Tomáš a hvězdička (1982) (TV film) odpad!

Tento výtvor nejde ohodnotit jinak než jako trestuhodné mrhání 21 drahocenými minutami. Nadšení pro hvězdy je u toho klučiny tak ničemný, že to musí odhalit snad i ty děti. Naprosto nekoukatelné!

Cizinec mezi námi (1992)

Snímek o dvou různých kulturách a rozdílném vnímání světa. Kriminální zápletka je podle mě odsunuta na vedlejší kolej, což je sice dobře, ale rozuzlení na konci působí příliš jednoduše a kazí to celkem slušně odvedenou práci. Způsob života ortodoxní židovské komunity byl vylíčen docela věrohodně a vůbec by nebylo na škodu zabývat se tím ještě hlouběji, protože filmů s podobnou tématikou není zase až tak moc. Melanie Griffith, v té době ještě přirozeně vypadající, zvládá svou roli dobře a je škoda, že nikdy nedostala možnost ukázat co v ní doopravdy je...ale takových je spousta. Ostatní herci jsou taky ucházející. Líbila se mi i hudba a kamera. Škoda, mělo to dobrý nápad, základ, herce i režiséra, a přesto tomu něco chybí. A připadá mi, že to možná bude trochu více nadšení, úsilí a energie. Mohly z toho být krásné 4 *...

Jalna (1994) (seriál)

Věřím tomu, že Whiteoakové v románové podobě můžou být snesitelní a možná i sympatičtí, ale v seriálové Jalně se jim to vůbec nedaří, ba naopak jsou přímo odpudiví. Snad to je špatným výběrem herců, všichni až na Danielle Darrieux jsou průměrní a o nějakých hereckých výkonech snad nemůže být ani řeč. A dabing tomu taky moc nepřidá. Scénář je ušitý horkou jehlou, dějových zvratů je moc a některé působí až směšně, nelogicky a hlavně jsou divákovi předhozeny bez sebemenší emoce či nadšení. Hudba také nemá moc co nabídnout, stejně jako výprava - Kanadu si představuju opravdu trochu jinak...Čekal jsem, že po prvním díle se to třeba ubere jiným směrem, ale bohužel je to čím dál horší. Na komentář by stačilo i jedno slovo: zklamání... A Forsytům to nesahá ani po kotníky.

Svět plazů a obojživelníků (2008) (seriál)

Tomu se nedá nic vytknout! Jako vždy fantastické a dechberoucí záběry s komentářem Davida Attenborougha plným neznámých zajímavostí...

Slečna Marplová - Nemesis (2009) (epizoda)

Bohužel toto zpracování mě vůbec nenadchlo. Pamatuju si, že tempo v knižní předloze bylo také trošku pomalejší, ale o nudě nemohlo být řeči. Věřil jsem, že se tu tajuplnou atmosféru podaří přenést i do filmu. Tentokrát to však nějak nevyšlo a zdálo se mi to všechno trochu přitažené za vlasy. Herci, mimo samotné a jako vždy vynikající Geraldiny McEwan, na mě působili apaticky a většinou se mi ve svých rolích moc nezamlouvali, žádný výjimečný výkon k vidění není. V případě Nemesis se odchýlení od předlohy geniální Agathy moc nevyplatilo. Výprava je sice ucházející, ale v knížce je úplně jiná a byl jsem zvědavý jak si s tím tvůrci poradí...inu moc dobře ne, místo historických domů a zahrad - laciná náhražka. Ze třetí série se mi tento díl zatím jeví jako nejméně povedený...Na druhou stranu je to ale v porovnání s jinými TV filmy pořád velmi dobré, kameře, hudbě a kostýmům není co vytknout. A ještě jedna malá poznámka k dabingu paní Brožové: už nikdy více!...60% P.S. Verze s Joan Hickson je nesrovnatelně lepší.

Dopis pro krále (2008)

Nečekal jsem žádný zázrak, ale nakonec jsem byl celkem příjemně překvapen. Je sice pravda, že vynikajících kvalit stejnojmenné knižní předlohy Tonke Dragtové to sice nedosahuje, ale na druhou stranu se scénář předlohy drží a tajuplnou atmosféru se podařilo navodit. Je to první filmové zpracovaní tohoto výborného příběhu a vůbec není špatné, herci jsou sympatičtí, hudba je slušná, výprava povedená a děj místy i napínavý. Samozřejmě bezchybné to není, ale to už bych chtěl po filmu určený dětem příliš. Škoda, že DVD neobsahuje titulky, protože kolik se asi u nás najde diváků co rozumí holandsky...ale dabingu se nebojte, Vapet si dal tentokrát záležet...původní znění je ale původní znění.

Slečna Marplová - Nultá hodina (2008) (epizoda)

Závěrečná třetí série o sl. Marplové s Geraldinou McEwan začala přesně tak, jak jsem čekal...famózně! I když v knižní předloze sl. Marplová vůbec nevystupuje, ve filmovém zpracování je její přítomnost téměř nezbytná. Zdálo se mi, že v žádném jiném díle zatím nebyla role Geraldiny McEwan tak výrazná jako právě v Nulté hodině. Slečna Marplová byla tentokrát opravdu všetečná a neodbytná, přesně podle mého gusta. Scénář nabízel i několik vtipných míst, jako např. to s tou mrkví:-) Zápletka byla opět zamotaná a herci hráli znamenitě. G. McEwan se dle mého názoru chopila své role velmi znamenitě a sl. Marplová se mi v jejím podání líbí čím dál víc. A nelze ani odepřít jistou kvalitu dabingu v podání Ivanky Deváté i ostatních. Nadmíru jsem užíval i krásných exteriérových záběrů perfektní kamery. Co víc si přát... Já jsem se tedy parádně bavil.

Hlas krve (1980) (TV film)

Ničím výjimečná, rychle plynoucí povídka, která si hraje na komedii, ale jaksi se to nedaří. Na úrovni to drží známá herecká jména, ale jinak to snad ani nestojí za řeč. Zábavný byl maximálně Vlastimil Brodský se svou slivovičkou a pícháním u srdce... Samotný děj je přitažený za vlasy a vyznívá dost nevěrohodně.

Slečna Marplová - Sittafordská záhada (2006) (epizoda)

Tento díl sice nemá s předlohou od Agathy Christie mnoho společného, ale kdo to neví nebo kdo předlohu nečetl, tak nepozná nic, protože zápletka je zamotaná stejně tak, jako od Agathy. Začátek je sice trochu pomalejší, ale atmosféra zapadlého hotýlku a Sittafordkého sídla spolu se sněhovou bouří mě pohltila a dá se říct, že na konci jsem byl i nadšený. Na tomto dílu je patřičně znát rukopis režiséra Paula Unwina, jehož předností je vynikající kamera. Diváka tedy čeká podobné kouzlo kamery, které nabízela již epizoda s Herculem Poirotem: Pět malých prasátek. Scénář nabízí napětí, mnoho postav a jmen, i několik kouzelných dialogů (např. mezi Emily Trefusisovou ležící ve vaně a Charlesem Burnabym) a také několik vtipných míst. S upravováním knižních předloh mám většinou problém, ale v tomto případě to filmu neuškodilo a celkový výsledek hodnotím pozitivně. Také je na místě pochválit povedené české znění.

Hospoda (1996) (seriál)

Jaké překvapení od Novy! Ty opravdu dokážou znechutit všechno. Letos o prázdninách zase Hospoda! Tomu říkám změna...Ještě že jsou ty DVD, jinak by se mohly televize na léto posílat někam kde je nemaj...