• Krátkometrážní

Když strach přichází (2010) (TV film)

Zločince zkušenější divák odhalí po několika minutách od chvíle, kdy se poprvé objeví na scéně. Ale přesto to detektivce neubírá na napětí.

12:08 Na východ od Bukurešti (2006)

Je nepochybně dobré vědět, že nejen u nás je spousta těch, kteří by si nechali zešikmit oči první den, kdy by nám začali vládnout Číňani, a bili by se v hruď řka, že měli oči šikmé již v prenatálním věku. Film se může pochlubit dobrými hereckými výkony a velmi pěknou hudbou.

Wimbledon (2004)

Takový jeden nepohledný muž se zahledí do jedné tuctové ženy a je z toho nadhodnocený film. Za jediné pozitivum považuji, že se nedrží naprosto přesně stupidní americké šablony pro romantické a sportovní filmy a jede si po svém.

Božský (2008)

Forma několikanásobně překonává obsah, ale stojí to za to. Skvělé nasvícení, perfektní hudba a hlavně ne božský Andreotti, ale božská kamera.

Le Bain de minuit (1993) (hudební videoklip)

Jak vidno, i velmi prosté zpracování může být zajímavé. A pro soutěživé kuřáky nebezpečné. Asi bych nezkoušela vdechnout cigaretu nadvakrát, Bécaud byl přeci jen řádný praktik, jeho norma byla 100 kusů za den.

La Première Cathédrale (1975) (hudební videoklip)

Má to svoji jistou logiku, ale nepochopila jsem, proč musí ta otvírající se vrata přehlušit písničku.

Je partirai (2001) (hudební videoklip)

Mimořádná píseň v mimořádném provedení.

Barbarella revient (1973) (hudební videoklip)

Mně by ty malíčky upadly... Na svoji dobu hodně vizionářské provedení klipu, bodejť by ne, když se píseň přesunula do roku 2500.

Après toi, c'est la mer (1992) (hudební videoklip)

Jak vidno, nakonec se i ta whisky bez ledu dá vypít. Jen to lehké Marlboro se nedalo kouřit ani tenkrát.

Je ne fais que passer (1982) (hudební videoklip)

Na podobné téma prakticky ve stejnou dobu u nás zpíval Karel Gott, pravda bez povinné cigarety.