapojenia do hlbšieho deja. Čiastočnou chybou bol rozpočet, kde je vidno pri niektorých efektoch, že nejde o dnešnu top kvalitu. Ale nie je to žiadna do oči bijúca taškarica. Len pri niektorých scenách by si to človek vedel predstaviť lepšie. V konečnom dôsledku sa to pozrieť oplatí, ale nejaký výrazny prínos to nemá. Až na jeden detail kvôli ktorému dávam 4tu hviezdičku: Konečne niekto pochopil, čo je to upír a ako ma vyzerať.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Veľa som od tohto seríálu nečakal. Už z pôvodných upútaviek bolo jasné že pôjde o mix vykrádačiek zahraničných seriálov. V ramci slovenskej tvorby nadpriemer. Inak je to priemer. Výkony herecke sú fajn, herci sympatický. Je treba popracovať na dialogoch a hlavne na hudbe. Nechápem prečo všetky slovneské seriály majú v pozadi rovnaku hudbu. Hlavne v Ludskom je to do uši bijúca nevhodnosť. V každom prípade čakám na ďalšie diely a uvidíme či si to jojka dokáže udržať aspoň v tejto úrovni, poprípade to vylepšiť

Dům loutek (2009) (seriál)

Whedon dokazuje svoje kvality. Zase. A zase je tu štúdio, tlačiace génia do priemernosti a polopatistického vysvetľovania pre degenerovaných divákov. Pri porovnaní original Pilotu a prvých šiestich dieloch série I je to očividnejšie ako kedykoľvek predtým

Dům na konci ulice (2012)

Slušný priemer v svojej žánrovej kategórii. Thriller natočený podľa otrepanej predlohy okorenený niekoľkými slušnými zvratmi a atmosférou. Herecké výkony sú lepšie než priemer ale nič svetoborné, aj keď to je dané celkovou plochosťou všetkých postáv. V konečnom dôsledku slušná jednohubka, ktorá nijako neurazí ale takisto ani nijako zvlášť neoslní. Aj keď v porovnané s tým čo sa dnes považuje za thriller alebo horor sa prikláňam skôr ku štvrtej ako k druhej hviezde.

Elektra (2005)

Nehorázne blbý scénar nedokáže zachrániť nič. Mizerné výkony, akcia takmer žiadna. Niežeby tam neboli tri alebo štyri pokusy ale zostalo len pri pokusoch. Nepresvedčivé zlo skladajúce sa z postáv, ktoré sa nedostali do X-Men. Proste katastrofa. Ani Jenifer toho veľa nezachráni. A Tagawa si mal radšej zahrať hlavného zloducha namiesto posedavania a čumenia do blba.

Everly (2014)

Čo k tomu? Výprava pozostáva z jedného apartmánu a chodby, dej neexistuje, okrem mena hlavnej hrdinky sú pomenovaný asi dvaja ďalší a jeden pes. Tomu odpovedá aj hĺbka charakterov a postáv filmu. Takže sa zameriame na to, čo by takejto béčkovej konine zachránilo zadok: akcia. Akcie je tu síce dosť, ale je zároveň jednoduchá a bez nápadu. Hlavným plusom bude jej množstvo a takisto jej krvavosť. Na druhej strane to spadá do stereotypu podporeného nudnou a zle komponovanou hudbou. V konečnom dôsledku ide o slabší priemer, raz to pozerať najskôr vydržíte, ale dlho si to pamätať nebudete. A to ani kvôli Salme Hayek, ktorá ma svoje roky za sebou.

Fantasy Island (2020)

Napriek všetkým negatívam som tomu chcel nechať ešte tak v 2/3 filmu 3*. Bohužiaľ zaverčne twisty boli natoľko pritiahnute za vlasy (v ramci kritérii nastavených filmom), že som musel dať menej, Dá sa to pozrieť bez trvalej ujmy na zdravi. Ale len raz.

Fargo (2014) (seriál)

Krásny dôkaz toho čo nás učia rodičia: Nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi. Lester neposlúchol a začína šialená jazda. Thorton a Freeman sú jednoznačne ťahúňmi ale ani vo vedľajších postavach a menej známych hercoch (pre mňa) sa nenájde slabé miesto. Logika a zároveň šialenosť scenára je neuveriteľne uveriteľná. Celý serial je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe sa da natočiť veľmi kvalitné dielo, a že často ani bombastické kinotrháky sa nevyrovnajú kvalitnej televíznej tvorbe.

Firefly (2002) (seriál)

Tak toto je jeden zo seriálov pro ktorom som najviac preklínal neschopnosť režisérov štúdia. Firefly ma maximálne premakané postavy, úplne výnimočnu atmosféru (vesmírne lode spolu s kolonistami, koňmi, šerifmi a ďalšími prvkami divokého západu), všetko skombinované v deji, ktorý za tých 13 častí dokáže vtiahnuť diváka do seba, ponúkne množstvo zaápletok a celý jeden hlavný dej ktorý je však ukončený tak, že sa vlastne neskončí. Samotní herci to hrajú tak akoby sa pre tento seriál a danú úlohu narodili.