• Hudební

Černý rytíř (2001)

Lawrence na mě působí jako dvojník Eddieho Murphyho. Takže dobrých filmů po skromnu holt. Ale místama jsem se s chutí zasmál. Víckrát bych se na to asi nepodíval ale.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Pro tento britský seriál mě nenapadá lepší slovo k vystihnutí jeho geniality jak KULT. Spousta výborných hlášek a komediálních scén, která se nám nesmazatelně vryly do paměti. Lidi, Lister, Rimmer, Kocour a Krypton jsou zkrátka věční.

Česká soda (1993) (seriál)

Neuvěřitelná satira na vše kolem nás. Ale i velmi poučný seriál pro nadšence německého jazyka... Alles Gute:o)))

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Člověk zhruba na 2 hodiny zjistí, jak moc je naše jednání omezení a jak lehce by se dalo změnit. Nemá cenu se tu nějak sálodlouze rozepisovat, protože tento záznam představení by měl být povinně naordinován všem lidem bez rozdílu! Zprvu jsem cítili lítost nad tím, že pana Duška už asi nikdy neuvidíme v nějaké nezapomenutelné herecké roli, ale pokud se rozhodne pokračovat v tomto směru, alespoň stejně kvalitativně, tak má mou plnou podporu a lítost vystřídá radost. Prosté a jednoduché, ale přesto dokonale výstižné, jak jen by náš život mohl být: 1) "Nehřešte slovem"; 2) "Neberte si nic osobně"; 3) "Nevytvářejte si žádné domněnky"; 4) "Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete". Sečteno podtrženo: moudrá kniha - moudrý Dušek.

David Gilmour - Live in Gdańsk (2008) (koncert)

Škoda, že David nevyužil plně potenciál orchestru (krom High Hopes), protože místy to vypadalo, že tam tento několikačlenný soubor spíše překáží kytarovým orgiím. Na druhou stranu co nezklamalo, tak to byly písně od Pink Floyd (vystřihnutí klenotu "Shine on Your Crazy Diamond" nepochopím!), zvláště pak monumentální téměř 30 minutová Echoes a Comfortably Numb jako ta pověstná třešnička na závěr. Škoda, že se jedná o poslední vystoupení Richarda Wrighta, tím se tento koncert stává něčím mimořádným, neopakovatelným a nezapomenutelným, a to i přes výše uvedené nedostatky.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Gooooooooood Morning Vietnam!!! One man show v podání vynikajícího Robina Williamse. Opravdu výborná scéna s vicepresidentem Nixonem u které jsem se válel smíchy. Robin Williams v tomto filmu předvádí jeden ze svých nejlepších a nezapomenutelných výkonů, jeho imitace jsou kouzelné... dokonce už ani nevím, který to hlas patří právě jemu. Jinak jiný pohled na válku ve Vietnamu jak ho známe z ostatních filmů zabývající se touto tématikou.

Dobrý ročník (2006)

Ridley Scott natočil krásný oddechový film, ve kterém staví na výborném hereckém talentu Russella Crowa a nádherné Marion Cotillard. Výborná komedie o naleznutí lásky a nového smyslu života na zděděné vinici.

Dr. House (2004) (seriál)

Pan Dr. House? Tak to je zkrátka šéf... tento seriál sází na výborného Hugha Laurieho v hlavní roli. Mistr sarkasmu a ironie. Mezi nezapomenutelné scény z toho seriálu řadím tu jak Dr. House běhá po ránu za hudby Gorillaz a tu jak požaduje tajný-speciální úkol... a to zmocnit se tang Lisy Cuddyové:o)))

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Skvělý humorný seriál stavící na vynikajícím komediálním talentu Charlieho Sheeana. Postava, která mu byla psána přímo na tělo a vzkříšila jeho uhasínající slávu. Kdo by nechtěl mít tak hodného strýčka:)))