• Pohádka

Tybys (1979) (seriál)

Ne ne, tak tohle ne. Seriál o třech důchodcích, kteří nemají nic jiného na mysli než jak co nejvíce pracovat zdarma ku prospěchu své obce. To je moc i na mě. Zaujala mě pouze naprosto totožná zápletka dílu Poklad a jednoho z dílů Paragrafů na kolech, které jsem shodou okolností sledovala ve stejnou chvíli taky. Karel Vochoč měl zřejmě v úmyslu sehrát nerudného dědka, ale jediné, co předváděl, byl neustálý nesmyslný řev. Ten musel ještě rok chraptit. Odkoukala jsem to, ale podruhé to fakt vidět není třeba.

Paragrafy na kolech (1984) (seriál)

Nevadí mi komunistické seriály a jejich pomalejší tempo, nebo řekněme zápletky z mateřské školky. Ale tohle je vážně slabota. Bavily mě pouze díly Stopařka, Vrata a Děti k pohledání. Fígl byl nejen překomplikovaný, ale vlastně úplně nesmyslný, Smolař nebyl špatný, ale žádná sláva to taky nebyla. Zbytek nestojí vůbec za řeč.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Něco tak odporně nesympatického jako je Norisová se hned tak nevidí. Asi chlapi na to mají jiný názor, ale já jí měla dost hned po té trapné recitaci ve škole (ještě že zrušili nedělní chvilku poezie). Na tohle fakt koukat nelze, já vydržela 10 minut prvního dílu.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

A víte co? Není to špatný. Od Primy jsem seriál, při kterém mi nebudou jedna po druhé odcházet mozkové buňky, nečekala. Samozřejmě u toho neřvu smíchy, ale prostě koukat se na to dá a hodlám sledovat dál. Já sice dávám přednost kratším seriálům, ale komerční televize raději chodí cestou nekonečnosti... tak doufejme, že skutečně bude jen těch osmdesát dílů a že scénáristé měli dostatek invence, aby je vyplnili. První polovina slušná. Většina herců hraje dobře, až na slečnu z večerky, která prostě talent nemá.. na Polišenskou jsem si taky musela chvilku zvykat, ale to spíš bude tou postavou, kterou hraje, ne tak úplně jejím nadáním. No a herecký výkon Babčákové je opravdu už hodně na hraně, ale asi prostě její postava má být taková...uřvaná, hysterická, afektovaná.... co na ní ten Polášek vidí, že? Překvapivě mi ani nevadí mladej Prachař a Dolanskýho mám vyloženě ráda, ačkoli bych uvítala kdyby byl v seriálu o něco méně natvrdlý. Ale opravdu pro mě je toto překvapení roku, protože to není trapné, což je neobvyklé. Jo a ještě musím zmínit Suchánka, od kterého jsem slušné herectví také nečekala a úplně nejvíc se divím, že mi je tu celkem sympatická Rybová, kterou jinak považuji za leklou .. no rybu. Asi budu muset přehodnotit některé své postoje.....Po několika měsících bych ráda dodala, že jsem to sledovat přestala a jak tak koukám, tak osmdesáti díly to nekončí, takže pochybuju, že seriál udržel alespoň takovou úroveň, jakou měl na začátku. Viděla jsem prvních asi 40 dílů a nějak nemám chuť pokračovat dál. Škoda

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Kdybych hodnotila po prvním díle, bylo by to určitě na čtyři hvězdy a možná bych zvažovala i pět. Protože jsem se fakt těšila, co bude dál. Ale Bukowsky se postupem času stal v podstatě nadbytečnou postavou, která se ne a ne poučit ze svých chyb, která si až do šestého dílu kladla otázky, na které byla odpověď jasná nejpozději po třetím díle a celé jeho působení v seriálu by se dalo shrnout slovem "soulož". Celé to držel Hynek Čermák, jehož postava se mi fakt líbila. Hanzlík taky dobrý a Dlouhý, ten má toho parchanta prostě vepsaného ve tváři. Takže po šestém díle konstatuji, že se na tu další sérii sice podívám, ale tentokrát již bez přílišného očekávání. A zaplať pánbůh, že to má jen po šesti dílech, protože poslouchat ty Bukowského bláboly mě po druhém díle už vážně vážně lezlo na nervy, obzvláště, když si člověk uvědomí, že pan profesor psychologie byl celkem slabý v úsudku.

