Percy Jackson a Olympané - Zjistíme pravdu, víceméně (2024) (epizoda)

Serial se mi velice líbí, i když mě trochu mrzí jak se scénář vyhnul několika aspektů: přišlo mi jako nevyužitý potenciál, když scénu s Prokrústem ledabyle odmavli, stejně tak Cháronovu oblibu v italských oblecích. Také si filmaři mohli víc pohrát s podsvětím, mohli nám ukázat Elysejská, Asfodelová a trestná pole. Co bych ale vytknul je Anabeth, poněkud se zapomnělo na její původ. Z jejího chování se špatně poznává, že se jedná o dceru Athény, bohyně moudrosti a také tam nevidím tu správnou chemii mezi ní a Percym. Navíc herecké výkony její představitelky nejsou moc dobré. Všechny emoce tlačí moc na sílu a nepůsobí na mě uveritelně. Ale je to pouze můj pohled na ni. Ci naopak musím pochválit, tak to jsou její herečtí kolegové. Percy působí tím správným rosťáckým dojmem, jak by měl. Celkové zpracování je velice povedené. Také musím ocenit nově vytvořené flashbacky na Percyho a Sally Jacksonovou. Krásně to vyzobrazuje jak se Percy cítil když byl malý, tak taky to co prožívala Sally. Velice pěkně nám to ukazuje co je Percyho máma schopná obětovat pro dobro naseh9 malého hrdiny.

Percy Jackson a Olympané - Stanu se nejvyšším vládcem toalet (2023) (epizoda)

Velice povedené, je to díl od dílů lepší a Claris je prostě boží, ta její namyšlenost a pocit nadřazenosti sálá z obrazovky rovnou na diváka. Velmi oceňuji použití Aresova kopí. A scéna na kterou jsem se těšil nejvíc, když chtěli vymachat Percymu hlavu v toaletach je velice povedená. Další pěkný malý detail který velice oceňuji jsou Percyho modré bonbóny.

Percy Jackson a Olympané - Omylem vaporizuju svou učitelku matematiky (2023) (epizoda)

Konečně to vypadá na kvalitní knižní adaptaci. Přítomnost pana Riordana tam je velice znát, sceny dialogy i monology jsou jako bych znovu četl knížku. Odebírám pouze jednu * a to za velmi tmavou scenu s minotaurem a za málo agresivního otčíma

Spy Kids: Armageddon (2023)

Na tento film jsem se podíval převážně z nostalgie jakou u mě znacka Spy kids vyvolává. Neměl jsem proto moc velká očekávání, a tento film mi bohužel nedal ani to málo. Přijde mi jako velká škoda, že snimek nabídl hen několik easter eggů na předchozí filmy a zahodil, opět, potenciál restartu celé značky, která se tím mohla oživit. Namísto toho jsme mohli spatřit jen opakování toho co už jednou bylo natočené. První tři filmy byly tenkrát něčím nový a na tehdejší dobu i vcelku zajímavé. Čtvrtý film se nám snažil nastínit možný restart ale zklamal. SK Armagedon, neměl ani snahu o vytvoření něčeho nového. Recyklace zapletky s videohrou ze třetího dílu nebyla ani překvapivá a ani neměla tak zajímavý příběh. Vizuální efekty byly jedním velkým CGI bordelem. Navic herecké výkony mě taktéž neoslovily. Herci jak ty dětští tak ti dospělí mě nepřesvědčili o jejich "problemech" neviděl jsem strach o rodiče ani o děti. Chyběla tam chemiemezi sourozenci. Herci sourozenců Cortezových ukázali dobrou chemii mezi sourozenci. Zde to vypadalo uměle a prvoplanově. Dávám dvě hvězdičky hlavně proto, že mám rád tuto značku a můžeme jen doufat, že pokud ještě někdy vznikne film Spy kids, bude nad tím někdo skutečně přemýšlet a představí nám kvalitní restart značky. A že to nedopadne jako poslední dva snímky

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Jedná se o druhý díl, kde se můžeme opět setkat s mladým polobohem Percym, který je synem Poseidona. Tentokrát se hlavní hrdina se svými přáteli vydává na pouť za zlatým rounem, které má zachránit jejich tabor polokrevných. Jako kniha byl tento díl působivý a napínavý, ale jak jsme videli i u jiných filmů od společnosti Fox jen málo se drží knižní předlohy. Teto film mohl mít velký potenciál. Bohužel neměl, tvůrci výrazně pozměnit průběh i důležitý závěr filmu, čímž způsobili, že další pokračování nemohlo vzniknout, jelikož by to nedavalo smysl s dějem, který jsme mohli vidět. Navic dialogy nepůsobily kvalitně ani věrohodně. Vcelku dobré herecké výkony nemohou převýšit dejovou linku. Mám pocit že se filmaři a studio Fox rozhodli inspirovat se u filmu Eragon (taktéž od společnosti Fox) a změnit tak podstatnou část děje, aby z toho udělali akční film, ale už je vubec nezajímala předloha. Ale i přes všechny problémy a celkové zpracování i film zaslouží hodnocení jako průměr. Jsem velmi šťastný, že v blízké době můžeme očekávat remake v podobě seriálu který bychom podle posledních zpráv mohli spatřit na Disney +

Princezna zakletá v čase (2020)

Nová česká pohádka, já bych to nazýval nový český fantasy příběh. Když jsem slyšel poprvé o tomto filmu, měl jsem strach jak si filmaři pořadí s časovou smyčkou, která byla v tomhe díle stěžejním bodem. Byl jsem z počátku velmi skeptický, dokud jsem film neviděl. Časová smyčka byla velmi dobře zapracovaná do děje a filmaři s s tím poradili na jedničku, když k tomu doplníme velmi dobré herecké obsazení, propracované dialogy, humor a naprosto skvělou hudbu. Tak se jedná o nádherný fantasy příběh, který musí pohltit většinu diváků ne jen z České země. Dále se mi líbilo použití run, jakožto prostředek k magii. Bylo to velmi originální a za to mají tvurci mé díky.

Eragon (2006)

Pro mne, jako velkého fanouška knižní ságy odkaz dračích jezdců, které úchvatné ve svych knihách zpracoval Christopher Paolini, bylo velkým zklamáním shlédnout film Eragon. Hlavní hrdina zde bohužel nedostal dostatek prostoru, aby se nám dostatečně vryl do podvědomí. Poměrně dobře zpracované efekty nemohli vyvážit nekvalitní provedení dějové linky, která se od knihy výrazně lišila, nelze pominout fakt, že byly vynechány důležité rasy a postavy. Těmito změnami se zablokovala možnost natočení dalších dílů. Chtěl bych ale vyzdvihnout výběr některých herců, Jeremy Irons v roli Broma byl skvělý, stejně tak třeba i Durza, kterého velmi kvalitně ztvarnil Robert Carlyle. Celkový dojem z filmu je podprůměrný. Ovšem pro nenáročného divaka fantasy by mohl působit dobře, ale bohužel pro mne, jako fanouška knižní sagy se film řadí k horším.