Netvor z Černé laguny (1954)

I po 55 letech od vzniku má film solidní atmosféru a snese srovnání s pozdějšími horory. Děj uhání dopředu, podvodní akce jsou napínavé (hodně se mi líbila plavecká scéna v podání Julia Adams s netvorem). Příšerka je tady vidět dost - ne jen na konci filmu jak bývalo často u starších hororů zvykem. K tomu pěkná herečka. No tomuhle filmu by remake třeba od Roba Zombieho slušel.

Mám rád Huckabees (2004) odpad!

Nerad dávám odpad - ale u tohoto filmu prostě nejde jinak. Jestli tohle někdo považuje za intelektuální podívanou a dá tomu víc než ** (z toho jednu jedině tak za Naomi Watts), tak nevím. Abych u celého filmu nevěděl o co jde a co těmi pseudo intelektuálními bláboly chtějí herci říct - to se mi snad ještě nestalo A to si myslím, že mám nakoukáno dost uměleckých filmů - tomuhle umění ale nerozumím a jsem tomu rád.

Rain Man (1988)

Film jsem viděl až 22 let po jeho vzniku - vím ostuda(ignoroval jsem ho díky účasti T.Cruise). Každopádně zahrané je to Hoffmanem skvěle. Akorát ten Cruise, ten mě nějak celkově do filmu nesedí:-)

Posedlost (1981)

Tak tohle je opravdu psycho. Hysterické scény Isabelle Adjani jsou strhující-to už nevypadá, že hraje ale je opravdu posedlá. Po celý film Vás obklopují deprese. Navíc Vás v tom kamera nechá pěkně vymáchat, neuhne a dávkuje jednu dlouhou scénu za druhou. Hlavně "potrat" v metru je síla. Jedinou vadou je, že děj jsem asi ne tak úplně pochopil - ale tu určitě nejsem sám:-)

Hlad (2008)

Pro sledování filmu potřebujete silnější nervy než u leckterých hororů. Další důkaz, že realita je často drsnější než fikce. A pak že se podobné věci dějí jen v totalitních režimech.

Příšerky z podkroví (2009)

Filmy s příšerkami se mi líbí od mala - takže i z tohoto filmu nejsem zklamaný. Aliens vypadají pěkně, není tady zas tolik moralizování (kromě konce, ale to je ve všech podobných filmech). Pro starší je tady i bonus v podobě A.Tisdale:-)

500 dní se Summer (2009)

Mě to zas tak "jiné" nepřipadalo. U filmu mě držela hlavně Zooey . Jinak to místy bylo už dost sladké. Na druhou stranu film vyznívá celkem civilně a uvěřitelně.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Zajímavý film - zpočátku jsem si říkal, že to bude komedie o trošku jednodušším člověku ale po humorné půlhodince film zvážněl (i když přesto si zanechal komediální punc) a řeší se vážnější téma. Ryan Gosling mě přesvědčil o svém hereckém umění už v Zápisníku lásky a tady opět exceluje. Zbytek herců předvádí civilní výkony, takže i přes podivnou dějovou zápletku Vám příběh a lidé připadnou normální. A že si člověk udělá k Biance během filmu takový vztah - to jsem po prvních minutách nečekal.

Scar (2007)

Další kousek pro silné žaludky. Některé scény jsou na hranici ale nejedná se jen o blbý slasher - film je celkem napínavý a v rámci žánru solidní. Akorát hlavní postava mě nějak sympatická nebyla - to platí vlastně o celém hereckém obsazení.

Julie a Julia (2009)

Příjemný film, a to nejen díky tomu skvěle vypadajícímu jídlu. Meryl hraje opět výborně - tato role jí sedla. Akorát si musíte zvyknout na to její "zpívání". A Amy Adams se mi jako herečka taky líbí čím dál víc. Po tomto filmu možná začnu i vařit:-)