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Bylo by za pět, ale poslední série má pár slabších kousků. Jinak je to naprostá pakárna a jestli pro nějaké dílo sedí název kultovní, tak je to toto. Není možné se u toho nebavit.

Teorie tygra (2016)

Jak to tak čtu, tak spousta chlapů si libuje, že to tenhle film ženským nandavá. Možná, ale úplně stejně to přece nandavá i chlapům. Proč to někdo má potřebu vztahovat na celé mužské či ženské pokolení. Já to sledovala jako film o jedné rodině a i v jejím rámci se přece našly výjimky. Neměla jsem potřebu ani důvod po odchodu z kina zpytovat svědomí, jestli náhodou nejsem megera. Nejsem a můj muž se těm ve filmu také absolutně nepodobá. Je mi líto chlapů, kterým takhle málo stačí, aby si mohli flusnout na ženský. Zamyslete se pánové hlavně sami nad sebou. Berete-li tento film tak smrtelně vážně, a zobrazuje-li podle vás v podání E. Balzerové realitu, pak si musíte přiznat, že jste totální ubožáci. A opravdu chcete být takto vnímáni? Ale nebudu moralizovat. Na druhé straně existuje spousta zbytečných filmů o tom, jaké jsou ženy chudinky, neustále podváděné svými manžely a to je samozřejmě stejná hovadina. Tohle byla prostě jen velice příjemná komedie, u které člověk sice neřve smíchy, ale dobře se na to kouká. Při dialozích jednomu není trapně, což už jsem u české komedie dlouho nezažila. A až na přehrávání T. Vilhelmové při vypjatých scénách a na její naprosto nepochopitelný a nepravděpodobný přerod, tomu v podstatě nemám co vytknout.

Šťastnou cestu (1943)

Velice dobré. Jediný film, kde uznávám, že Adina Mandlová zahrála opravdu dobře. Toto je její vrcholná role, a dostává zde opravdu hodně prostoru. Adinu známe spíše jako rozmazlenou slečinku, nebo trusičku rádoby vtipných, rádoby cynických poznámek, podle toho se herectví hodnotit vážně nedá. Jakkoli tento snímek obsahuje i komické momenty (N. Gollová, J. Dítětová), jde mnohem spíše o drama. Rozehrává velice rozdílné osudy rozdílných dívek, které spojuje práce v obchodním domě. Velmi dobře obsazeno, dostatečně realistické. Tento film neztratil svou sílu ani po tolika letech.

Kouzelný dům (1939)

Tomuto filmu se nedá upřít snaha. Je vidět, že režisér chtěl natočit něco lepšího. Vizuálně je snímek dosti povedený. Ale příběh a hlavně herecké výkony naprosto přesně kopírují dobový standard. Ne, že by se jednalo o prostinkou komedii, ale je to takové... no prostě naivní, předvídatelné.. Jelikož se zřejmě měla vybudovat atmosféra tajemna, Mandlová i Štěpánek naprosto nepochopitelně přehrávají. Jejich patetické monology-dialogy jsou opravdu k nesnesení. U Mandlové, která nebyla nikterak vynikající herečkou, to možná nepřekvapí. Ale jak Vávra přiměl Štěpánka, aby hrál tak špatně, to bych se ráda dozvěděla. Tak vysoké hodnocení si tento snímek opravdu nezaslouží. Mnou darované dvě hvězdy jdou na konto pana Rotha.

U nás doma (1988) (seriál)

Dvě až tři hvězdy. V pohodě odkoukatelné. Někteří herci sice hrají dost podivně, ale jde to. Zajímal by mě ale důvod, proč se to natáčelo tak dlouho. První díl 1988 a poslední 1990.