• Pohádka

U nás doma (1988) (seriál)

Dvě až tři hvězdy. V pohodě odkoukatelné. Někteří herci sice hrají dost podivně, ale jde to. Zajímal by mě ale důvod, proč se to natáčelo tak dlouho. První díl 1988 a poslední 1990.

Dneska přišel nový kluk (1981)

Velice velice dobré. Čtyři hvězdy jsou možná přestřelené, ale absolutně jsem nečekala, že by to mohlo být tak působivé. Poslední věta, kterou Marek pronesl směrem k Františku Řehákovi, mi zněla v uších ještě hodně dlouho. Marek Brodský je takový zvláštní herec a k této postavě se velice hodil. Možná působil trochu jako Timur (bez party), ale myslím, že jsou takoví lidé, pro které je jejich práce vším, kteří mají zaujetí pro věc, jsou ochotni obětovat osobní volno a absolutně nechápou, co se děje kolem nich. Jediné, co jsem nepochopila a co mě neskutečně vytáčelo, byla ukvílená slovenská herečka (možná), která se celý film chovala jako blázen a já marně čekala na nějaké vysvětlení.

Náš dědek Josef (1976)

Jedna jediná hvězda za skvělé herce, obzvláště za Otoumara Korbeláře v jeho poslední filmové roli. Film, který se snaží diváky přesvědčit, že kolektivizace je to jediné správné a pravé řešení. No a mezitím se chlastá. Jako komedie mi to nepřišlo. Jediná scéna, která na mě udělala dojem bylo sekání trávy. Jako film to ovšem absolutně nedrží pohromadě. Je to jakýsi nesouvislý slepenec několika epizod. Režisér tím jistě chtěl něco vyjádřit. Nevím co a vlastně mě to ani moc nezajímá. Dost pekelně jsem se nudila.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Kniha skvělá. Toto nelze popsat slovy. Příšerné herecké výkony. No vlastně příšerné obsazení. Nemám sílu podívat se na všechny díly, protože si nehodlám kazit vzpomínku na tu dobu, kdy jsem se u knihy tak dobře pobavila. Nebudu se tady rozšiřovat o tom, co mi jednotliví protagonisté připomínají. Jediný normální je Vaculík, protože ten alespoň umí hrát.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Hvězdy dávám tři, uvažovala jsem i o čtyřech, ale čtyři dávám za díla, která už považuji za velmi velmi dobrá. Toto je pohodová podívaná. Naprosto plní svůj účel. Kupodivu mi tam nikdo nevadí. Řekla bych, že všichni hrají dost dobře. Příběhy nejsou špatné ani geniální, jde prostě hlavně o to sportování na dovolené. Chvílemi trošku divoká kamera a střih, ale jinak nemám moc co vytknout. Na nedělní odpoledne či večer ideální volba.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Pohlazení po duši. Jak mě dětští herci většinou lezou na nervy, tak Tomáš Holý je prostě bez chybičky. Stejně tak krásná Jana Preissová a tehdy švihák František Němec.

Dva lidi v ZOO (1989)

Po návštěvě ústecké zoo jsem se rozhodla se na tento film znovu po letech podívat, takže už asi dávno nepatřím věkem k cílové skupině. Nevím tedy, jestli mám právo hodnotit, ale tohle se opravdu nepovedlo. Polovinu filmu někoho honí zvířata, či naopak a nikdy se nedozvíme proč a pro příběh to nemá žádný význam. Hrubě se mi nelíbí zvuk a kamera, film působí velice amatérsky, anebo ho někdo nastříhal metodou dada. Přitom zde je potenciál pro dobrý dětský film. Zoo je určitě atraktivní lokalita. Jen by si někdo musel dát trochu práce s příběhem a zpracováním. Ale takto je to slabota. Tím se ale vysvětluje, proč jsem toto dílo viděla pouze jednou jako dítě a pak až po 25 letech. V mých dětských vzpomínkách naprosto vyprchal. A velice ráda na něj zapomenu i jako dospělá.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

Tohle je oproti Miklušovi alespoň vtipný... trochu.

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Hodnotit nebudu, neboť dlouhodobě sledovat to nehodlám. Že jde určitě o parodii mě napadlo hned jak jsem viděla ten ksicht. Nicméně nějak nechápu, čemu se mám smát. Kdyby udělali jeden vymazlený díl, tak ano, brala bych to jako parodii na tisíc a jeden kulinářský pořad dneška. Ale teď už je snad každému jasné, o co jde a nevím, co je tam k zasmání i po pátém díle. Ledaže nakonec snad opravdu jde o ty recepty, no ale to snad ne...ale asi ano, nezapomeňte si všichni, co vám to přijde geniální, koupit kuchařku. Ano, nakonec se patlal Míra spojí s tímto "snobem" a bude to povedená taškařice. Jestli tohle někomu přijde dokonalý, tak to mu stačí dost málo.

Modré stíny (2016) (seriál)

K Modrým Stínům bych řekla zhruba totéž, co k Případům pro exorcistu. Tedy, takový slušný průměr, který opět poněkud sráží rozuzlení. U detektivky bývá zvykem, že se drží napětí, dokud nám detektiv neoznámí, jak to bylo. Pak je čas se divit, nebo si říci: A jo vlastně. No a tady to mělo docela spád, ale okolní dramatické linky byly nakonec mnohem zajímavější, než samotný "hlavní" zločin. Ale ty tři hvězdy tomu bez problémů udělím. Zas tak špatné to nebylo.