Ceny Thálie 2017 (2018) (pořad)

Na co se vyrábí takovýhle slavnostní večer, když se nesmí mluvit? To snad byl vždy účel Thálií ne? Když od prvních minut nestíháte, tak to nedělejte, přečtěte to z papíru během 5 minut, ceny pošlete poštou a fertig. Tohle byla trapnost nad trapnost.

Sestřičky (1983)

Naprosto souhlasím s komentářem "gouryella". Dříve jsem Sestřičky přímo nenáviděl, svojí ponurostí mi film šel na nervy. Teď už vím, že bez ponurosti by to nešlo, stejně jako bez Babi a Mihulky.

Bába z ledu (2017)

Film o bláznech! Já nevim, ale takhle se snad normální lidi nechovají. Ano, jsou sobci, jsou nevychovaní malí parchanti, jsou lidi , kteří by se pro rodinu rozdali atd., ale ty jejich reakce zachycené ve filmu mi prostě přijdou nenormální. I ta Hana je svým způsobem praštěná, i když Zuzana Kronerová ji zahrála senzačně. Nevim, asi to byl účel - jakože jsme všichni svým způsebem blázni, např. v Pelíškách to funguje skvěle, ale v tomhle případě mi to nefungovalo, asi se moc tlačilo na pilu. Nakonec nejlepší byly nic neřešící scény s otužilci. A co ten závěr? Podle mě jedno velké rozhádané a rozvrácené nic. Rád bych dal 4*, ale bohužel, ty dávám jen když vím, že si film rád pustím znovu. A taky marně přemýšlím za co dostala Petra Špalková Českýho lva, mě se zdála naprosto nevýrazná.

Vražda v Orient expresu (2017)

Celkově dobré, naštěstí ne příliš moderní. Sice akčnější Poirot než je zdrávo, ale budiž. Sice jsem nepochopil naprosto zbytečné přejmenování postav oproti předloze, ale to je běžný nešvar. Samotný Orient Expres, na který jsem se těšil nejvíc, působil moc digitálně a nepřirozeně - například na začátku vyjíždí z Istanbulu nepřirozeně závratnou rychlostí jak Pendolino a na konci filmu naopak odjíždí z nádraží jako šnek. A není nad opravdové záběry skutečné přírody z okének, LED obrazovky sice posloužily, ale realita by byla lepší. Celkově výprava působila moc uměle, čistě a uhlazeně. Co se týče obsazení, tak jedno velké jméno stíhá druhé, ano, je to hezké, ale jak komentují ostatní, i já souhlasím s tím, že charaktery postav byly nedotažené a ta velká herecká esa nebyla plně využita. Sice jsem rád, že prognózy o propadáku zdejším diskutujícím dost dobře nevyšly, nicméně pro mě zůstává verze z roku 1974 nepřekonatelná a verze se Suchetem hned za ní.

Moravští Chorvaté - zrazený národ (2018) (TV film)

Velice zajímavý dokument o pohnutých osudech našich spoluobčanů. I v tomto případě se potvrzuje nepsaný zákon, že to nakonec vždycky odserou chudáci lidi! Obzvláště by se na tento dokument měla podívat KSČM a její voliči.

Naše paní Jarmila Kurandová (1998) (TV film)

Krátký, ale povedený medailon jedné Paní herečky. Nebýt jedné slavné role určitě by byla dávno zapomenuta jako mnozí další. Ale nejen pro mě zůstává Jarmila Kurandová už navždy nepřekonatelnou Babičkou. Jak zaznívá v tomto dokumentu, jakási průzračnost a hloubka vyzařuje z jejích očí a vůbec z celého jejího vystupování. Ale nebyla jenom Babičkou, škoda že ostatní její filmy už odvál čas.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Dobré, ale dlouhé předlouhé. A děj tedy také nijak oduševnělý, pořád dokola to samé. Vedlejší filmy budou zřejmě i nadále lákavější a poutavější.

Konec semestru (1974) (TV film)

Tento kus má tak zoufalou kameru, že to vypadá jak točené před válkou. Spíš je to asi únavou materiálu, ale koukat se na to nedá.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Konečně se povedla normální pohádka, která chytne hned od začátku. Fajn Jirka Lábus, František Neměc a vůbec celé peklo.

Kozy léčí (2017) (TV film)

Mně to teda bylo 100x milejší něž 150. repríza jakékoliv pohádky. Jako páteční relax po týdenní rachotě ideální.