• Krátkometrážní

Maigret - Vražda v kupé první třídy (1999) (epizoda)

Miloň Čepelka v okouzlující roli německého stomatologa sice není ani uveden v titulcích, ale jeho etuda s maketou chrupu určitě nezapadne.

Maigret - Maigret a čtyři ženy (1997) (epizoda)

Maigret plný lidskosti a chápavosti, proč ne? K některým zločincům umí být vstřícný. Velmi zdařilý díl, Cremer Maigreta nehrál, on se jím stal.

Maigret - Maigret a ministrant (1997) (epizoda)

V tomto dílu se vyskytuje několik parádních postaviček, k zulíbání jsou sestry, z nichž jedna je hluchá a druhá slepá. Ani pan soudce v. v. není k zahození. Z tohoto filmu dýchá velice příjemná atmosféra.

Maigret - Maigret klade past (1996) (epizoda)

Modernější a zábavnější Maigret, než ten s Gabinem v hlavní roli. Herzova režie opět staví na zajímavé kameře, výborně vystavěné atmosféře a Mertově hudbě. Byť bylo zpracování z roku 1958 vyšperkováno mnoha hereckými esy a nedisponovalo pouze televizním rozpočtem, nemělo zdaleka takový spád jako tento film.

Maigret - Maigret ve Finsku (1996) (epizoda)

Maigret se tentokrát roztomile potýká s jazykovou bariérou, ale naštěstí má dost často po ruce Ariho, který vždy rád vypomůže s překladem. Navíc se v tomto dílu podaří Maigretovi zmařit několik útoků na jiné.

Slavnosti peněženek (2002) (TV film)

Zajímavý dokument, dobrý výběr odborníků, ale něco mi tam chybělo. Zazněly názory pro i proti provozu hypermarketů, dalo by se říci, že i nějaké řešení stávající situace by se ve filmu našlo, ale nějak to nebylo úplně přesvědčivé.

Maigret - Maigret a hlava muže (1996) (epizoda)

Herz umí navodit temnou atmosféru, jen co je pravda. V tomto případě mu v tom velmi pomáhá hudba Zdeňka Merty.