Valkýra (2008)

Konečně film z druhé světové války, který zase stál za něco.. Pro mě tento film měl dokonce i vzdělávací přínos:-) Doposud jsem nevěděl jak měl Hitler propracovaný systém nahrazení vlády v případě svého náhlého úmrtí.. Opravdu zajímavé nahlédnutí pod pokličku samotného Adolfa.. Čeho by tento snímek snesl určitě více je větší porce akce.. Já vím, že ten film neměl být žádný akční nářez, ale přece jenom druhá světová válka byla hlavně o tom válčení.. Výborný výkon Toma Cruise v podání Clause von Stauffenberga!!!

Napříč vesmírem (2007)

Nádherný 128minut trvající videoklip s parádní hudbou.. Jenom škoda, že ho občas kazil pokus o vytvoření jakéhosi romantického příběhu..

Určitě, možná (2008)

Neuvěřitelně příjemná a hezká romantická komedie.. Sice nejsem zrovna milovníkem tohoto žánru, ale tento počin se povedl.. Není to ten "typický emotivní tlačdohlav", ale pohodový sámosobě plynoucí příběh otce a jeho dcery jako posluchačky.. A velké překvapení u Ryana Reynoldse, ten se na to jednoznačně hodil a zvládal to naprosto bravurně.. Celé to vyprávění bylo velice dynamické a bez jakýchkoliv zádrhelů.. Prostě "Definitely, Maybe" to stojí za zhlédnutí..

Veřejní nepřátelé (2009)

Po výborném průběhu celého snímku přišel celkem slabý konec.. Celou dobu to vypadalo na něco výjimečného , ale bohužel se nekonalo.. Ten konec byl takový neslaný nemastný.. Proto pouze 4*.. Ale jinak hezká gangsterská podívaná s hvězdným obsazením..

Africká Královna (1951)

Romantika a dobrodružství v pravém smyslu slova.. Kdybych se na to koukal znovu, tak bych chtěl spočítat kolikrát Rosie řekla "pane Allnutte".. To bylo snad za každým slovem:-)

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tak tohle dílo se povedlo, možná bylo zbytečné ukazovat až tak drastickou tvář pokojné demonstrace, ale když je to podle pravdivé události.... Tak to prostě bylo..

Rychlí a zběsilí (2009)

Jsou prostě rychlí a zběsilí, nic jiného se od nich už nedá čekat.. Ale rozhodně jsem se nenudil, celou dobu bylo na co koukat:-))

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Odpočinková podívaná nejen pro děti, která rozhodně pobaví.. A řekl bych, že se tento díl povedl o něco více než dvojka.. Animační provedení na úžasné úrovni..

Amerika, jak ji neznáte: Prohřešky proti desateru (2003)

A že prej je Amerika zemí neomezených možností:-)))) Když tam může jakejkoliv sádelník hrajícího si na brutálního cajta, kterej má nabouchanejch patnáct dětí buzerovat mladý děvčata za to že nosí bokovky, takto pardon, ale to je asi ta druhá tvář spousty lidí vysněná tvář Ameriky.. A další nářezová záležitost z tohoto dokumentu je vedení evidence sexuálních delikventů na internetu, včetně popisu bydliště.. No když demence, tak maximální..

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Naprosto zasloužené nominace ve všech možných kategoriích na Oscara a samozřejmě 3 získané Oscary.. Ale na druhou stranu jsem rád že nevyhrál Oscara za nejlepší film roku. Hlavním důvodem je neskutečná depresivnost celého snímku.. Kdyby scénář byl jen z poloviny tak smutný a nešťastný jak byl, ta by to bohatě stačilo.. Celé tři hodiny jsem se snažil ve filmu nalézt nějaké pozitivum, ale kromě chvilkového štěstí a lásky uprostřed filmu dvou hlavních protagonistů jsem nic jiného nenašel.. Jinak je to samozřejmě famózní snímek, který nabízí úžasný výkon Brada Pitta v hlavní roli a jeho vizuální proměny v průběhu života pozpátku v naprosto autentických podobách.. Ale jak jsem již zmínil, z naprostého nedostatku odlehčujících scén dávám jenom 4*..