• Thriller

Gomora - Die Farbe des Goldes (2019) (epizoda) odpad!

Smlouva s lidmi, které jsem v životě neviděl, neznám jejich jazyk a nemám je absolutně prověřené na několik miliónů podepsaná bez právníků a okamžitá platba ve zlatě? Ale no tak, chacha, to už je nad moje síly.

Gomora - La creatura (2017) (epizoda)

Začíná se to přibližovat špagetové telenovele.

Gomora - Sangue Blu (2017) (epizoda)

Konečně se úplně změnil scénář, má to švih, zmizely fádní ksichty a s nimi i jejich jediný herecký výkon - tvářit se jako psychotický hovado. Velký posun kupředu.

Gomora - Hasta la muerte (2017) (epizoda)

Epizoda postrádá byť jen špetku logiky. Za to dochází k dnes již tradičnímu obohacení, bez kterého  nelze natočit nic, ač tahle srágora vznikla v roce 2017. Doufala jsem, že aspoň ve 3. sérii se autoři zbaví těch příšerných laciných pozlacených interiérů, ale marně. Je mi z nich zle a nedokážu rozlišit, u koho v baráku se zrovna scéna odehrává.

Gomora - V dobrém i ve zlém (2016) (epizoda)

Přestávám rozlišovat, kdo je s kým, kdo je kdo, kdo koho zabíjí a proč. Všichni vypadají stejně a ke všemu ještě mění strany. Proto mě to už několik dílů ani nezajímá.

Gomora - Série 2 (2016) (série)

S ohledem na to, že zde není jediná postava, se kterou lze sympatizovat, nefunguje absolutně žádné napětí, protože mi je prostě totálně jedno, co se s kým stane. A to počítám i ženské postavy. Další neštěstí, které se týká i první série, je zoufalé obsazení podřadných herců, kteří si většinou viditelně zahráli jen v Gomoře. To potvrzuje i obsazení nevýrazného, povadlého a nudného Fortunata Cerliniho do role bosse, což je ta největší katastrofa, od které se odvíjí zbytek.

Gomora - Je čas si vyřídit účty (2014) (epizoda)

S nástupem Marca Palvetti  došlo konečně k výraznému oživení scény plné jinak nudných, nezáživných a netalentovaných herců.  Škoda, že až v posledních epizodách. Tak snad v další sérii...

Gomora - Hlava rodiny (2014) (epizoda)

Mě osobně naprosto uspává Fortunato Cerlino, který nevýrazný, bez náznaku charisma a špatný herec k tomu. Škoda, myslím, že kdokoliv jiný by seriál výrazně pozvedl.

Údolí slz - Valley of Tears (2020) (epizoda)

Tak vida, vzhledem k tomu, že nepřítel nezaměří nikdy cíl, stačí otevřít poklop a pak snadno ve třech zlikvidujete 200 tanků. Důstojnějšího konce série se autoři vzdali ve chvíli, kdy vyfabulovali všechna fakta a vytvořili propagandistický kýč.

Údolí slz - The Abyss (2020) (epizoda)

Tahle fraška zdaleka překonává i sovětské válečné filmy z 50. let. Jediné, co lze ocenit, je scéna výslechu izraelského pilota, kdy syrský důstojník pravdivě vysvětluje příčiny a původce této války.