• Hudební

RocknRolla (2008)

Jak je vidno Ritchiemu rozvod se semetrickou Madonnou jen prospěl. Výborná gangsterka s úchvatným Butlerem, jehož herecký status stoupá neuvěřitelnou rychlostí (snad se neposere!). Další plus za skvělou práci s kamerou a hudbu.

Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

Vašku už běž prosím do důchodu !!!

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak na tuhle "komedii" jsem se opravdu moc těšil, ale po shlédnutí u mě převládá spíš velké zklamání. Ono tam toho k zasmání opravdu moc není, pomineme-li scény s Dudem a LSD, které jediné stály za to. Myslím si, že právě herecké výkony Bridgese, Clooneyho a Spaceyho drží tento film nad hranicí odpadu. McGregor na mě opět působí nechutným slizkým až slaďoušským dojmem, zřejmě osobní nenávist. Jedná se o naprosto nenáročný film s opravdu prostým dějem od kterého (narozdíl ode mě) nic velkého nečekejte.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

U tohoto filmu jsem se opravdu neuvěřitelně nudil, a kdybych zjistil dřív, že nejlepší z filmu je až posledních 15 minut, tak bych si příště po proflámované noci raději natáhl budík nakonec. Závěr byl ale vskutku dechberoucí. Rozhodl jsme se dát 2 hvězdičky (možná 2+), protože na 3 hvězdičky toho bylo pro mě opravdu velice málo. Ani herecké výkony mě příliš nepřesvědčily. Dobrý příklad toho, že ne každá knížka lze úspěšně filmově zpracovat.

Mary a Max (2009)

Ještě než jsem si tento film pustil, tak jsem byl přesvědčen, že se bude jednat o podobný temný žánr jakoby zrežírovaný z dílny Tima Burtona. Není tomu ale tak, protože rozhodně se tu nenajdou žadné idealizující či fantaskní prvky. Spíše se tento film zaobírá vnitřními pochody člověka a z ní pramenící bolesti, která je občas v každém z nás. Po konečné klapce si ani ten největší optimista na světě nebude broukat "What a a wonderful world" to spíše "Always look on the bright side of life". Režisér zachytil pocity uvnitř člověka natolik realistickým způsobem, že Vám možná i ukápne slza nad osudy hlavních postav. !!! "Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. " !!!

Sherlock Holmes (2009)

Možná budu za blázna, ale já to vidím zcela jednoznačně na 5 hvězdiček. Robert Downey Jr. mě svými narcistickými a egoistickými výkony nepřestane nikdy nudit, ať už se jedná o Kiss Kiss Bang Bang, Zodiaca či Iron Mana, víc takových Housů na filmovém plátně. Jinak Ritchiemu děkuji za úžasnou detektivní záležitost a hlavně za to, že ze suchara poirotovského rázu dokázal udělat boxera a hodného pána z klanu mistra Starka. Bylo tu vše, co jsem od tohoto typu filmu očekával - zajímavá zápletka, efekty, hudba či v neposlední řadě nezbedná Rachel. Už aby byl druhý díl !

Rozmarné léto (1967)

Z knihy jsem měl daleko lepší pocit. Filmové zpracování na mě zapůsobilo dosti nudným dojmem, ale Rudolf Hrušínský si v hlavní roli doslova libuje, skvělý výkon.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Opravdový sračkoid Twilightovského rázu ! Sám sebe se ptám jestli by Megan neměla přesedlat na dráhu filmů s označením XXX, pokud teda nebude zvracet černé mrmle jak v tomto adolescentním hybridu. Bez mrmlů se sice na ni pěkně dívalo, ale víc jak 1 hvězdičku??? NIKDY !!!

Happy End (1967)

Bohužel nedoceněný a přehlížený diamant české kinematografie. Vladimír Menšík exceluje.

Vincent (1982)

Počátky mistra Burtona u kterých můžem zcela jasně vidět, že zůstal věrný svému stylu. Mísení reality s nitrem postavy.. jak typické pro mistra... a to vše ukotveno skvělými verši. Závěr od E. A. Poa tuto prvotinu mistrovsky uzavírá.