Amadeus (1984)

Pěkné kostýmy, výprava, snaha o příběh, snaha o hudbu a střih ... a v konečném důsledku takový etalon, jak točit životopisné filmy o dávno mrtvých celebritách. Trochu mi vadí, že tu Mozarta prodali tak lacino, jako kus masa na řezníkově pultu. Jasně, je to libová šunka od kosti, voňavá, na stříbrném talíři..., ale pořád jenom šunka a s Mozartovou osobností to nemá skoro nic společného. Čekal jsem celý akord chutí a vůní a jedno velké WOW, které si génius Mozartova ražení zasloužil a které se bohužel nekonalo, zůstalo to všecko jen na povrchu, aby to vydělalo nějaké prachy a tím to padlo. Škoda.

12 opic (1995)

postapo s casovou smyckou a ne az tak uplne spatnym scenarem..., trochu mi vadi klasicka schemata, hlavne ta zenska vedatorka, ale co uz.

Ledová archa (2013)

Ekodrama na postapokalyptickou variaci : a - vsichni - umrzli Nejak me to nechytlo, asi to bylo prilis prastene a vlak zevnitr byl nudny a pusobil jak nepovedeni Návštěvníci, kteří se na stridacku bud navzajem zabijeli, anebo spolu svorne žrali amarouny. Jestli se nekdo bal, kdyz zeleznicni dvoukoli presly na monorail a cela souprava predvadela dvoumetrove skoky pres trimetrove zaveje, tak sorry, tohle neni muj salek caje. Jedine , co me oslovilo byla komparsistka, ktera rvala "zavri ty dvere", dale prestrelka M16 versus Sa vz 61 Skorpion pres pet centimetru tlusta skla a to, ze lidstvo nakonec prezilo v podobe 22 lete jasnovidecke sikmooke smazky Ah-sung Go , kterou bude v dalsim dile pichat mi blize neznamy, nyni asi desetilety cernousek BUBU, takze o zdrave multikulti pokracovani lidstva je postarano.... vice rikat asi netreba....

Železná srdce (2014) odpad!

Akční - ano, Drama - ne, Válečný - ne Následující text obsahuje spoilery xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx "Kolik je těch SSáků ? " ... "Nevím, nepočítaně" ... "To je kolik!!!! Přesně !!!!" ... "300-400"... blá blá blá. Spíš Sonymu uvěřím, že Jeníček s Mařenkou sežerou na posezení Ježibábu i s perníkovou chaloupkou, než že 400 SSáků s pancéřovkama nezvládne za cca 5 minut vyřadit z boje tou dobou už zkriplený osamocený tank, ověšený bednama s municí a kanystry s palivem (WTF?). Možná by jich hrdinní Amíci vzali tak 20, 30 sebou, ať nežeru, ne, že budou nacisty půl filmu kosit jak obilí a hlavní akční zápletka bude, že si US posádka musí v pravidelných intervalech chodit ven na korbu tanku pod plnou palbou nepřátelských kulometů pro další munici ??????, kde je občas něco škrábne do ruky, takže si to musí přepudrovat a jede se dál. Hlavně nezapomeňte hodit dýmovnici, protože nacisti mají paměť zhruba 5 sekund a když ten tank neuvidí, tak ho z pěti metrů netrefí.... A ta munice venku na korbě samozřejmě nebouchne, kdepak.... Tady někdo zjevně chce, aby se mladé blbé maso hlásilo k tankánům..., jinak to nevidím. flanker.27 to vystihl a já s ním v 99% souhklasím. Člověka zamrzí, že v tom hráli kurva dobří herci a kurva se fakt snažili. A tak na to mám jen jedno slovo. Fuj. Byla by to blbost, i kdybych se na to díval jako na fantasy.

Amazonia vertical (2004)

2 princové a jedna princezna nakonec tu audienci u krále stolové hory ustáli, ale nejlépe se na to kouká z pohodlí gauče. Díky za ten film, dobrá práce.

13 samurajů (2010)

Slušný film ve svém žánru a v podstatě od té doby nic lepšího nemáme.

Život podle Václava Havla (2014) (TV film) odpad!

