• Krátkometrážní

Hypnotizér (2012)

Není mi jasné, proč se Erik zbytečně ládoval chemií, k usnutí mohl s větším úspěchem používat tento nanicovatý film. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Lůno (2010)

Když malý Tommy recituje mámě ve vaně, je to zřejmě ta nejvýmluvnější scéna z celého filmu. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Stíhači, na start! (1976)

Tvůrci filmu by měli zažalovat tvůrce jeho českého znění. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

První velká vlaková loupež (1978)

Šarmantní, vtipné, zábavné s velmi pohledným hlavním hrdinou, od nějž nepřekvapil ani požadavek na mrtvou kočku. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Postel (1998)

Oskar Šovinista si poměřuje svou sílu s Oskarem Feministou a zápas po hodinu a půl trvajícím boji končí nerozhodně. Oba do svého klání zapletou Truffauta a snad se i trošku snaží konkurovat Caraxovi, vždyť Przebinda se Lavantovi v mnohém podobá. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Zlé časy (1975)

Solidní akční zábava s hlavním hrdinou, kterému jeho schopnosti bez potíží věříte. Jen je škoda, že ve filmu nebylo více soubojů, případně nebyly delší.

Ed Wood (1994)

Tohle je dobrý film, málem mě totiž přesvědčil, abych se na něco od Wooda podívala. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Věznice parmská (1948)

Sterilní film, který mě přestal nudit až poslední necelou hodinu. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře (1996)

Stříbrný vítr v Gruzii a s francouzskou kuchyní vane měkce do krásných tónů hudby Gorana Bregoviće, která je na celém filmu to nejlepší. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Královna Margot (1994)

Drsné, jak jen středověké kostýmní drama může být, silné, jak jen film o dvorních intrikách umí být, leč přesto romantické, čili ve výsledku velmi příjemně vyvážená podívaná. A Bregović opět potvrdil, jak velký je skladatel, tahle hudba je zcela jiná, než od něj běžně slýcháme.