r007

r007

Česko

2 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Komisař Moulin (TV seriál) (1976)

  Yves Renier mě provázel celé dospívání i další léta. Jako malé holce se mi moc líbil a po revoluci jsem náhodou objevila, že je i pokračování a velmi příjemně mě překvapilo. A od chvíle, kdy se dal dohromady s hezkou novinářkou Natachou Amal, jsem si tuto dvojici zamilovala. Překvapilo mě, že Yves se podílel na scénářích a některé díly i režíroval. Pak jsem si přečetla jeho životopis a bylo mi to jasné. Postupem času, jak hlavní hrdina stárne, jednotlivé epizody ztrácejí na tempu a zajímavosti a doufala jsem, že Yves bude vědět, kdy přestat. A stalo se ! Patří mu můj obdiv, že se nesnažil natahovat další a další série, i když možná nápady by byly, už by to nebylo ono. Po pravdě řečeno, už to nebylo ono od té doby, co se rozešel s Natachou...Trochu mě překvapuje, že tady na stránkách je poslední série z roku 1993, když poslední epizodu natočil až v roce 2006, ale asi to nebyla série, ale jednotlivé filmy. Pravděpodobně to bylo délkou, která se spíš podobala filmu než epizodě ze seriálu. Pro mě byly nejlepší díly z let 2000 až 2002.Nejoblíbenější jsou Křehké X, Človíček, Čtyřnohé komando, Smrtící svůdnost, Příliš blízká ochrana a Vrabčáci.

 • poster

  Měsíční svit (TV seriál) (1985)

  Už před 20 lety mě Bruce Willis uchvátil svým komediálním uměním, určitě bych mu tenkrát nehádala budoucnost drsňáka. Asi to mezi ním a Cybill jiskřilo i mimo film, jinak si nedokážu vysvětlit ten super pocit při pohledu na ty dva. Po letech jsem seriál shlédla znovu a opět nezklamal. Je pravda, že některé scény ( rádoby akční ) musíme brát s nadhledem, ale i tak je to jeden z mála amerických dobrých seriálů, které vyčnívají z průměru. Bruce je v některých dílech prostě neodolatelný...Sice není sexy na první pohled, ale tím vodopádem vtipných narážek si myslím získá srdce každé ženy. Mé si získal hned prvním dílem.Jen by mě zajímalo, jestli scénář pečlivě dodržoval nebo si sem tam něco přidal. Skoro se mi chce věřit, že se na scénáři i podílel. Je pravda, že ne všechny díly jsou podařené, ale v každé řadě mám 2-3 oblíbené. Myslím, že míra úspěšnosti je přímo úměrná času hlavních hrdinů stráveném v určitém dílu. Díly, kde vystupují jako hlavní hrdinové Viola a Di Pesto, velmi silně pokulhávají a pro mě jsou bezcenné. Je vidět, že se tvůrci snažili seriál jaksepatří natáhnout, ale možná by bylo lepší, kdyby natočili o 10 dílů méně. Na druhé straně třeba poslední díl byl opravdu pecka tím, jak vlastně skončil. Klobouk dolů za elegantní vyhazov seriálu z televize....Jako třešinka na dortu jsou pro mě díly, kde Bruce zpívá ( a že jich je...) Jednoznačně nejlepší díly jsou My fair David, 3 díly se Samem, a ten inspirovaný Shakespearem. Mladší generaci možná překvapí 1 díl vysílaný ve 3D.

 • poster

  The Fall (TV seriál) (2013)

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

 • poster

  Most (TV seriál) (2011)

  Po shlédnutí prvního dílu vás to vcucne a už nepustí. Nemůžete se od děje odtrhnout a pořád přemýšlíte, jakým směrem se bude pátrání ubírat. Neskutečně komplikovaná zápletka, která tak zpočátku nevypadá, ale zamotává se víc a víc. Takových seriálů je jako šafránu. Musím se přiznat, že asi uprostřed se mi zdálo, že se děj jakoby uměle natahuje, ale brzy to dostalo takové grády, že to předčilo i výborný začátek. Pravděpodobně by seriál nebyl tím, čím je, bez obou hlavních představitelů, kteří se krásně doplňují a jsou natolik výjímeční, že jeden druhého ani v jedné chvíli nezastíní. A to je myslím velká vzácnost. A ta závěrečná scéna, kdy Martin nevěří Sáze, že jeho syn žije, je stěží překonatelná. Myslím, že si nechám v paměti ten okamžik a nebudu se pouštět do další série. Aspoň prozatím...

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

  Při sledování některých dílů mi běhal mráz po zádech při pomyšlení, kam až se může člověk dostat s pomocí technologíí.

 • poster

  Kominského metoda (TV seriál) (2018)

  Michael Douglas nikdy nebyl mým oblíbeným hercem, ale tím, co tady předvádí, mě ohromuje.A vůbec celý seriál je to nejlepší, co z Ameriky za posledních pár let vypadlo. Možná, že před 10 lety bych se tak nerozplývala, ale s přibývajícími lety jsem si vychutnávala všechny scény a každý další díl mě příjemně překvapoval. Bála jsem se další série, ale zbytečně. Byla snad ještě lepší než ta první. Neskutečně zajímavý scénář a vynikající Alan a Michael. ( Může mi někdo vysvětlit, proč je Michael uveden až na třetím místě, když je v záběru nejčastěji ? ) Abych jen nechválila, tak ve druhé sérii mi nepřipadl moc povedený Alan ( 80 let ) jako řidič v rušném velkoměstě a taky okamžité přijetí náhle se zjeveného vnuka ze scientologické církve mělo poněkud přehnaný závěr .Naopak velmi zábavná byla epizoda Michaela s Cialisem.