• Životopisný

Iveta - Episode 2 (2021) (epizoda)

Nedá sa to hodnotiť. Modelky krásne, Ondrík OK, ale tá spatlaná východniarčina sa nedá počúvať. Prvé minúty mi to pripomenulo MOST!, ale ozaj len pár minút. Škoda

Poslední aristokratka (2019)

Už dlouho jsem se tak nepobavila, skvělí herci, scénář i provedení. Díky.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Za mně výborné po všech stránkách, vzhledem k nízkému hodnocení zde, dávám plný počet

Přání k mání (2017)

Takový Sám doma po česku. Americké vánoce z minulého století exportované k nám v r. 2017. Celé špatně, kýč a ulepená patlanina.

Žíly světa (2020)

Takové filmy potřebujeme jako sůl. Jsou o úplně jednoduchých a přitom nejdůležitějších věcech v životě. Když civilizace přece jen pohltí poslední mohykány, zůstane aspoň pocit hrdosti, že se nevzdali bez boje.

Něžné kuře (1978)

Plný počet za nostalgii za dobami, kdy komedie ještě byly vtipné i poetické zároveň, bez vulgárnosti a oplzlého humoru, a uměly navodit dobrou náladu. Krimi nehodnotím, jelikož jsem si ji tam ani nevšimla. Skvělí hlavní protagonisté, tleskám.

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda) odpad!

Film tak na úrovni 20%, ale dávám odpad kvůli nesmyslnému nadhodnocení zde a kvůli přeceňovanému neherci Krobotovi. Zbytečný film o zbytečných lidech - ztráta času pro herce i diváky

César a Rosalie (1972)

Romy Schneider je krásna, pôvabná a nesmierne komplikovaná. Proste smrteľná kombinácia pre každého chlapa. Osudová žena -Femme fatale . Pre filmový príbeh dokonalé, pre bežný život strašidelné. A kedže žijeme reálne životy, takéto filmy ma už vôbec nedokážu strhnúť. Celý film som rozmýšľala, že ako matka malého dieťaťa  rieši len seba. Sebastredná nezrelá pipka, ktorá mala dieťa skôr než stihla dospieť.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Dávám plný počet vzhledem na zdejší podhodnocení, jelikož toto je snad jediný koukatelný program o vaření- kluci jsou profíci, jsou i vtipní, takže za mně palec nahoru!!!

V jiném těle (2022) (seriál)

Hodnotím po shlédnutí všech dílů jako pokus přiblížit problematiku těchto lidí běžné populaci. Jsou tady negativní komentáře na tvůrce, ale já bych nebyla tak přísná. Mně to dalo hodně už jen ukázkou těch konkrétních lidí, kteří podstupují strastiplnou cestu změny pohlaví. Edward -Karolína byl už po tranzici a působil vyrovnaně, Adriana už má nového přítele a taky působí relativně šťastně. Péťu bych já osobně považovala za transvestitu, kdybych ji potkala na ulici a působila na mě velice osaměle a nešťastně. Další protagonistka byla kdysi statný chlap, působící u hradní stráže a teď pracuje v masně, má nějaké kamarády alespoň v práci, ale díky covidu uvázne v tranzici na půl cesty. No a pak nejkontroverznější případ ze všech- fešák Michal, který se oženil, zplodil 2 děti a pak si vzpomněl, že on se od narození cítí být ženou a tak se během neskutečně krátké doby stane prsatou Markétou. Plní si své sportovní sny a jako Markéta podstupuje nekonečné operace prsou, aby se dopracovala k vytoužené velikosti. A snaží se svým 2 malinkým dětem vysvětlit, že ona už není tatínek ale Markétka. Nejvíc mi bylo líto mladinkého Tobiase -kdysi Simony- protože ze začátku neměl žádnou oporu okolí ani rodiny a na střední škole z toho měli spolužáci srandu. Navenek ho sice vzali na pivo, ale přiblblými otázkami jen prohlubovali Tobiásovo trápení. V posledním díle se naštěstí objevil nevlastní otec Tobiase a ten snad bude záchranou pro malou Tobiasovu dušičku a dokáže jej podržet. Celkově to byl výborný počin ČT otevřít toto kontroverzní téma a podle chybějících komentářů zde je vidět, že trefili do černého. Lidi nejsou schopni toto téma ani přijmout, natož hodnotit dokument