Vejška (2014)

Komédia na večer, čo sa viac dalo očakávať. Jednoduchý dej a stačilo to. Dalo sa na tom zasmiať. Lepšie ako zahraničné, tuctové komédie. Oproti jednotke, to išlo ale kvalitou dole. Ale na tú mladú herečku sa dobre pozeralo.

Love (2011)

Divácky úspešný film a zaslúžene. Na to, že tam hrali mladí herci, tak to bolo zvládnuté nad očakávania. Pasáže s vykrádaním áut boli na úrovni. Film má atmosféru, je to dobre natočené, škoda toho prekombinovaného konca.

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Na historický film tomu dosť chýba dej. Zvládnutá je kamera, hudba, aj kostýmy. Občas to pripomínalo Bathory, ale oproti tomu je to nudné. A potom podľa názvu sa dalo čakať, že vzlietne, ale nič také sa nestalo.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Televízna rozprávka, ktorá sa dala dopozerať. Viac som od toho nečakal. Bolo to síce nudné, ale za speváčku sa to oplatilo vidieť. Bola lepšia, ako herečka v hlavnej úlohe. Inak sú všetky tie rozprávky u nás na jedno kopyto. Vyzeralo to až príliš súčasne.

Batman navždy (1995)

Oproti predošlým dielom slabšie, ale aj tak stále dobré. Záporné postavy sú v tomto filme rozhodne vydarenejšie. Carrey tam hrá riadneho cvoka a vlastne je pilierom tohto filmu. Kilmer sa do tohto filmu až tak nehodil, ale pesnička U2 je nezabudnuteľná.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

S prvým dielom sa to nedá porovnávať. Pokračovanie je ale točené v úplne inej dobe, tak treba prižmúriť oči. Keď sa na to pozeráte, ako na samostatný film, tak sa to celkom dá a občas sú tam aj dobré hlášky. Film však vyznieva tak smutne a melancholicky, že na komédiu je to až nepríjemné.

Láska na vlásku (2014)

Výprava a kamera na vysokej úrovni a to je asi tak všetko. Tá speváčka nebola dobrá voľba, pekná síce bola, ale nehrala nič moc. A ani toho veľa nepovedala. Príbeh bol rozvláčny a neoriginálny.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Rodinný film na nedeľný večer. Kedže významnú úlohu tam hrajú detskí herci, dalo by sa očakávať, že to bude horšie. Ale zvládli to celkom dobre. Občas sa dalo aj zasmiať. Ale v deji to mohlo byť aj zaujímavejšie. A potom filmov z čias komunizmu už bolo dosť.

Napoleon (2002) (seriál)

Pozitívne, že tam hral Clavier. Ako herec mal predpoklady na takúto rolu. Čo po tom, že film nie je dostatočne historicky presný, alebo že sa tam nedáva priestor, mnohým historickým postavám, maršálom, generálom a podobne. Skôr sa venuje osobnému životu, čomu zasa mnohé filmy nevenovali dostatočnú pozornosť. Mohlo tam byť viac bojových scénok.

Iron Man (2008)

To si radšej pozriem Spidermana... Aj to je z komiksu, ale lepšieho. Tento film začal dobre, ale postupne sa z toho stane typický americký blockbuster. Už premena Downeyho na Robocopa bola príliš. Vtip a technická dokonalosť sa tomu nedá uprieť. Ale Bridges v roli záporáka sa tam nehodil.