Párty Hárd (2019) odpad!

Trápnejšie, nevkusnejšie, nevhodnejšie, amatérskejšie, hnusnejšie a pod. som od Čechov nikdy nevidel a verím, že už ani nič horšie neuvidím ... neviem, asi nám tu začali hodnotiť desaťroční .. inak si to neviem vysvetliť!!

Baron Prášil (1961)

Zemanove filmy idú mimo môjho gusta. Videl som od neho 4 filmy, ani jeden ma nezaujal. Dúfam, že už sa žiaden z jeho filmov nenachádza v prvej 300, pretože ďalšie už asi (čítaj určite) dopozerať nezvládnem. Neskutočne sa pri nich nudím. Dve hviezdy, ani sám neviem začo ... vlastne viem ... za to, že oceňujem, aká námaha sa pri tomto skvoste musela v tom roku vynaložiť. Dovi Vašim filmom, majstre.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Na tomto mieste by sa patrilo, aby som sa vyjadril k hodnoteniu, aké som dal. Nemám vedomosť o tom, že by som ako malý pozeral Mach a Šebestovú, a aj keď áno, tak to vo mne nezanechalo taký dojem, aby som si to pamätal. Nakoľko som sa rozhodol, že si chcem pozrieť všetky filmy v rebríčku najlepších filmov na csfd, nechcel som vynechať ani ten. Ale vo veku 25 rokov, pozerať toto, nie je veľmi dobrý nápad. Uznávam, že ak by som to videl menší, možno by sa mi to páčilo, možno by som dal iné hodnotenie. Ale teraz to nedokážem. Zvládol som pozerať 22 minút (aj to len preto, lebo som jedol chrumky), pričom (po dojedení) som si povedal, že nie, nebudem ďalej míňať čas na niečo také. Ja chápem, že ste to tu viacerí ohodnotili z dojmu, ktorý to vo Vás zanechalo z detstva, ale keby som dal tomuto filmu dve hviezdičky, potom by som všetkým filmom, ktorým som tie dve hviezdičky dal, musel dať tri, tým čo som dal tri, dať štyri a pod. Tiež z vlastných skúseností viem, že ak niečo, čo som videl ako malý (napr. Co je Andy, Pokémon), že ak by som to pozeral teraz, také hodnotenie by som nedal. Ale pamätám si na dojmy z mladosti, páčilo sa mi to, tak som dal iné (lepšie), ako by som dal teraz. Ale teraz to už pozerať nebudem a hodnotenie meniť tiež nebudem. Čiže nebol asi najlepší nápad, že som si to pustil takto neskoro. Aj tak si ale myslím, že takýto film v prvej najlepšej 300 nemá čo hľadať. Ani zďaleka. A hlavne, keď vidím, aké výborné filmy sú v rebríčku za týmto. Whiplash, Titanic, veď to je výsmech týmto filmom, že ich obehne takáto animácia. Nie nie, vážne nie. Bezkonkurenčne najhoršie, čo som z rebríčka doteraz videl a len dúfam, že ma už nič horšie nepotká.

Mohenjo Daro (2016)

Indické filmy ma v poslednom čase veľmi príjemne prekvapia a vždy potešia (napr. Piku, Kapoor & Sons). Aj keď má film v skutočnosti 170 minút (aspoň takú verziu som videl ja), ani neviem ako a zrazu už nabehli záverečné titulky. Veľmi tomu napomohol aj pekný, romantický a historický dej, ale ešte viac herečka Pooja Hegde, ktorá je neuveriteľne pekná žena a celý čas som sa na ňu pozeral s úsmevom. Jediné, čo mi tam prekážalo a kvôli čomu som ubral aj jednu hviezdičku z hodnotenia, je nepresnosť a nereálnosť niektorých častí vo filme (napr. prechod cez rieku všetkých obyvateľov ani nie za jednu minútu, pričom v meste ich bývali desaťtisíce a následne na druhom brehu rieky ich stojí iba zopár). Ale ani to mi neubralo na výslednom pozitívnom pocite. Ak to Indom pôjde takto ďalej, veľmi rád si v budúcnosti pozriem aj ďalšie filmy z ich produkcie. Klobúk dolu :)

Zbav nás všeho zlého (2006)

Veľmi rád by som dal ku tomu dokumentu komentár úplne iný, ale musím sa zdržať, lebo každé druhé slovo by boli pravdepodobne iba urážky a nadávky a možno by bol aj zmazaný. Preto iba toľko, kto chce konečne otvoriť oči nech si to pozrie. Neodporúčam pozerať doobedu, pretože vám to poserie celý deň, pred spaním asi takisto nie, pretože pokojne nezaspíte. Aspoň jedno jemné slovné spojenie: Hnus - Hovädá. PS: na čele s predchádzajúcim pápežom.

