Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Krimi

Recenze (929)

plakát

Greyhound (2020) 

Napínavý-napínavý-napínavý ani na chvilku Vás to nenechá vydechnout. Už si myslíte, že jste dostali nějakou ponorku a že bude klídek, ale to je jenom začátek nervy drásajícího souboje. Snímek mě bavil a já byl spokojený.

plakát

Sisu (2022) 

Taková hezká pohádka o Kostějovi Nesmrtelném. A i když sem se dobře bavil, tak některé scény byly prostě mimo. To potom není žánr akční či válečný, ale fantasy.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Obyčejná detektivka zabalená do sci-fi žánru? Ale proč? Že je to z budoucnosti? Já si sci-fi žánr představuji poněkud jinak.  Autonomní vozidla jezdí už dnes a nepořádek v lese máme také, takže tady to sci-fi nebude. Nějaké sdružení žije v souladu s přírodou a mimo hlavní proud? I to už tady máme. Nosný prvek sci-fi ve formě oživení člověka tedy jeho digitální zálohy je pro mě sakra málo. Za mě lepší průměr.

plakát

Sympathy for the Devil (2023) 

Cage se rozparádil tak, že jsem ho stěží stíhal. Musím uznat, že to zahrál bravurně a v podstatě táhl celý film. Grimasy šílence jsou opravdu věrohodné. Příběh moc složitý není a v podstatě čekáme na závěr, zda se nám to potvrdí. Za mě lepší průměr.

plakát

Gangster Squad – Lovci mafie (2013) 

Filmů o mafiánech je spousta, tady tento snímek mapuje lovce mafiánů. Že to budou policisté, kteří se musí pohybovat za hranou zákona, aby jejich snažení mělo výsledný tah je zřejmé. Za mě to byl poctivý akční nářez.

plakát

Body at Brighton Rock (2019) 

-SPOILER!- Nechci se opakovat a psát to samé dokola, že se z toho dalo vytěžit mnohem více, ale dalo. To, že je mladá vystrašená holka sama v divočině nucena strávit noc a ještě k tomu zajistit místo nehody, kde leží mrtvola, by nebyl lehký úkol pro větší chlapáky. Takže se můžeme těšit samozřejmě na pár lekaček. A aby se tomu přidal punc toho trochu thrilleru, tak se ten konec trochu zamotá. Za mě podprůměr.

plakát

Profesor a šílenec (2019) 

Neuvěřitelný filmový zážitek, herecký koncert. Tento film má neuvěřitelnou hloubku a je jen na Vás zda se jí rozhodnete prozkoumat. Další slova by byla zbytečná. Nemůžu jinak než za 100%.

plakát

Polar (2019) 

Srovnání s Johnem Wickem se samo nabízí. A musím říct, že tento snímek je mi mnohem blíž. Přijde mi, že tady se povedla ta stará škola. Mads Mikkelsen vypadá v roli nájemného zabijáka hrozivě a vše mu věříte, kdežto Keanu Reeves za mě působí směšně. Děj je jednoduchý, jak jsme u podobných snímků zvyklý. Přesto sem se nestačil nudit a za mě spokojenost.

plakát

Nech svět světem (2023) 

Tak tohle je přesně můj šálek čaje. Jede se na dovolenou, daleko od domova, a najednou se něco stane a vy nemáte šanci se dozvědět co, protože nic nefunguje. A tak spolehlivě začíná narůstat každým okamžikem strach a paranoia. A počáteční logické a racionální uvažování se postupem času drolí do hysterie. Jenom doufám, že se něčeho podobného nedožiju...

plakát

Oppenheimer (2023) 

Zajímavý životopisný snímek, který mapuje otce atomové bomby. Za mě druhá třetina byla nejlepší. Kdy se sledovalo, zda se to podaří. Třetí a závěrečná třetina o nějakém slyšení sráží film zbytečně dolu a dělá ho nezáživným. Snímek mohl být klidně o 40. minut kratší. Hodnotím jako lepší průměr.