Battle Royale (2000)

Japonci sli na teenagerskou hru o preziti s typickym japonskym pojetim, precizni, chladne a systematicke vyvrazdeni jednoho skolniho vyletu na jeden ostrov. Bohuzel co nedotahli je zaver, ktery byl tak nejak prihlouple sroubovany. Osobne bych to doporucil vsem teenagerum ke zhlednuti, at vedi, kam smeruje nase civilizace :D (ja si totiz nemyslim, ze by to byla az tak moc velka nadsazka, prirodni zdroje se nam tenci a svet bude za chvili zalidnenej se stejnou hustotou, jak je ted Japonsko, pokud se tomu neudela pritrz). P.S UZI ma zasobnik na 25 nebo 30 ran...., ve filmu tak na 500. Jinak jsem rad, ze uz nejsem ucitel....

Osamělý jezdec (2013) odpad!

Ztratíte 2,5 hodiny svého života ...pro nic za nic. Respektive neztratíte, pokud chcete návod, jak se vydělává pár set tisíc dolarů (Johny Depp) tím, že ze sebe uděláte prostitutku a zahrajete v největší žumpě roku . Varuju vás ... příroda není normální a Walt Disney a jeho studia také ne. Jestli chcete crazy western, pustte si tenkrat na vychode. Tecka.

NMB48 Geinin!! the Movie Owarai Seishun Girls! (2013)

Tezko hodnotit, pokud clovek dokonale nezna japonske realie a zivotni styl. Kazdopadne to je zajimave, i kdyz teda zapletka je dokonale banalni. Aspon z naseho pohledu. Pokud vam nevadi malo deje na velke plose s vycizelovanymi detaily, bude se vam to libit.

Fort Bliss (2014)

Ona je drsná vojačka, která vytáhne bez mrknutí oka nevybuchlou hlavici RPG z těla svého ex kolegy (proboha, pokolikáté tohle už vidíme ?) a následně přijede domů a nikdo ji nepolíbí, nepoťapká po rameni a nešpitne do ouška "rádi tě vidíme, mamčo, udělala jsi skvělou službu naši zemi!" A ona se z toho asi hodinu a půl sesypává, přičemž do svých problémů zatahuje další a další, nejvíc je mi líto toho týpka z benzinky, který ji chtěl jen ojet a ona mu začne místo toho bečet na rameni.... Ne, fakt ne. Její starosti na mojí hlavu a Rotschildovy peníze ... Tenhle film se nepovedl a te zenske co to režírovala už nedovolte točit žádný další "válečný!?!?" film .. Tlačítko forward bylo mým nejlepším přítelem.

Operation Rogue (2014)

Snesitelné béčko, pokud si člověk odmyslí nezbytné politické kecy, hrdinnost amerických generálů a polibky uprostřed bitevní vřavy...., kterých naštěstí není moc. Dokonce se nám tvůrci pokoušeli o "uměleckou" kameru :D

Plastic (2014)

Režisér čtyřicátník vypráví příběh studentů, přičemž jsou dvě možnosti. Buď si sám ze svého mládí nic nepamatuje krom faktu, že byl čas na sex, na chlast a věčně nebyly peníze, anebo si nepamatuje vůbec nic a spoléhá na to, že když do toho narve sex, chlast a peníze a herce s vizáží manekýnů, že to prostě musí vyjít. Podle mě je to blbě scénaristicky napsané, blbě zahrané (hlavně ti polští bodyguardi - to mělo být jako co ?!?! aneb kropíme samopalem přes hranu stolu naslepo jako bychom byli ve sprše ? Zkuste někdo prozradit režisérovi to sladké tajemství, že 9mm Luger prorazí ze SMG nablízko a nakolmo 20 centimetrů dřeva a 9cm cihlové zdi, tak proč to nevzít pěkně od podlahy .. 1:24:35 - 1:25:03). A aby to působilo trochu věrohodně, tak se aspoň 10x zdůrazní, že to je podle skutečného příběhu. No já nevím.... podle mě strašná blbost a ztráta času.

Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Pár věcí je tam pěkných a nových a možná to bylo i celkem napínavé, ale nějak mě to neoslovilo. Děti to ale celkem berou. Pro tuto kategorii dětských filmů mám pracovní označení : Otec - největší blbec a je to snad nejhloupější klišé v dětských filmech. Po předchozích dílech sešup do nížin lehkého nadprůměru.

Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Zvonilka nám začíná upadat ... je to logické, protože první díl byl poetický, druhý byl dobrodružný a tenhle .. nevím no. Jestli to mělo být o lásce a oběti a ekologické katastrofě a následné záchraně světa .. tak jsem tomu asi neuvěřil. Dá se to přežít, ale po předchozích dílech je to průměr a více než jednou se na to koukat nedá.

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Slusne udelany film, po prvni Zvonilce druhy nejlepsi ze serie. Tady to neni o poetickem pribehu a vypraveni, ale o dobrodruzstvi a zaverecne pointe. Funguje to presto velmi dobre. Doporucuji.

Zvonilka a Velké hry (2011) (TV film)

Slabota... oproti Zvonilce a Ztracenemu pokladu to nestoji za rec.