James White (2015)

Tento žáner filmov ma už prestáva baviť. Na takúto tému je už filmov nespočet - nekompletná rodina, syn/dcéra droguje, pije, užíva si život, členovi rodiny je zistená rakovina, syn/dcéra začne meniť svoj život a starať sa o matku, matka na konci zomrie. Tým, že pozmenia pár detailov, ktoré sú aj tak o ničom, neznamená, že prišli s niečím novým, zaujímavým, ale skôr nudným a otrepaným. Navyše ešte plno nudných dlhých dialógov. Ak má niekto rád takéto citovky, stačí, aby si film pustil 10 - 15 minút pred koncom, to bude stačiť, o nič neprídete, lebo ten dej si budete vedieť domyslieť aj sami. Snáď trochu pomôžem, predstavte si polovicu filmu ožratý a sfetovaný ksicht. Všetko.

Hardcore Henry (2015)

Takýmto štýlom natočený film som ešte osobne nevidel, ale bola to pre mňa tutovka. Jedna vec mi vadila, alebo skôr nebavila, a to bol ten dej. Ten nebol až taký úžasný, aby som išiel do 5*. Skôr mi prišiel ako z lacnej počítačovej hry, ktorého vyzuzlenie viedlo do slepej uličky. Ale aj tak ma to bavilo sledovať, pretože som mal pocit, ako keby som to bol ja a robil presne to isté, ako keby som hral Counter Strike a GTA dokopy. Páčili sa mi tie krvavé scény, ktoré boli peckové, úplne som mal chuť zobrať nejakú zbraň a prežívať to s ním. Ale ak by to bola realita, pravdepodobne by som bol niekoľkokrát mŕtvy.

Angry Birds ve filmu (2016)

Veľa som od toho nečakal, pretože väčšinou ma takéto filmy zvyknú sklamať. Pomaly si začínam zvykať, že pri známych postavičkách (Angry Birds, Mimons) ukáže všetko to najlepšie v trailery. Tu to bolo presne o tom - najvtipnejšie scény už poznáte, čiže vás až tak nerozosmejú, a aj tak sú vlastne tie, ktoré vás rozosmejú najviac, pretože nič viac vtipnejšie už vo filme neuvidíte. A zvyšok je len priemerné dopozeraníčko. 3* som dal asi len kvôli tomu, že Angry Birds som nie tak dávno poriadne mastil. A tam to vlastne mohlo skončiť. Ak som hral hru a videl trailer, to by pokojne stačilo a vôbec som nemusel vidieť film, lebo nič nové nepriniesol. Čo sa týka politického kontextu, ktorý som si prečítal, myslím, že ide o bájne konšpiračné teórie. Preto, že je prasa zelené, to už nemusí znamenať, že ide o farbu islamu atď atď. Ale celkovo nuda.

Grimsby (2016)

Už pri viacerých filmoch som si uvedomil, že mám rád britský humor, a tu sa mi to len stonásobne potvrdilo. Smial som sa, niekedy až rehotal. Super herecké duo, kde Mark Strong tomu pridáva aspoň trochu akčnej vážnosti. Aj keď miestami som sa čudoval, že do toho išiel (napr. konkrétne scéna so slonom, vycucávanie jedu z vajec), nakoniec z toho vyšla veľmi podarená komédia. Povedal by som, že je to skôr film pre mužov ako pre ženy, lebo tie by mohli byť niekedy urazené alebo znechutené. Snáď Sacha Baron Cohen príde aj nabudúce s niečím podobným. Pre mňa určite lepšie ako od neho film Diktátor.

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Je mi ľúto, že musím dať takýto negatívnejší komentár, pretože podľa popisu mohlo ísť o veľmi zaujímavú tému. Mám veľmi rád historické filmy, zvlášť aj o konkrétnejších udalostiach, ako v tomto filme, bohužiaľ však v tomto prípade ide o ukážku toho, ako historický film nenatočiť. Neviem či je to chyba malého rozpočtu, režiséra, ČT. Ale bolo to natočené chaoticky, neprehľadne a nezaujímavo. Žiadne základné informácie o postavách, skákalo sa od deja k deju, od postavy k postave, krátke zobrazenie letopočtov, ešte horšie snáď asi gotické písmo, ktoré som ani nerozlúštil a už zmizlo. Křístek si asi myslel, že každý má vyštudovanú profesúru z českej histórie, že zvyšok si buď domyslíme, alebo by sme ho mali ovládať. Sám som si asi v tretine filmu musel pozrieť, o čo vlastne ide, aby som tomu konečne začal chápať. Dejovo slabé a nudné, nič sa tam nedialo, iba samé dialógy, žiadna akcia, iba chvíľkami ukážky malých bojov. Nič o živote Karla IV., aby aj laický divák trochu pochopil, o čo ide. Kurfirsti len spomenutí, vôbec nebolo na začiatku uvedené, kto boli kurfirsti, aká bola ich úloha, človek snáď čakal, že to bude vo filme, ale nič, zrazu len trevírsky, mohučský kurfirst a to je všetko. Tí znalejší histórie to vieme, ale pre neznalého to musí byť ako krétsky labyrint - len hľadanie, nepochopenie a nič z toho. Jedno plus miesta, kde sa natáčalo, pekné hrady/zámky, kostýmy, interiér. Hercov som si nijako nevšímal, keďže som väčšinu filmu len rozmýšľal, v ktorej časti zase sme, čo sa medzitým udialo a kde sme sa zrazu presunuli. Super námet ale poriadne to spackali.