Byla jednou jedna kráva (2017) (TV film)

Moc pěkný a poučný dokument o "blbé" krávě. Po shlédnutí jsem přemýšlel o tom, z jakého důvodu někdo zavedl slovo "kráva" ve spojení s nadávkou. Toto zvíře mi vůbec nepřijde jako hloupé. Ovce, husy, slepice - ano, to jsou všechno opravdu hloupá zvířata, ale kráva, je oproti nim prudce inteligentní tvor.

Shirley Valentinová (1989)

Při čtení komentářů narážím na srovnávání s Americkou krásou, která (promiňte) mi příliš neučarovala. Byla na mě asi moc americká nebo co. Shirley Valentinová je za mě úplně jiná. Má své kouzlo. Možná je to Pauline Collins, která zde zahrála svou životní roli, anebo (a to bude mít možná větší váhu) je to prostě Řeckem. Kdo tam byl, tak ví o čem mluvím. A Řecko ve filmu prostě bylo a nejen co se týče výpravy. Podařilo se ukázat tu správnou řeckou atmosféru a poklid, navíc s výtečným scénářem a herci. Prostě bezva strávený čas u bezva filmu.

Durrellovi (2016) (seriál)

Bezvadný odpočinkový seriál, plný skvělých herců, hudby, slunce a Korfu. Konečně něco vtipného, lehkého, bez krve a neustálých vražd. Opravdu jsem si užíval každý díl. 1. řada je vážně skvělá, ze začátku se mi vůbec nechtělo věřit tomu, že "tohle" ještě někdo umí natočit. Ve 2. řadě je sice pár nudnějších dílů, ale stále to baví a 3. řada jede v podobném duchu jako ta první. Přesně tento typ tvorby mi chybí v TV programu. Proč neumíme natočit něco podobného i u nás, když v Británii to jde?... ČT sice šlechtí, že seriál konečně nasadila, ale proč v sobotu v 9:00? Tenhle seriál by si zasloužil nasadit třeba i tu sobotu, ale ve 20:00, kdy nedávají absolutně nikde nic. Navíc teda musím zkritizovat dabing - ač je plný slavných dabingových jmen, k jednotlivým postavám se mi vůbec nehodí a je slyšet, že se to dělalo hodně narychlo, takže jedině původní znění. Každopádně se těším na 4. řadu.

Mé druhé já (2007)

Jodie Foster v nejlepší herecké formě a nakonec i celkem sympatický detektiv Terrence Howard. Něco málo tomu chybí, ale nevím co.

Motýli jsou svobodní (1972)

Malý zapadlý film, který se ale vyplatí odnikud vyhrabat a vychutnat se prvotřídní herecké výkony. Jde o klasickou konverzačku, ale herci z ní vytvořili neobyčejnou podívanou. Zvláště postava Eileen Heckart byla skvěle napsaná a následně i skvěle zahraná.

Tanec s vlky (1990)

Jeden z nejnádhernějších filmů všech dob. Netřeba nic dalšího dodávat.

Země (2015) (TV film)

Jak by asi bylo na Zemi bez lidstva?... Všem těm podivuhodným tvorečkům, které buď přímo nebo nepřímo zabíjíme, určitě lépe. Za nedlouho určitě přijde náš zasloužený konec, ale co ten bordel co po nás zůstane? Ten tady bude hnít déle, než sama existence lidské éry...

Koruna (2016) (seriál)

Šokézně famózní seriál. Za mě bych neměnil nic, ve všech směrech prvotřídní. Lehce bych vyzdvil hned první dva díly 1. série, a 4. díl 2. série o princezně Margaret - ten byl vyloženě bravurní. 3. série začíná šokem z obměny herců, ale jelikož jsou velmi snaživí, tak si člověk rychle zvykne. A 4. série je opět parádní jízdou.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Českým historickým filmům to dělám nerad, ale mám-li být úpřímný a tak nějak spravedlivý, musím dát 1* a to jen za kostýmy. Prostě se na to nedalo dívat! Děj nulový, jeden velký nafouklý umělohmotný kýč! Herci jak spití močůvkou... Škoda vyhozených peněz!

Máří Magdaléna (2018)

Nechtěl jsem, ale musím dát plné hodnocení, protože film ve své podstatě neměl chybu. Není to film pro každého, ale překvapilo mě kolik lidí bylo v kině. Pravda, někteří slyšitelně spali, ale pro mě to byl silný zážtek a jsem rád, že na podobné filmy lze narazit i v dnešní akční době. Film je opak akčnosti, je přímo mystický. Krásná výprava, velkolepá hudba, zasněné pohledy, plaché úsměvy, nádherně zpívající ptáci... Film má několik mimořádně silných scén, které utkví v paměti. Nečekejte krvavé orgie jako v Umučení Krista, vše je bráno z pohledu ztracené a znovu nalezené Mary z Magdaly, která dle filmu sehrála jednu z klíčových postav v Kristově životě a smrti. A možná že v mnoha očích bude Maří Magdalena očištěna od zajeté škatulky spíše negativní historické postavy.