Quantum of Solace (2008)

Zlaté Casino Royale. Tenhle díl, resp. dojezd byl o úroveň horší než Jason Bourne z 2. a 3. dílu... Co pochválit je snad pořád výbornej Craig a krátká stopáž.

Sex ve městě (2008)

Díky filmu jsem alespoň poznal pravé hlasy představitelek Sexu ve městě a ve skutečnosti nebylo o co stát, protože český dabing byl daleko lepší. Hlasy českých hereček měly lepší barvu než originály (třeba Sarah J. Parker mi ze začátku připadala jak nějaká osmnáctka... prostě Juřičková, Černá, Boudová a Gajerová u mě vyhrály). Zápletka kolem Carrie má podle mě naprosto debilní příčinu (to co předvedl Mr. Big před knihovnou a všechno to kolem není fakt normální), ostatní postavy to měly daleko lepší ... nejvíc se mi kupodivu líbila tentokrát Samantina story v LA a její závěr. No, i tak z nostalgie k seriálu dávám průměr, musím přiznat, že i pár krát jsem se od srdce zasmál. P.S.: naprosto souhlasím s hodnocením uživatele "movie" - já na to mám stejný názor a to už od první série :-) P.S.2: Herci s nechutně vybělenými zuby mi ve filmech dost vadí. Pokud navíc hrajou chudou černošskou holku ze St. Luis, tak je ta postava pro mě hned zabitá - prostě jí to nevěřím - škoda!!!

Pokerový král (2007)

Teda jestli ten "Lonely Genius" - Harold Melvin improvizoval, tak vsadím svůj klobouk :-) Ze začátku, než člověk pochopí styl toho filmu je to opravdu na vypnutí. Postupem času se to dá. Je tam poker, docela dost profesionálů, pár dobrých vtípků a dík za Gaba Kaplana a Raye Romana. Pro neznalce pokeru v žádném případě!! Budete se otravovat.

Von Richthofen a Brown (1971)

Abych pravdu přiznal, tak nic moc. V leteckých soubojích jsou občas zachyceny stožáry elektrického napětí, uměle narvanej Goring jako záporák do Jasty Boelcke a později Richthofen (což je historicky nesmysl) a až moc prkenosti a slušnosti. Asi nejhorší film z letecké první světové války ... třetí hvězdička je za to, že se to týkalo tehdejší legendy von Richthofena. Rozhodně více doporučuji Rudého Barona (2008), který je daleko lepší a to vůbec ne pouze díky moderním výdobytkům filmové techniky.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Trošku klasika žánru - pěkný a nadějný začátek, který v půlce trochu usne a na konci se přisladí. Mě se tento film však líbil a to kvůli muzice a té popové "pravdě": "ty písničky jsou plné melodických překvapení, jsou chytlavý a dělaj lidem radost....". Hugh podává svůj klasický (a mnou oblíbený) projev, jsou tu dvě skvěle napsané a navíc skvěle zahrané vedlejší role (manažer Alexe a sestra Sophie). Jen ta Drew by se mohla občas trochu opálit ...

Hráči (2003)

Teda jít hrát karty po tomhle filmu, tak nevěřím ani svý babičce ... Velmi slabý film o pár podfucích (to s tou ledvinou bylo hodně černý). Chtěl jsem dát jen dvě hvězdy, ale ty triky z úvodních titulků se mi líbily, tak ještě jednu hvězdu přihodím do banku.

Anděl smrti (1998)

V podstatě velmi dobrý thriller, kdy jsem v závěru ani nedýchal, jak to dopadne .... no a pointa, ta tomu dala slušně řečeno na zadek. Škoda, protože jinak by byla velká spokojenost.

Hornblower - Žabáci a Langusty (1999) (TV film)

Poněkud slabší, v podstatě suchozemský díl. Francouzští Royalisté si zažijí něco na způsob operace Market Garden z druhé světové a zatáhnou do toho i chudáka Hornyho.

Góóól! II (2007)

Jedna věcná poznámka - finále Ligy mistrů se hraje na neutrálním stadionu ... přesto mě tento "seriál", který dostane i třetího bratříčka (myslím tím 3. pokračování, ne dalšího nového bratra pro Santiaga...) i tak bavil, že to na slabé tři hvězdy stačilo.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Hned na začátku je vražda v afektu ze zhrzené lásky, bez rukavic ... říkáte si, že toho joudu musí chytnout za pět minut, o čem ten film bude? Nakonec ho hned nechytnou, on přidá další dvě vraždy a dokonce ani do konce filmu nemá vyšetřovatel ponětí, kdo to je. Příběh je však vystavěn celkem uvěřitelně a mj. předvede Edovi Cupákovic, že do vyšetřování případu city nepatří. Pro mě ale škoda, protože já tý romantice tak fandil ....