Vrah Rosemary (1981)

Tenhle skvost už jsem si přál vidět dlouho. Prastarý slasher, jehož zpracování dosahuje velmi bahenních kvalit. Zito není dobrý režisér a na Rosemary je to vidět. Herci příšerní, dialogy a střih amatérské a brutální hudba. Potěší ale docela děsivý zabiják a dobré gore efekty. Škoda, že Zito ještě nepřitlačil na pilu.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Vlastně nevím. Zajímavě pojaté pokračování kultovního Osvícení, které v určitých momentech příjemně mrazí, zvláště při odkazech na slavného předchůdce. Příběh se od počátku pomalu kingovsky rozvíjí, jenže tady měli autoři být přísnější ve střihu a film zkrátit. Druhá půlka je o dost lepší a po přesunutí se do prostor hotelu Overlook už je všechno pěkně hutný. Výsledné dojmy, ale rozporuplné.

Tintoretto – rebel z Benátek (2019)

Krásně zpracovaný dokument o benátském mistrovi s osobitým přístupem k práci. Filmu nechybí zajímavé postřehy, porovnání s jeho současníky ani emotivní příběhy. Tintoretto je tou nejlepší pozvánkou do plovoucího města.

Poslední aristokratka (2019)

Dle mého zatím nejslabší Vejdělkův snímek. Režisér strašně vsadil na jistotu a scény jsou jen snůškou klišé. Hudba je slabá a dialogy za moc nestojí. Naprosto chybí příběh a zajímavější linky jsou zvláštně utnuty. Herci se snaží, zvlášť Balzerová je skvělá a mnohé zachraňuje, ale film jako celek prostě nefunguje. Zvlášť konec je nijaký a natahovaný. Slabé.

Naprostí cizinci (2016)

První půlka taková nijaká, pak se to rozjede a divák nestačí zírat. Konec vyloženě zdrcující.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Sídliště Bohů bylo výrazně zábavnější, ale ani lektvar není vyloženě špatný. Akorát děj je předvídatelný a vtipných momentů velmi ubylo.

Ad Astra (2019)

Zajímavá psychologická sonda do duše astronauta, který je oddán práci a hledá svého dávno ztraceného otce, vesmírného hrdinu. Pitt hraje dobře, kulisy vesmíru jsou stále atraktivní jen konec je takový nijaký. Ad Astra rozhodně není revoluční film a v historii sci-fi bude mít asi místo jen pro nadšence. Dobré, ale nic víc.

Nabarvené ptáče (2019)

Syrově syrový černobílý film je především přehlídkou úchvatných (vizuálně) obrazů představujících destilaci lidského zla během téměř tří hodin. Příběh je tak moc krutý a odpudivý, že je mu těžké věřit. Působí proto poměrně nevěrohodně a a naprostou absencí emocí. Filmařky ale hodně nadstandardní dílo, zejména po technické stránce, kdy jsem musel obdivovat zvukařskou práci, práce kamery, i velmi rafinovanou režii a střih. Škoda, že některé charaktery postav nebyly vykresleny lépe, detailněji a Marhoul je ochudil o dost možná silné dialogy, v tom vidím největší minus. Přesto se jedná o jeden z nejlepších filmů, které na našem území v polistopadové éře vznikly. Veřme, že je to teprve začátek.

To Kapitola 2 (2019)

Pokus tvůrců zplodit jeden z nejhrozivějších hororových požitků se úplně nevyvedl. Přesto je druhý díl Kingova To povedenou žánrovkou. Škoda, že nedostal větší prostor hraný Pennywise, který působil strašidelněji než mnohé digitální triky, kterých je místy až přehršel. Herecky jsou ve výsledku zábavnější dětští představitelé, byť komická vložka Billa Hadera příběhu sedla.

Láska v malé Itálii (2018)

Jediným pozitivem filmuje Emma Roberts. Naprostým průserem filmu je Hayden Christensen, který dokazuje, že patří k největším omylům filmové historie, když byl vybrán pro roli Skywalkera. Hayden je tu skutečně otřesný, ba přímo nesnesitelně sterilní. Filmu ale nepodráží nohy jen jeho neschopnost, ale i zmatená nezábavná režie a debilní scénář.