• Pohádka

Dvojčata (1988) (TV film)

Teda uf uf nebo možná fuj fuj. Tak neatraktivní pohádku už jsem dlouho neviděla. Princezna naprosto unapetietlich a ještě jí tam dají dvakrát. O princi škoda mluvit, král se tvářil, že si ho snad půjčili z jiného filmu a neřekli mu, co má hrát. No a ta paní, co dělala kostýmy, se doufám stydí ještě dnes. A ty písničky...... prostě už nikdy nikdy víc.

Vodnická čertovina (1996) (TV film)

Poněkud přepálená délka, ale jinak to bylo celkem zábavné. Od televizní pohádky víc nečekám.

Kamenný řád (1975) (seriál)

První tři díly naprosto bez chyby, velice syrové, velice realistické. Bylo by to na pět hvězd, nebýt tří zbývajících dílů, které jsou bohužel zasaženy ideologií (prostě proti nacistům tady bojovali jen a pouze komunisti, kteří se zásadně vyznačují čestnými a pevnými charaktery). Udělím čtyři hvězdy hlavně proto, že tento seriál je dosti opomíjen, přitom mnohem kontroverznější seriály se reprízují donekonečna.

Princezna za dukát (1991) (TV film)

Hezká pohádka, které by klidně slušela i delší stopáž (pokud by si někdo dal trochu práce s příběhem). Přerod pyšné princezny v hodnou hospodyňku by si zasloužil víc prostoru.

O podezíravém králi (1989) (TV film)

Tento film je naprosto chybně označen za pohádku, asi proto že se v něm vyskytuje král a královna. Škoda toho mírně teatrálního "odhalení" na konci filmu. Příjemná podívaná. Tři a půl.

Pohádka z Kampy (1986) (TV film)

Nejhezčí je na tom zpěv Karla Černocha, jinak dost slabota.

O Popelákovi (1986) (TV film)

Z dětství jedna z mých neoblíbenějších. Milena Dvorská v netradiční roli totální megery. Jen by mě zajímalo, když už je ta pohádka naruby, proč nemá Popelák hodnou maminku a zlého macešáka. ".... v celém království se žádný drak nenachází. Maminko, ale kdyby se mi nějaký mládenec líbil, co kdyby se porval s tím Šobrovic čoklem?"

O rybáři a rybce (1986) (TV film)

Skoro čtyři hvězdy. Tuto pohádku jsem doposud znala jen v podání Jana Wericha. Tato originálu zřejmě podobnější verze je zajímavá, i když se zde vyskytuje kouzelná ryba, vlastně to moc pohádka není.

O zakletém hadovi (1983) (TV film)

Na čtyři to asi není, tak dávám tři... ale lepší tři. Pamatuji si jí z dětství, tehdy na mě velmi zapůsobila a ačkoli teď už nejsem žádná dorostenka, tak se mi líbí pořád. Je taková tajemná. A navíc je hlavní hrdinka jmenuje jako moje maminka, no ale to už je jen taková třešnička.