Na sv. Valentýna (2010)

Ubral bych pár postav, aby mohly vyniknout ty zajímavé (Kutcher, Garner, Hathaway, Grace, Roberts, Cooper, Biel, Elizondo a MacLaine). I takhle je to ale, s přivřenýma očima, příjemná romantika oslavující sice strašidelnou, ale odzbrojující konzumní společnost současné Ameriky. A Kutcher mi definitivně přestal být nesympatický.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Cameron Diaz je nečekaně sympatická a pořád krásná, Kutcher sice neumí hrát a v první půlce, kde se chová jako debílek, se na něj vážně nedá koukat, ale když začne hrát hezouna-klaďase, už se to dá zkousnout. Z vtipné crazy komedie se v půlce přeneseme do průměrné (v pozitivním slova smyslu) romantiky, která je sice žalostně předvídatelná, ale svůj účel plní, takže já jsem spokojen.

Sexy 40 (2009)

Nečekaně sympatická Catherine Zeta-Jones ve společnosti s očekávaně sympatickým Justinem Barthou v osvěžující romantické komedii, která se obejde bez "oblíbených" vulgárních vtipů.

Dál než se zdálo (2010)

Slabé tři hvězdičky za romantickou komedii, která sice není vtipná, a od které jsem podle zdejších ohlasů čekal víc, ale kde alespoň funguje chemie mezu Drew Barrymore a Justinem Longem.

Klec (2010)

Skvělý komický portrét "velmi křehkých" "rodinných pout".

Tohle je Aljaška (2009)

Vtipná chuťovka v lehce monthypytonovském duchu.

Zeptej se větru (2009)

Zajímavé podobenství o absurditě některých pravidel a vůbec kultury Blízkého východu.

Ta nová (2009)

Sice vizuálně pěkné a profesionálně natočené, ale pozérské a vyprázdněné. Věřím ale, že literární předloha může mít určitou výpovědní hodnotu.

Ella (2009)

Tragikomický portrét jedné vyhaslé ženy z Norské pustiny, kterému škodí akorát nadbytečné reminiscence traumatu z dětství.

Teorie chaosu (2008)

Sympatické a ze strany Ryana Reynoldse výborně zahrané!