Solomon Kane (2009)

Nejpoctivější fantasy podívaná od dob Pána prstenů. Škoda jen několika nelogičností v ději a digi monstra v závěru, které ve filmu dokonale těžícího z krve, bláta a oběšenců, působí nepatřičně. Scéna ze sklepení kostela patří k tomu nejděsivějšímu, co jsem kdy viděl. Už kvůli ní je Solomon Kane o kategorii lepší a upřímnější než Van Helsing.

Sex ve městě 2 (2010)

Co si počít, když zhýralost jako životní styl už v USA kvůli finanční krizi nefrčí? Vyrazit do Spojených arabských emirátů, kde je svět luxusu izolován od okolního světa. Opravdu ženám imponuje hrdinka, která se zhroutí při čteni negativní recenze na svou knihu a o letmém náznaku nevěry se má potřebu akutně podělit se svým manželem, od něhož ji dělí půlka světa? Na Carrie Bradshawové se čas podepsal ještě hůř, než na její herecké představitelce. Nezaslouží si lásku, obdiv ani soucit, ale pořádnou ránu pěstí.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Co čekat od adaptace prehistorické počítačové hry, v níž se perský princ jen prohání po střechách, ohání šavlí a občas upadne, aby se následně opět vyškrábal na vrchol? Snad jen hollywoodský přídavek životních mouder.

Muž ve stínu (2010)

Konečně politický thriller s pointou a "srdíčkem".

A-Team: Poslední mise (2010)

A-Team je od začátku do konce takový nářez, že divák ani nemá šanci přemýšlet nad tím, nakolik jsou eskapády áčkového týmu věrohodné. Film mě dokázal nakoupnout i po deseti hodinách v kině, takže tleskám!

Kuky se vrací (2010)

Vše nasvědčuje tomu, že Kuky se vrací nebude až tak úplně film pro děti. Bizarnost lesních zrůdiček, s nimiž se opotřebovaný medvídek prohání v dokonale vytuněných vozítkách, si podstatně více užijí dospělí, na něž film dýchne svou melancholií. Pokud překonají až infantilní ráz vyprávění a zvyknou si na omezený projev loutek, budou podstatně spokojenější, než jejich potomci, kterým může Svěrák do budoucna značně znepříjemnit představu o dění v lese. http://chromy.blog.idnes.cz/c/139835/Kukyho-putovani-mechem-a-kapradim.html

Souboj Titánů (2010)

Zapomeňte na Eduarda Petišku i Souboj Titánů z roku 1981. Louis Leterrier odkaz antiky přizpůsobil strhujícím tempu 21. století a vyšel tak vstříc publiku, které řecké legendy zná maximálně ze série o Percym Jacksonovi. Postačí mu tak vidět Persea bojujícího s Medúzou nebo Krakenem, aniž by se dožadovalo vysvětlení, co za celým jeho snažením stojí. Nový Souboj titánů totiž sází na akci, kterou je jen občas potřeba prostřídat tupými dialogy, aby se příběh v celé své epické šíři vešel do 106 minut. http://chromy.blog.idnes.cz/c/134042/Bohove-museli-byt-sileni.html