Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Snímek je stylem dost odlišný od jedničky, kdo ovšem zná knižní předlohu, toho určitá drsnost filmu nepřekvapí. Kupodivu nedoznal snímek zásadnějších změn oproti knižní předloze a řada sekvencí se dostala i do filmu. Bridget je ovšem tentokrát vykreslována trochu jiným způsobem, ke škodě věci. I když si umím představit podobně se chovající třicátnice snažící si zuby nehty udržet chlapa, přeci jen je její povaha značně odlišná od té z jedničky. Úplně největším kladem snímku je Colin Firth, který je tak neskutečně sexy, že jsem to málem "nevydejchala". No ale to ze mě možná mluví jen fakt, že je to můj největší sex idol:-) Dvojka Bridget Jonesové je velmi zábavná, ale gagy jsou místy až na hraně. Pro ty, co četli knihu (a líbila se jim), v tom nebude větší problém, pro ostatní diváky asi ano.

Svět zítřka (2004)

Vizuální stránka zcela přehlušuje pitomoučký příběh, který je tak nezajímavý, že většinu času zoufale nudí.

Já, robot (2004)

Nečekala jsem od filmu vůbec nic a dostalo se mi inteligentní sci-fi s mnoha výbornými akčními scénami, velmi slušnými dialogy i hláškami a takřka bezchybnými triky. Snímek má naprosto skvělou atmosféru a Will Smith je cool!

Hellboy (2004)

Od filmu jsem neočekávala takřka nic, a dostalo se mi zábavné podívané plné výtečných hlášek, slušných akčních scén, dobrých hereckých výkonů a především výborné atmosféry.

Vesnice (2004)

Shyamalane, ty už to nehul! Obrovské zklamání, nečekala jsem, že zrovna Shyamalan dokáže natočit tak velkou sračku, která bude nechtěně směšná, plná podivných hereckých výkonů a ještě podivnějších, nepo spíš pitomějších "point". Fuj, jediný klad, který stojí za zmínku, je kamera, ale to je dle mého trochu málo... neskutečná nuda!

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Neuvěřitelně nevtipná úchylnost!

Král Artuš (2004)

Antoine Fuqua je loser!!! Jediné, co na filmu stojí za zmínku, je herecký výkon Clivea Owena a hudba Hanse Zimmera.

Mechanik (2004)

Christian Bale je ďábel!

Slavíci v kleci (2004)

Vím, že je celý příběh průhledný až běda. Vím, že tenhle film hraje na city. Vím, že jsme toto téma viděli zpracované už několikrát. I když jsem si celou dobu říkala "kev, nenech se zmanipulovat", brečela jsem na konci jako želva. A když se tohle nějakému filmu povede, navíc filmu, který ani na vteřinu nenudí, má krásnou hudbu (Bruno Coulais) a je výtečně natočen, pak mi nezbývá, než mu dát plné hodnocení a přát mu vítězství v soutěži na MFF Karlovy Vary.

Shrek 2 (2004)

Stejný případ jako u Spideyho 2. Je to stejně dobré jako jednička, ale moment překvapení se už vytratil. Člověk očekává stejnou kvalitu, které se také dočká, ale nehrozí, že by ho film "sejmul".