• Krátkometrážní

Maigret - Maigret a stará dáma (1994) (epizoda)

Souboj dvou mozků skončí vítězstvím Maigreta nad vrahem. Dost napínavý díl umocněný mimořádným množstvím šarmu.

Maigret - Maigret se mýlí (1994) (epizoda)

Napětí z první poloviny filmu se pomalu vytrácí, ironie mizí a na síle získává nudný příběh završený roztodivným koncem. Toto je velice nevyvážený díl, taková kolísavost úrovně nemá v celém seriálu obdoby.

Maigret - Maigret a smrt Cecílie (1994) (epizoda)

Maigret pokazil případ, nevěnoval se Cecílii, jak bylo třeba. Ta byla zabita pár metrů od jeho kanceláře. A slavný komisař teď zuří na celý svět a hlavně na sebe. Ale i tak se v tomto dílu najdou pasáže, u kterých je možno se zasmát. Otázka pro slečnu Luisu "To vás tedy bylo pět?" se mi moc líbila.

Maigret - Maigret a zdymadlo (1994) (epizoda)

Tentokráte měl Cremer zdařilého spoluhráče v Jeanovi Yannem, rozehráli spolu velmi pěknou partii. A opět nechyběla špetka ironie. A já už konečně vím, proč se mi právě Cremerův Maigret líbí ze všech nejvíce. Je to takový Maigret nejmaigrovatější, konečně dostal patřičný nadhled, jemný humor a i tu štipku jízlivosti.

Maigret - Maigret a Fantom (1994) (epizoda)

Interesantně prošedivělý Cremer v přitažlivém prostředí Helsinek vytváří nadmíru stravitelnou atmosféru pro konzumaci detektivního příběhu.

Maigret - Maigretova trpělivost (1994) (epizoda)

Maigret se konečně zbavil noční můry, Palmariho, tentokrát za slušné asistence českých herců (Matyáš a Jákl pronesli dokonce vícero slov :-) ).

Maigret - Maigret a sklepy hotelu Majestic (1993) (epizoda)

"Není to moc regulérní, ale je to zdravé." Nelze než souhlasit s Maigretem. Jedna dobře mířená facka kolikrát vyřeší spoustu problémů.

Maigret - Maigret a vzpurní svědkové (1993) (epizoda)

Solidní zápletka, hlavně ta služka je k pomilování, tu bych zatkla jen tak pro výstrahu. Mlčící rodiče v podání báby Tutovky a prvorepublikového milovníka jsou značně roztomilí.

Maigret - Maigret a muž z lavičky (1993) (epizoda)

Maigret řeší případ mrtvého Thoureta s úsměvem na rtech. Bodejť by ne, vždyť již před polovinou filmu je i divákovi jasné, kdo je vrah. Leč nevadí, tento díl je natolik sympatický, že je možné sledovat příběh i bez patřičného napětí.