Až historie objektivně zhodnotí tohodle pána, který byl ve správném čase (krach plánovaného hospodářství) na správném místě a přesvědčil generaci "revolucionářů", že to, co chceme, je ten nejhorší odpad amerického dravého kapitalismu fúzovaný s bolševickou antimorálkou a STBáckými metodami, přičemž takový režim by byl trestný i v USA a vůbec kdekoliv v civilizovaném světě. A Francie by se místo koprodukce takových sraček mohla raději zabývat svými problémy s imigranty. Takže abych to shrnul. Díky Havlovi a jeho klice jsme se zařadili do první linie loutkových států Velkého Bratra, obohatili jsme svět několika novými jmény (Kožený, Tykač, Krejčíř) a odbornými termíny, jako je tunelování podniků, humanitární bombardování a pravdoláskařská vize, že když přestaneme vyrábět zbraně, tak s tím přestanou všichni. Mezitím náš národ zimbecilněl natolik, že nemáme peníze na školství a zdravotnictví, ale máme na církevní restituce (to by až tak nevadilo), v nichž vracíme církvím i to, co jim vlastně nikdy nepatřilo (a to vadí). Taky jsme stihli prodat pod cenou prvorepublikový zlatý poklad do Švýcarska, Masaryk se obracel v hrobě při zmínce, že dluhopisy EU jsou lepší aktivum, než zlato, asi tak rychle, jako zubařova zubní vrtačka. Zlato od té doby zpevnilo asi o 400 procent, EU se rozpadá. K tomu jsme ještě politicky korektní, milujeme menšiny a ceníme si životního prostředí (to by nevadilo), takže jsme východoevropská fotovoltaická supervelmoc a na nejmenované demonstrace se posílají těžkooděnci, aby mlátili majoritu (to vadí). Taky jsme se omluvili sudetským Němcům a odmítli zveřejnit seznamy agentů STB (kontroverzní) zatímco korupci a následné prezidentské milosti jsme povýšili na standard (Havlova kámoška Chadimová) , takže občané jsou totálně znechucení politikou. Díky implementaci divoké neřízené ruky trhu bez soudního dohledu a otevřeným dveřím globalizaci nám odumřely poslední zbytky průmyslu a ten, co žije, plánovaně živoří na milosrdných dotacích EU, z nichž však více než polovinu po cestě rozkradou různí lobbisti a zájmové skupiny, vše je tak dokonale neprůhledné, že jim nikdo nic nedokáže. Toto je přesně bolševický způsob řízení ekonomiky, akorát to neřídí partajníci a nomenklaturní kádry, ale ouřadové z Brusele a česká velkopodnikatelská mafie. A korunu tomu nasazuje náš Vrchní Zemědělec, který žije z toho, že míchá řepku do nafty a kukuřičný líh do benzínu a bere za to z daní nás všech štědrou provizi, když si ty biozákony sám navrhl a zaplatil, aby mu je schválili. Takové opičárny nedělali dokonce ani bolševici, ti aspoň pěstovali brambory, které teď vesele dovážíme z Polska a Francie. Cukrovarnictví jsme pro jistotu zrušili úplně, opět z politických důvodů. Nejsme jako oni, že Vašku? Takže z bývalých komunistických kádrů a STBáků nyní máme politickou a podnikatelskou elitu. Děkujeme Vašku, děkujeme...., tvoje pravdoláskařská vize byla ta nejkrásnější.. a další takovou bychom už nepřežili. Možná to nepřežijeme ani tak, když se rok od roku jen více a více beznadějně zadlužujeme a projídáme budoucnost našich dětí. P.S: doteďka mi nikdo nevysvětlil, co tak zázračného Havel udělal, krom toho, že přišel na nějaké pódium v krátkých kalhotách a přivlastnil si zásluhy (a peníze a majetek) jiných a rozhádal nás se Slováky. Pokud chcete natočit nějaký dokument, natočte ho o jeho první manželce Olze, která aspoň byla osobností, udělala něco pro nemocné děti a nesoudila se s vlastními sourozenci o restituční nároky a nebyla existenčně závislá na alkoholu. A měla tolik lidské slušnosti a empatie, že neříkala lidem z paneláku, že žijí v králíkárnách.... ********** MOTTO ******** Je možné, že Havel byl víceméně hloupý, naivně milující Ameriku, která ho platila, ale jinak byl citově i morálně plochý. Všechny jeho činy mu byly vmanipulovány, zaplaceny, proslovy snad psal sám, ale pod vlivem názorů mu vtloukaných, potlesky plánovány. On ani nelhal, vždyť se na něj podívejte, poslouchejte .... loutka, odjakživa. Komentáře: luphick, Wez

Plán útěku (2013)

Kupodivu je to kvalitnější film, než si ti dva strejdové zaslouží. Docela jsem se u toho dobře bavil a trošku to těm postarším velkým klukům záviděl, že si v tom tak pěkně pohráli.

Zrození Planety opic (2011)

Občas to bylo na můj vkus dost rozcajdané a hlavní nepřátelé lidstva v podobě ochranky vědátorů, trýznitelů opic a policajtů všeho druhu mi přišli přemrštěně blbí a neschopní a naopak vědátora experimentujících na svých lidských příbuzných bych si za klaaďase do filmu asi nevybral. Ale což. Co člověk, to názor..

Úsvit planety opic (2014)

Přidaná hodnota tohoto filmu spočívá v tom, že máme se šimpanzy 99% společných genů, což si nakonec filmu uvědomí i ten hlavní klaďas v chlupaté latexové masce, tak si to možná uvědomí i ti méně inteligentní v hledišti. Jinak bohužel - mě se ty digitální opice střílející o sto péro pánubohu do oken absolutně nelíbily. Když už se ve filmu střílí, tak chci, aby se u toho měnily zásobníky, aby se jednotky probojovávaly odněkud někam a aby se přitom kryli a používali elementární taktiku, ne, že doprostřed ulice doprostřed křížové palby nakráčí jeden kokot neprůstřelnej (tady dokonce na koni), mávne M16kou, jako by ze žumpy lovil hovno a nepřátelská linie se rázem zhroutí. Takhle se fakt (vy opičáci) filmy netočí. Odpad nedávám jen kvůli toho, že mi přišla docela srandovní první půlka, kde opice jenom hýkaly a gestikulovaly a nestřílely a řešily nějakou vodní eko elektrárnu, když se jim pokazila ta neeko atomová (došlo jí prej palivo ......) - i když to asi bylo myšleno vážně, ne jako komedie. Bože... taková blbost.