• Životopisný

Kolja (1996)

Normálně bych dala 4 ****, ale jelikož jde o vyjímečný kalkul ze strany autorů, tak ponížím. Příběh i herci OK, ale ty politické agitky směrované k 5 letému dítěti - obludné. Nikdo nepochybuje, do kterého zadku tvůrci toužili vlézt.

Každá minuta života (2021)

Výborný dokument o jedné mladé rodince, která experimentuje na sobě, ale hlavně na vlastním děcku. Už tohle je zvrácené a divím se, že to nikomu nepřijde divné. Jeden magor- manipulátor otec se nakazí nějakou hnusnou mánií o dokonalém dítku a najde si oběť v podobě učitelky němčiny a společně vyrábějí dokonalého potomka.  V průběhu filmu malý cvičí, trénuje, běhá, skáče, mluví německy, příšerně zpívá, rodiče mu počítají čas, počet slov, počet km na kole, počet otáček levou a pravou nohou...  Vyhrává závody dětí podobných magorů jako jsou jeho rodiče a úplně s přehledem všechny poráží. Hurráááá!!! Kdo by je ale měl vyhrát, když ne nadrilovaný chudáček, který celý život trénuje? Každý divák vidí, že tohle dítko není žádný superman, ve 4 letech ho matka obléká!!! ale přitom spolu komunikují německy,  malý ráčkuje, takže spíš by s ním měla zajít k logopedovi.  A ted pár slov k mamince - snaživé včeličce, která ve škole byla určitě šprtka, ale v životě je submisivní partnerka, která měla smůlu a narazila na těžkého manipulátora. Z každého kousku filmu je vidět maminčinu nejistotu - i před vlastními rodiči má potřebu se bránit a všechno vnímá jako útok. Není si jistá ani vlastním manželem, který je v práci i v noci - no která z nás by byla, že??? Součástí příběhu jsou skypové rozhovory s autorem této šílenosti, který evidentně tápe při jakékoliv otázce, odpovídá vyhýbavě a všeobecně. A vrcholem je rozhovor, kdy se ho naše povedená dvojice ptá na početí dalšího potomka!!! Maminka evidentně čeká až jim to duchovní tatínek požehná, já jen doufám, že do té doby se jim tenhle zázračný projekt rozsype na kousky

Nemocnica (2021) (seriál) odpad!

Nálož amatérizmu, trápnosti a fušerstva v nevídanom rozmere!!! Ľudia, čo toto hodnotili nadpriemerne musia byť riadni recesisti!!!

Kde alibi nestačí (1961)

Výborná atmosféra, výborné herecké výkony - Miloš Nedbal v roli klauna - to se jen tak nevidí a tradičně noblesní Oldřich Nový, charismatický Hoger a mladičký Tříska co by kopie Belmonda - opravdu skvělý zážitek

Nevera po slovensky (1980)

Tento film je už tak obohraný, že sa mu vyhýbam. Ale uznávam herecké výkony "lesníkov" skôr ako režiséra Jakubiska, ten má na viac, ako na takú bláznivú srandu

Zpráva (2020)

Tri hviezdy len z úcty k obom skutočným hrdinom, nie k filmu. Bohužiaľ som film videla v TV a preto chýbala ta sila veľkého plátna, ktoré si tento film pýta, aby bol monumentálny. Neviem. Mňa nechal úplne chladnou, nerozumela som dialogom - zlý zvuk, pre neustále upršanú sivú atmosféru som takmer nič nevidela a tak som sa nestotožnila so žiadnym z hrdinov. Pre mňa sklamanie.

Přiznání - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Tak neviem, či som tu jediná, komu sa to páči. Prvý diel nebol nič moc, ale teraz sa to začína sľubne vyvíjať. Palec hore za zobrazenie problémov, ktoré dnes hýbu Slovenskom. Že režisér pichol do osieho hniezda, vidno i na tomto hodnotení

Kdoví, kdy začne svítat (1988) (TV film)

Pro mně stejně dobrý, jako předchozí díl. Skvělý zážitek při televizi.

Zatmění všech sluncí (1987) (TV film)

Herecký koncert Věry Galatíkové, který člověka dostane do kolen. Líp by to nedala ani Jana Hlaváčová, kterou jedinou si umím v této roli ještě představit. Vynikající inscenace, kde sekunduje Luděk Munzar a další herci na malé ploše nabídnou opravdový uvěřitelný příběh, který se mohl stát komukoli z nás.

Anny (2020)

Jsem tu jediná, která si myslí, že Anny si spíš vydělávala fiktivním sňatkem s cizincem než šlapáním chodníku? Neumím si představit starší šedivou tetku, že jí vůbec někdo zastaví s úmyslem sexu. Já bych jí spíš zastavila s otázkou, jestli nepotřebuje pomoct. Taky vůbec nesdílím názor zde, že byla nad věcí a měla dobrou náladu. Já vidím bídu jedné opuštěné ženské, která svět vidí s jakýmisi růžovými brýlemi a nechce vidět realitu, nechce přijmout nemoc, přes zdravotní problémy nadále kouří a jede si své. Není pak divu, že v 58 letech vypadá na 70 a v 63 letech umírá. Smutné.