Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tenhle film mi dlouho unikal, nedává se každou chvíli jako TnZ, tak asi proto. Pro mě je to jednoznačně nejlepší western a každou postavu a scénu z tohoto filmu prostě miluju. Můžete se na něj dívat popáté a pokaždé to bude tak napínavé, jako poprvé. Je to prostě umělecké dílo, které jde daleko nad rámec westernu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Takový film už se nenatočí. Teď se točí filmy o válce tím stylem, že nějaká rádoby sexy ženská randí s nějakým mariňákem a když s ním zrovna nerandí, tak holýma rukama rozsápe dva tucty po zuby ozbrojených mudžahedínů na prach, aby se pak v závěru filmu zhroutila, protože se jí mezitím odcizilo její pětileté dítě . Přesně proto je dobré si znovu a znovu pustit tento film, aby člověk nezblbl z těch moderních "sraček" velebících neporazitelnost US army , aby znovu a znovu bez příkras a zbytečností prožil, jaké svinstvo je válka a že to není o hollywoodských tricích a emocionálních dojácích, ale o neskutečném marasmu, utrpení a že jedinec vržený do víru války neznamená vůbec nic. Anebo naopak úplně všechno. Dávám pět hvězd, protože tomu filmu není co vytknout. Herci jsou vynikající, kamera je tak přesvědčivá, že se budete krýt za opěradly křesel před vámi a dokonce je to i dějově jakž takž reálné, protože tak nějak to doopravdy bylo, anebo mohlo být.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Na Simpsnech se mi nejvíce líbí, že Evropané ho milují a Američani z něho "pění". Potom, co se z Evropy stal jeden velký Disneyland, a nositelem kultury je McDonald, Coca Cola a Santa Claus - a to se nebavím o vojenských základnách a politicko-korektním nazíráním na menšiny, homosexuály a nevím co ještě - si člověk rád oddechne v Simpsonech, kde je svět kolikrát normálnější, než je ve skutečnosti. Bohužel.

Temný rytíř povstal (2012)

Film je neuvěřitelně sebestředný, celou první půlku se to neuvěřitelně vleče a rozplétá a zaplétá se v tisíci zbytečných dějových linkách desítek zbytečných postav, aby do toho nakonec Batman praštil - a to doslova, protože on přece nemá rád zbraně, takže záchranu světa tentokrát musí provést převážně ručo - fučo. Záporák se sice snaží, ale může chlap v obnošené kožené bundě s beránkem nahradit Jokera ? Je to fakt ještě komiks ? Na mě to spíše působí jako propagandistický filmeček z doby Třetí Říše. Triky jsou skvělé, ale podle mne je ten film mimo. Nolan spadl do jámy, kterou si vlastníma rukama vyhrabal. Dávám jednu hvězdu kvůli Cat woman, kterou jsem byl ochotný vstřebat.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Sebevražda české kinematografie v přímém přenosu. Člověk tak nějak chápe, že rozpočet na film točený u nás bude asi tak setinový oproti USA. Ale kam se poděl nápad, příběh, herci ? Proč triky působí hůře než v původní Saxáně ? Asi to někdo vydal na světlo boží jen z toho důvodu, aby se vrátila alespoň část nákladů. Strašlivé zklamání. Samotní tvůrci museli vědět, že to bude katastrofa. Jakoby naši herci neuměli nic jiného, než otravovat v seriálech a skřehotat v TV reklamách. Komentář : dadel

Vyšší princip (1960)

Jakkoliv nemusím politicky angažované filmy, v tomto případě musím ocenit příběh i herecké výkony. Je to jeden z mála filmů z té doby, který neklouže po povrchu a nedrží se šablonovitého rozdělení světa na "zlé imperialisty" a "hodné proletáře". Škoda, že podobně kvalitně natočených filmů nevzniklo více

Prázdniny v Římě (1953)

Ani se nechce věřit, že romantická komedie může dopadnout jako kultovní film. Je to už 60 let, co se mladinká Audrey v roli princezny a Gregory Peck v roli novináře proháněli ulicemi Říma na skůtru. Příběh je věčný a nadčasový a u závěrečných scén si člověk říká, jestli to vlastně není něco více, než "jen" romantická komedie. Myslím, že tento film se bude líbit i po dalších 60 letech.