Spotlight (2015)

Možná jsem od toho filmu čekala přece jen něco víc. Ano, je to mistrně zpracované novinářské drama, děj se odvíjí pomalu, tempo se zrychluje a postupně graduje, ale chybí mi tam detailnější propracování hlavních postav. Zdá se mi, že je až příliš okrajové, chvílemi se mi zdá, že sleduju spíš dokument, možná to byl záměr, ale já jako divák chci mít požitek z filmu jako celku, a tady mám ten požitek spíš jen ze strhujícího příběhu, protože mě děsí, že je pravdivý. A trochu mi chybí náhled na problém z druhé strany, nevím, jestli to byl záměr nebo cenzura.

Pán odnaproti (2007) (TV film)

Od chvíle, kdy jsem poprvé uviděla komisaře Moulina, jsem se do něj zamilovala a vydrželo mi to dodnes. Musím říct, že Yves i jako postarší pán má něco do sebe a snažím se nepropásnout jeho filmy. Bohužel točí spíš pro televizi a moc se u nás nevysílá. A tak jsem vděčná za to málo, co u nás je. Bohužel tento film je jaksi strojený, zdá se mi, že trochu podbízivý divákovi. Je to škoda, protože scénář je rozhodně zajímavý. Myslím, že jiný režisér by z něj vytěžil víc. Yves spolu s Ingrid se mi rozhodně líbili víc v seriálu Dolmen.

Kobry a užovky (2015)

Po dlouhé době zase výborný český film ( a hned 2 - ještě Domácí péče ). Realita života v přímém přenosu, syrově zachycená kamerou. Bylo mi obou bratrů nesmírně líto. Život se někdy ubírá pěkně trnitými cestičkami. Oba Hádkové podle mě podali perfektní výkon. Zajímavá byla i postava kamaráda Užovky. Jen ten závěr se mi moc nelíbil.

Psi (1979)

Typický film 70.let. Režijně nezajímavý, příběh předvídatelný, s morálním poselstvím . Pro mě byl film zajímavý jedině francouzskými beaucerony ( protože mám jednoho doma ). Pan Morel je sice postava k zamyšlení,, Gerard výborný, ale pan režisér toho asi o psech moc neví, jejich výcvik byl poněkud bizardní. Hlavní hrdinka mi připadala divně náladová, možná spíš pitomá. Jediný normální člověk byl doktor, a v konfrontaci s Morelem mohlo být víc akce. Jediná zajímavá scéna je Morel se svojí fenou v závěru, asi se milovali navzájem....v tom případě se jim mohlo dát víc prostoru a film by se posunul někam jinam. A ty scény s kluky jak šli proti psům v rukavicích, to bylo dětinské...

Padesát odstínů šedi (2015)

Kdo ještě váhá, jestli se podívat nebo ne, tak vám poradím:Rozhodně ne. Taky mi radili, nedívej se, je to blbost, ale já že to zkusím...Měli pravdu. Tak děravý scénář už nepamatuju pěknou řádku let. Jamieho jsem viděla zatím v seriálu The Fall, to byla taky role..(.Že by si je vybíral? Ale tam mu to sedlo mnohem víc). Nedovedu si reálně představit nikoho, koho by tento film zajímal. Není to porno ani romantika, i když se to tak místy tváří.

Jsou z nás (1994)

Nikdy jsem neměla moc ráda filmy o homosexuálech,většina z nich je totiž taky o AIDS a mají podobný příběh. Ale tento je opravdu výjímečný. Je tak bezprostřední, že i když máte nějaké předsudky, tak při sledování tohoto filmu se vám pravděpodobně rozplynou jako pára nad hrncem. A to především zásluhou Russella, který předvádí neskutečný výkon. Jeho zamilovanost je tak opravdová, až vás rozpláče. Jeho otec je vzorem pro všechny, tak by to asi mělo vypadat. A ta srdceryvná scéna odtržení dvou starých žen, které spolu prožily 40 let...Jediné, co mi vadilo, byly občasné komentáře hlavních hrdinů k divákovi. V seriálu Moonlighting to bylo přirozené, tady to působí rušivě.

Vesnice (2004)

Poněkud klamný začátek způsobil, že jsem se málem nedodívala, namám ráda horory. Ale od chvíle, kdy se zjevila slepá Ivy, jsem napjatě čekala, co se z toho vyklube. Na můj vkus byl film moc dlouhý, ale námět rozhodně zajímavý. Kdo z nás se někdy nezabýval myšlenkou odejít z tohoto zkaženého světa pryč ?

Domácí péče (2015)

Klobouk dolů před takovou režijní prvotinou ! Nevím, jestli je to prostředím ( natáčelo se poblíž ) nebo tématem ( už dlouho se zabývám alternativní léčbou ), ale film mě zasáhl hluboko do srdce. Nemalou zásluhu na tom má paní Mihulová, která asi do filmu dala všechny ty dlouhé roky, kdy nehrála...Pohled na ni, jak vláčí těžké tašky cestou necestou nehledě na počasí, mi vháněl slzy do očí. Bolek Polívka myslím ani nemusel hrát, něco mi napovídá, že stejně jako ve filmu Dědictví i tady mu spousta scén šla přirozeně. Je to film, který vás donutí přemýšlet o životě trošku z jiné perspektivy. Přes hluboký dojem ale něco málo do pěti hvězdiček chybí. Nejlepší scéna podle mě je třísknutí knihou do hlavy :" Bolí to vás nebo Laďu ?"

Spirit - divoký hřebec (2002)

Velmi povedený film, nádherný příběh, i když místy přeslazený, tak přesto jakoby reálný z divokého západu. Trochu mě překvapilo, že se mi líbil víc než dceři ( 11 ). I když kreslený, tak dojemný přátelstvím dvou divokých obyvatel západu - indiána a mustanga. Nádherná hudba, která sedí v každé scéně. Jediná věc, která by se dala vytknout, je určitá nejednoznačnost určení diváka. Některé scény zamilovaných koní vypadají jako z Disneyovek pro 5 leté děti a jiné mají hluboké poselství i pro dospělého ( závěrečná scéna , když velitel nechá sklonit zbraň )..

Jana Eyrová (1996)

Jana Eyrová mě uchvátila už při čtení knihy, a viděla jsem spoustu filmových zpracování. Tento film je všechny předčí hereckými výkony, režií, a celkovým dojmem. Nevím, jak dlouho hledali hlavní představitelku, ale přesně takto jsem si vždycky Janu představovala. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na Williama, protože jsem kdysi viděla zpracování s Timothy Daltonem a ten mi seděl naprosto přesně. Ale postupně si i William získal mé srdce , i když nepatří k mým oblíbeným hercům. Jak část v sirotčinci, tak na Thornfieldu obsahuje silně emotivní scény a i když se do filmu nevešlo všechno krásné, co bylo v knize, tak výsledek je obdivuhodný. Možná jen konec je o maličko víc krácený než jiné části. Moje oblíbená scéna je v zahradě, kdy pan Rochester přistihne Janu, která maluje jeho portrét. ( Jsem krásný? Ne, pane. )