Hvězdná brána (1997) (seriál)

Sci-fi ktoré som sledoval v tv od prvej série, nahrával na video v čase vyučovania a v inej neprítomnosti. Za 10 rokov sa seriál vyvíjal k lepšiemu a lepšiemu. Epizodičnosť prvej a druhej série kde bol boj proti hlavnému nepriateľovi len tak na okraji spomínany sa nahrádza sériami kde je ten boj už viac ukázany až do konečnej porážky a príchodu nového nepriateľa. Osobne si nemyslím že seriál mal skončiť siedmou sériou keďže ta ôsma je skvelá najme vďaka RDA vo vedení základne a osobne sa mi páči aj nový nepriateľ. Chyba seriálu sa však ukazuje v jeho prílišnej dĺžke, keď sa čím ďalej viac dostáva času na logické kiksy voči deju ktorý bol v prvych sériach

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Spin-off trpiaci silno zostupnou tendeciou rastu kvality. Prva polovica prvej série je taký pomalší rozbeh. Potom pride viac menej vrchol seriálu a od polovice druhej série ide o viditeľné zhoršovanie kvality. Zmena nastane na prelome 3 a 4 série kde je zopár dobrých dielov ale celkovo je 4ta séria veľmi slabá a až v piatej dostáva seriál nový náboj s príchodom Picarda do hlavnej ulohy, ale už sa to nemôže rovnať prvej sérii.

Hvězdný prach (2007)

Nádherne spracovaná a pútava rozprávka pre malých aj veľkých, pri ktorej som sa ani trochu nenudil.

Icarus (2010)

Béčko ako vyšité. Alebo aj céčko. Lundgrenova klasika bez väčšieho nápadu alebo scénara postavená na akcii. Nebyť tých neuveriteľne debilných rádobyspomalených trhaných záberov mohlo to byt slušne zábavne béčko za 3 hviezdy

Inferno (2016)

Bohužiaľ rovnako stupídne ako kniha. Potom ako scenáristi zlikvidovali odchýlkami od knihy predošle dva filmy, som dúfal, že práve odchýlky film zachránia. Nestalo sa. Výkony priemerné, scénar dementný, dĺžka prehnana. Chápem. že keď už maju Bena Fostra, chcú ho tam mať čo najviac, ale práve jeho scény sú od polovice filmu úplne zbytočné. Vo výsledku slabý priemer. Dúfajme, že ďalšie knihy už filmovať nebudú.

Infini (2015)

Kompilácia kópii úspešnejšich aj menej úspešnych staršich sci-fi. Napriek neoriginalite to funguje veľmi dobre, hlavne ponurá atmosféra na stanici sa podarila. Neznámy (alebo menej známy) herci sa snažia ako sa dá a ide im to. Atmosféra sa drží celý film až k výbornému vyusteniu. Škoda, že ide o očividný nizkorozpočtový projekt. Aj keď možno nie. Práve nizkorozpočtovosť donútila tvorcov hľadať iné riešenia ako efekty a výbuchy a práve to sa mi na tom páčilo. Určitá predvidateľnosť tu je, ale keďže sa odzrkadľuje množstvo filmov, ťažko počas deja uhádnuť, ako presne to skonči. FIlmu, aj takto nizkorozpočtovému, dosť ubližuje kamera a slabé spracovanie tých dvoch - troch akčných scén, hlavne pri potencionálnom vyvrcholení. Tak či tak ide o zaujímavy prírastok do rodiny sci-fi.

Interstellar (2014)

Vynikajúci film. Zatiaľ rozhodne prekvapenie roka pre mňa. Nolan znova ukazuje, že je niekde inde. Film graduje od začiatku do konca. Obsadenie je vynijakúce, herci do toho dávaju maximum. Dejový námet je síce v v zjednodušení otrepaný ale dej ako taký je prepracovaný z každého uhla. Všetko sadlo. Samozrejme, najskôr sa nejaké fyzikálne zákony aj porušili ale toto je sci-fi a nie dokument. A dane porušenia nie su žiadne wtf momenty. Kamera je výborna, strih pracuje ako má. Ale čo dáva filmu atmosféru je skvelá hudba Hansa Zimmera a výborne zvukové efekty. Vizuál je už len čerešnička na torte.

Ironclad 2: Battle for Blood (2014)

Prostredie a výprava sa celkom dala, hudba bola príjemným prekvapením. Zvyšok pochovala kamera. Takéto trasenie som ešte snaď ani nevidel. Herci su skrz naskrz priemerný, dokonca ani Michelle Fairly tu nič nepredvedie, keďže scenár tu neexistuje. Príbeh bol tupý aj v jedntoke takže tu ma to ani neprekvapilo. Čo ma prekvapilo je uroveň bojov. V jednotke to kazil strih, tu to preistotu kazili všetci. Škoda. Mohlo to byť rovnako zábavne ako jednotka,

Jack a obři (2013)

Krásna rozprávka. Pobavil som sa, nenudil. A preto tejto rozprávke dokážem odpustiť tak trochu nedostatočnu gradáciu deja, ploché postavy a aj občas okaté CGI. Na tom nezáleži. Dobro zvíťazilo nad zlom, prosťáček ma princeznu atď. Tak to už v rozprávkach chodí.

Já, Frankenstein (2014)

Čo trailer sľuboval, to som aj dostal. Bečková akčná jazda s priamočiarým komixovým príbehom., Ničim originálne ale nenudiace, akčné od začiatku do konca. Aj keď si v tejto chvíli nie som istý, či si budem niečo pamätať.