Lolita (1997)

Mě to prostě nějak nevzalo. Irons se choval jak nadrženej puberťák a naše Lolitka jako rozmazlená pipinka. Naprosto ničím mě film neoslovil. Dvě hvězdy z úcty k předloze jinak nic.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Naprostá paráda. Je až neuvěřitelné, že někdo v takovém pekle dokázal přežít, zachránit 75 mužů naprosto sám a k tomu beze zbraně. Ten člověk měl víc štěstí, než rozumu.

Doktor Strange (2016)

Netradiční Marvelovka a to proto, že to není klasická mlátička. Vznik čáryfuka Strange je velmi příjemným pohledem. Pak najednou s příchodem hlavního záporáka a jeho nových schopností se rozehrává skutečná radost pro oko. Ve 3D to musí být parádní pohled. Později zobrazení mistra Dormmamu a jeho Temné dimenze na mě působilo trochu moc psychadelicky, ale ok. Celkově je to fajn pohled na trochu jinou Marvelovou akci a doufám v další díl, kde už bude Dr.Strange v plné síle.

Láva (2015)

Není to TOPka, ale rozhodně to není shit. Animace v pohodě, písnička naprosto sedne do havajské tématiky a jestli tu někdo řeší dabing, tak za něj rozhodně nemůžou tvůrci ani film jako takový.

Hřiště snů (1989)

Aneb jak si splnit svůj sen ať už je jakýkoliv a možnost vrátit se do dětských bezstarostných chvil. Film tak jemně provází celým tím zázrakem tak nenuceně až člověka šimrá po kůži mráz. Moc pěkný.

Anthropoid (2016)

Myslím, že Ellis natočil důstojnou vzpomínku na tuto akci z WWII. Není to úplně klasickej doják a to se mi líbí. Hollywood má zvyku tam šoupnout vždy něco navíc, aby to bylo líbivější a to se tu naštěstí nestalo. Je teda fakt, že v jednu chvíli to na mě bylo dost akční, ale kdo ví, jak to doopravdy bylo, když kolem toho je tolik nejasností.

Švýcarák (2016) odpad!

Tohle se někomu líbí? To už opravdu hodnotíte vše pozitivně jen proto, aby jste byli cool?!? Kam to spějeme. Tohle 'dílo' je jak od nějakého psychomaniakálního magora. Když se kouknu okolo sebe, tak je teď IN vše hipsterské. Takže nechat se ostříhat nebo oholit jen kde je hipster, najíst se, kde vaří hipster a jak tak koukám, tak i pozitivně hodnotit filmy týpka, který možná hipster není, ale minimálně má chutě je obšťastňovat. Šílená zvrácenost.

Imperium (2016)

Film to není úplně špatný, ale z pohledu toho, že to bylo podle skutečné události, tak je to slabší....minimálně ta skutečnost. Čekal jsem asi něco víc z proniknutí k nacistickým hnutím - něco ve smyslu Kultu hákového kříže. To nepřišlo, ale i tak to za shlédnutí stojí. :)

Dvojníci (2016)

Film, který není úplně nejlepší, ale to v poslední dobřě většina našich filmů. Asi nejlepší na celém filmu je Sokolova zlá varianta, která se infiltruje do života počestného učitele. Tam se člověk i zasměje, ale jinak to je trága.

Sám doma a bohatý (1994)

Tohle už nenavazuje na původní 2 díly a bohužel nenavazuje ani stejným humorem a pohodou. Je to celé takové umělé a prostředí bohatého fracka mi není moc blízké. 50%.