Lásky čas (2013)

Jasné, toto je taká oddychovečka. Sadnite si, dajte si k nemu dobré vínko a relaxujte. Ale je to relax, ktorý stojí za to. A možno niekto povie, že je to len neralistická, romantická. motivačná sračka, ktorá Vám pripomenie Vaše hodnoty, to, čo je dôležité blablabla... Ale potrebujeme aj takéto filmy. A keď už si pozrieť niečo, čo vo Vás má vyvolať tie prijemne pocity, čo má síce klišé myšlienku ,,žiť každý deň, akoby bol naším posledným", a čo Vám spríjemní Váš večer, tak si pozrite tento film, nebudú to zle strávené dve hodiny.

Chlapectví (2014)

Spraviť film o dospievaní, bez akéhokoľvek zvratu mi príde trocha nuda. Celý čas som čakala, že niekto zomrie, nejakú autonehodu, aspoň opitého puberťáka..a nič sa nekonalo. Chápem, vyhli sa všetkým klišoidným scénam z filmov o dospievaní, ale práve v takýchto filmoch to podľa mňa naozaj nevadí. Koniec nie a nie prísť. Mohlo to byť lepšie, keď to už točili 12 rokov...

Cizinka (2014) (seriál)

Použijem citát mojej mamky pri pozeraní Rosamundy Pilcherovej: "Ja to pozerám len kvôli tej krásnej prírode". Akože tá je tu naozaj nádherná. Ale to sú všetko len ženské výhovorky. Je to seriál pre každú romantickú dušu. Má síce pomalšie tempo, ale také správne napätie, ktoré Vás núti pozerať sa na to. Zaujímavosti (zvyky a história) sú k tomu ešte skvelý bonus. Takže odporúčam každej aspoň troška romanticky založenej žene :)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Film nemôže byť postavený len na jednej veľkej epickej bitke. Ako vlastne môže, ale nie Hobbit!!! Vítala som každý záblesk rozhovoru či inej scény, ktorá sa bitky netýkala. Scény s Galadier a Thorinovo "prebratie" boli pre mňa vizuálne najkrajšie (kiežby tam bolo viac takých scén), aj ten boj s deviatimi bol fascinujúci. Inak som sa počas filmu pozrela asi tak dva krát na hodinky a bola som prekvapená koľko málo času ubehlo. Váhala som medzi 3 a 4 hviezdičkami ale bohužiaľ bolo to až priveľké sklamanie. Niektoré scény boli také obohrané, klišoidné a niekedy až komické (Legolasov beh po padajúcom moste). Škoda, že tak krásny príbeh sa musel rozdeliť do troch zbytočných častí a tak prísť o svoje čaro.

Národ snílků (2010)

Hralo sa to na vysoko umelecký film o teenageroch a pritom to bolo celé od veci. Nepodarená dráma. Celé to bolo až trapné ako veľmi sa režisér snažil zachytiť prostredie a atmosféru okolo dospievajúcich, aby to bolo iné. Mám rada divné filmy, ale toto bola strata času.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Po veľmi dlhom presviedčaní som si tento film pozrela. Jednotka bola supiš, predpokladám, že to je proste vec všetkých chlapov a každému jednému sa to páči. Kultová záležitosť atď... Preto som ani jednotke menej ako 4 hviezdy dať nemohla. To by ma ukameňovala asi celá mužská pospolitosť csfd. Ak porovnám Deň zúčtovania a Terminátora 1, tak musím povedať, že tento ma bavil omnoho viac. Páčila sa mi najmä tá vtipná stránka Arnolda. Príbeh omnoho zaujímavejší. Myslím, že jednotka je čisto taká mužská záležitosť (dúfam, že som sa teraz nedotkla žiadnej ženy), ale dvojka zaujala už aj moje ženské srdce. Malo to všetko, čo má mať výborný 5 hviezdičkový film. A síce som bola ešte aj prinútená pozerať predĺženú verziu ani sekundu som nedýchala a čakala čo sa stane. Aj ja by som chcela mať svojho vlastného Terminátora!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepšie,lepšie než jednotka, pri ktorej sme sa mnohí tak troška nudili. Hlbší náhľad do postáv, myšlienka sa tiež začína zaujímavo rozvíjať. Jennifer skvelá. Dávam 4 hviezdy, určite si polepšili viac než hviezdičku oproti jednotke ;)

Hunger Games (2012)

Predvidateľné scény. Jedno veľké klišé. Nič neprekvapilo. Jediné zaujímavé bol nápad (z ktorého sa bohužiaľ dalo vyžmýkať omnoho viac) a Jennifer. Žiadne vciťovanie do postáv sa nekonalo, dialógy od veci. Smutné no, mohol to byť super film, ktorý si to sám pohnojil.

Sedm (1995)

,,Ernest Hamingway raz napsal:,,Svet je nádherné miesto,stojí zaň bojovať." Súhlasím s tou druhou časťou." (citát Morgana na konci filmu). Majstrovsky prepracovaný thriller. Depresia, napätie a úchvatné vyvrcholenie. Dokonalosť.

Vůně ženy (1992)

Tento film má jednoduchý a prijemný,skoro až rozprávkový scenár, ktorý si človek pozrie aby si oddýchol.Síce sa rozbieha pomaličky a vy postupne presne viete ako skončí, ale je to ten typ filmu, pri ktorom sa musíte sem tam priblblo usmievať, sem tam sa vám chce plakať a prebehnú cez vás zimomriavky. Záverečná Al Pacinova reč vás dostane, ale že úplne. Vlastne celý Al Pacinov výkon je tu naľudský. Vedieť hrať ako on...ale vedieť zahrať takto slepého! (Aj keď si myslím, že keby tu nehral, tento film by nestál za veľa) A aj cez nejaké chybičky musím dať plný počet, Al Pacino a tá hudba si to zaslúžia :)