• Thriller

Wataha - Epizoda 4 (2017) (epizoda)

Tak nám konečně oblékli paní prokurátorku. Taky jsme zjistili, že když budete dostatečně dlouho hladit po tváři  zastřeleného, utopeného a zmraženého zálesáka, tak oživne.

Wataha - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Proč  každá prokurátorka (prokurátoři muži vymřeli), která je denně v blátivém terénu, nosí kancelářské oblečení, v zimě bílou blůzičku s rozhalenkou a štekle nejmíň 10 cm?  To se netýká jen Poláků. Je to všude, v každém filmu. A je to uhozený a laciný.

Wataha - Série 1 (2014) (série)

Celkem se na to dá koukat, mám Poláky ráda, ale konec to zabil: Všechno je zablokované, všechny únikové cesty střežené, až na vlakové nádraží. Tak to se teda jděte vycpat.

Kondor (2018) (seriál)

Druhá série je absolutní ztráta času. Obsahuje tolik nelogičností a kravin, že se GRU musí smíchy za břicho popadat. (Hodnocení se vztahuje k první sérii)

Kondor - Out of His Exile (2020) (epizoda)

Jsem v polovině série, ale mám problém pokračovat. Zatímco první série byla plná napětí, intrik, akcí, politických vhledů, tady se řeší rodinné vztahy. Propracovanost scénáře vzala totálně za své, utajení čehokoliv a kohokoliv  se vůbec neřeší. Puberťákům se běžně svěřují informace CIA, mobily nikdo nesleduje, parta KGB řeší milostné vztahy, do toho všeho hysterické uřvané americké manželky a jejich večírky.  Veškerá akce během pěti epizod je jeden neúspěšný únos, který vlastně nikoho nezajímá, jedno omráčení, kterým se také nikdo nezabývá a vylitá limonáda do bot šéfa CIA. Hlavní hrdina, pár let v nejvyšším utajení v exilu, se mírnix týrnix vrátí zpět do USA, ubytuje se v kdysi nejsledovanějším, nejmonitorovanějším domě, pak nakráčí bez prověrky do jakési pobočky CIA, že teda jako jo, že to bere a sedne si k počítači. Bob jim do toho radši hodil vidle hned. No, mám dost.

Šerifská hvězda - Commitment (2020) (epizoda)

Nikdo z hlavních protagonistů nedisponuje mobilem, přesto se různě potkávají dle potřeby a bez sebemenší námahy na různých místech. Tahle maličkost mě naprdla už v první epizodě této série. Jinak jsou tady, pochopitelně, daleko drastičtější kiksy ve scénáři, který v podstatě už nedává nejmenší smysl.

Šerifská hvězda - Série 2 (2019) (série)

Za mě stejné hodnocení a stejná výhrada jako u první série. Naneštěstí zde dostala naprosto nepoužitelná ani ne herečka  kostnatá, nevzhledné a krajně nesympatická Abigail Lawrie v roli Anny ještě víc prostoru, čímž potopila hodnocení a přála jsem si jen to, aby co nejdřív pošla. Proč, proboha, když jinak bylo obsazení více než výborné? Zkazila téměř celou sérii. Ubylo napětí, ale  přetrvává humor a nadsázka díky Timu Rothovi.

Šerifská hvězda - Série 1 (2017) (série)

Líbilo se mi to, i když zase tak světoborný zázrak to nebyl. Výrazně sérii  poškodilo obsazení kostnaté, nevzhledné, dvoumetrové  mužatky Abigail Lawrie do role Anny. Proč, proboha, když jinak bylo obsazení více než výborné? Ale mělo to napětí i svůj sporadický humor. Ocenila jsem i místy vtipnou nadsázku. Já se u toho prostě dost bavila.

Temple - Série 2 (2021) (série)

Mně prostě ta malá zrůdička Lily Newmark kazila každou scénu, ve které se objevila. Nepochopím, jak tohle zakrslé a nedomrlé stvoření mohlo dělat modelku. Excelentní byl jako vždy Daniel Mays.