• Thriller

Like Minds (2006)

Eddie Redmayne jako vždy skvělý. Nicméně souhlasím s tím, že tento film opravdu není pro každého, viz koment Morien. Je naprosto jedno kolikrát bylo zpracováno téma Chudých rytířů Krista a Šalomounova chrámu či jiných "řádů- neřádů" protože tady jsou a budou (tudíž se rozhodně nedá říct, že film je o ničem...v dnešní době je to právě naopak dost aktuální). Při kvalitním zpracování vždy zaujme.

Železný kříž (1977)

Koukám, že v sedmdesátých letech se stali z borců Wehrmachtu docela fajn a férový kluci no ne?? I když se ženskejma to teda moc neuměli :)) Skoro škoda, že se dík jednomu teploušovi a jedné "aristokratický hromadě pruskejch hoven" dokážou vymlátit sami mezi sebou. Coburnovi to moc sekne, ale to je tak jediný světýlko v nánosu patetických keců.

Mistr (2012)

Nedoporučuji nikomu, kdo nemá zdání o existenci scientologie a životě L. Rona Hubbarda. Rozhodně však není žádnou oslavou tohoto manipulátora.

Zkáza lodi Gustloff (2008) (TV film)

NECHÁVÁME KRVÁCET CELÝ SVĚT, řekl můj otec,ALE JEDNOU SE VÁLKA VRÁTÍ K NÁM A PAK ZAPLATÍME ZA VŠE. A stalo se. Tak jen díky této větě dávám dvě hvězdy. Zbytek je odpad. "Jedná se o jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva (odhaduje se až 3000 dětí)" , tolik Wikipedie...A kde je 6 milionů vyvražděných židů jen v koncentračních táborech, bombardování civilního obyvatelstva fašisty nebo vypalování rovnou celých vesnic....? Ne, fakt, tohle byl poslední film ( v pořadí čtvrtý), na který jsem koukla, kde se hraje na city a soucit s těmi "hodnými Němci" a oškliví, zlí Rusové - jak jen mohli?? Fašismus s lidskou tváří opravdu nemusím.

Červený balónek (1956)

Bože, dodnes si pamatuju, když tento snímek dávali v naší československé TV. Byla jsem tehdy malá a nemocná.Ani nebudu prozrazovat, ve kterém roce to bylo :-)

Drážďany (2006) (TV film)

Ani náznak německé sebereflexe a srdcervoucí doslov na konci v dnešní době nabývá trapné absurdity. (Pro mě nejlepší komentář Big Bear).

Queer - Ruský den žen (2014) (epizoda) odpad!

"Rozálie Kohoutová (1985) studovala romistiku na Karlově Univerzitě v Praze a přitom přispívala do kulturně publicistických pořadů České televize „Kosmopolis“ nebo „City Folk“."......Paní Kohoutová je asi na hlavu. Tuhle sračku i ostatní blitky může vyplodit jen malý,chorý, český přisluhovač.

Válečná generace (2013) (seriál)

Jo,jo....podobných válečných slaďáren jsem už na základce viděla nepřeberné množství. Jen ti vojáčkové tehdy mívali jiné uniformy. Asi jiný gang,co? :))) Ale celkem chápu, proč se nám v posledních letech rodí tyhle absurdní dílka o "fašismu s lidskou tváří". Dál bych už jen opakovala vše.co napsal Zeck.

Amen. (2002)

Tak celá SS se neoficiálně dozvídá o vyhlazování židů a celkově o holokaustu dík jednomu odbojáři poručíkovi SS Kurtovi Gersteinovi. Vždyť oni o ničem nevěděli ještě v době,kdy dostávali u Stalingradu na prdel. Nebýt statečného esesmana a jeho zprávy,kterou sepsal před smrtí , asi by se o koncentračních vyhlazovacích táborech nikdo, včetně papeže, nedozvěděl. No to je teda eurohujerská sračka. Moc filozofie v tom nehledejte, je to marná snaha. Tohle si nezasloužil ani Gerstein.