Teorie tygra (2016)

Pro mě spíš zklamání. Začátek velmi hezký, možná se příběh měl víc držet pohřbu a posledního přání, tam to funguje výborně. Jakmile je ale hlavní hrdina sám, děj upadá do neděje a pár vtipných scén to nezachrání. Hlavní nedostatek vidím v tom, že všechna zajímavá témata byla jakoby nakousnuta, ale nedotažena do konce. Tedy kromě žen naprosto ovládajících své muže, a to tedy naprosto přehnaně. Ale můj názor je možná ovlivněn tím, že žádnou takovou v mé blízkosti neznám, takže nemám s čím srovnávat. Pan Kohák mi tam vůbec neseděl, ale patrně by mi neseděl v žádném filmu, protože se mi zdá, že neumí hrát...Naopak potěšil beauceron v jedné z hlavních rolí.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Velké překvapení ! Když jsem se doslechla, že se natáčí další příběh Bridget, nechtělo se mi věřit, co si od toho kdo slibuje...Ale nakonec jsem si řekla, že to třeba zkusím.A jejda, je to možná lepší než jednička ! První polovinu jsem se smála pořád a protože jsem zhruba ve stejném věku jako Bridget, dokonale jsem s ní soucítila. A Emma byla vyložená lahůdka, je to moje oblíbená herečka a role doktorky jí sedla jako ulitá. Druhou půlku už jsem spíš přemýšlela, jak to asi dopadne a začalo mi to zavánět moc hollywoodským slaďákem. Ale co naplat, i když slaďák, tak vtipně a bravurně natočený. Takže i slzička ukápla a nebýt toho kýčovitého konce, dám hvězdiček pět.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Nedávala jsem si žádné naděje, a tak jsem ani nebyla zklamaná po shlédnutí filmu. Myslím , že kvalita každé filmová série jde díl s dílem rapidně dolů, jenom u básníků se zázrakem podařilo všechny 3 díly vytáhnout na stejnou úroveň. Potom už to šlo jenom z kopce. Ono asi nadstavovaná kaše nebude nikdy jako ta normální...Ne že by hrdinové nebyli milí i teď ve středním věku, jenom tam přibylo jaksi víc scén, které by tam být nemusely. Fatální chybou bylo už dřív obsazení Terezy Brodské, která se prostě mezi ty blondýnky ( a zrzečku ) nehodí. Neustálá podbízivá reklama, opakující se scénky s důchodci v hospodě ( myslím, že by stačila jedna ) a Eva Holubová kopírující scénu z filmu Někdo to rád horké, to byly věci, které mi vadily nejvíc. A když přivřu obě dvě oči a nechám si z filmu jenom jenom příběh stárnoucího Štěpánka, tak se na to dívat dá. Jen ten příběh už není tak zajímavý jako básníci za mlada.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

I když mám ráda Toma Hankse a Clinta Eastwooda, spíš než film mě dostal spíš ten neuvěřitelný příběh. Ale jakkoli se jedná o příběh výjímečný, zpracování až tak výjímečné pro mě není. Možná je to tím, že nemám moc ráda katastrofické filmy. Nějak se mi nelíbila první polovina, trochu mi vadilo přeskakování z jedné časové roviny do druhé, i když chápu, že to bylo nutné. Nejlepší část byla určitě vyšetřování a závěrečná replika neměla chybu...

O zvířatech a lidech (1994) (seriál)

Viděno poprvé to bylo na 5 hvězdiček, s odstupem času ubírám . Pořád jsou pro mě vynikající scény Heřmánka s Chýlkovou, nepřekonatelný pan Somr a Brodský a velmi milá postava jeho vnuka.Také se mi líbila postava pana Hartla. Myslím, že chyba byla v německé produkci. Proč jsou proboha všichni němečtí herci tak oškliví? Místy mi připadalo, že německá část je jako by úplně jiný příběh a ruší kontinuitu jiného. A vůbec mi neseděl Jan Potměšil ve své roli. Nevím, jak se v té roli cítil, ale zdálo se mi, že zbytečně přehrává. Nevím, jestli to bylo scénářem nebo jím samotným, ale vůbec mi do té role neseděl. Seriálu by prospělo malinko zkrátit, přeobsadit německé herce a bylo by to na 5 hvězd ! V paměti mi utkvělo hned několik krásných scén: Chýlková v antikshopu se zajímá o holkaře, Němec napadený kozou, Hartl v posteli se psem, Heřmánek uzavírá sázku , Chýlková s hadem, no...bylo by jich možná víc, a krásně se rozvíjející vztah dvou ústředních postav byl pro mě na jedničku s hvězdičkou. A taky scény na operačním sále s nádhernou hudbou byly skvostné.

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

Jak mohl geniální Paulo s mistrovsky laděnými knihami nechat dopustit tento film absolutně bez scénáře? To věčné skákání z jedné dějové linie do druhé a třetí myslím film zničilo.I když pravděpodobně by i tak film nedržel pohromadě, neměl totiž žádnou dějovou linii, které by se mohl držet. Něco nového jsem se dozvěděla , i když jsem si musela protrpět téměř 2 hodiny. Byla to národní hrdost nebo nikdo jiný neměl zájem o něm točit ?. Myslím, že kdybych ho neznala, byl by to pro mě odpad...

Bratr (1997)

I přes pomalý děj má film svoje kouzlo, a možná právě proto. Za ponurou atmosférou porevolučního Ruska je tu příběh obyčejného kluka, který hledá svoje místo na slunci .Myslím, že na filmu je geniální především hudba , která originálně zapadá do děje a pak Sergej Bodrov. Stojí za to vidět v originálním znění , především pro ty z nás, kteří měli ruštinu povinnou ve škole. Film je smutný , i když se v úvodu tváří jako komedie.

Kluk ve světě příšer (2015)

Působivé, jako ostatně všechny japonské animované filmy, které jsem viděla. Nebýt trochu rozvleklého konce, mohlo to být ještě lepší. Motiv s temnotou připomíná Mijazakiho Princeznu Mononoke, ale děj příběhu kluka, který je sám a zoufale hledá někoho, kdo by mu nahradil rodinu, je neuvěřitelně působivý. Skoro se mi chce napsat, že kdyby autor zůstal jen u této dějové linie a nezaplétal do toho ještě v Japonsku asi velmi oblíbenou temnotu, film by byl ještě lepší. Ale tak si asi každý najde něco. Kjúta je každopádně sympaťák .

Kniha džunglí (2016)

Asi jsem neměla číst všechny ty pochvalné komentáře předtím než jsem šla do kina. Kniha džunglí byla moje oblíbená kniha asi do 30 let a myslím, že stále ještě je. Zákony džungle platí stále a já stále čekám na poctivé zpracování podle knihy. Vzhledem k tomu, že pravděpodobně se ho nedočkám, protože je málo dospělých, kteří by to ocenili, musím vzít zavděk i tímto filmem. Jako všechny předchozí verze si tvůrci vybrali některé pasáže knihy, jiné si upravili jak se jim hodilo a díky hlavním hrdinovi vznikl hezký film. Film je ale postavený především na vizuálních efektech, které stojí za to vidět. Pokud se na to snažím podívat dětskýma očima, film přímo úchvatný. Jen nechápu, proč si upravovali příběh s buvoly, který mohl být podle knihy ještě zajímavější. A proč se nikdy v žádném filmovém zpracování neobjeví příběh s rudými dhouly, který je jeden z nejnapínavějších. Škoda, možná se ještě v budoucnu dočkám. Myslím že pan Kiplng by si to zasloužil. A ti, co tady píšou, že film se drží kniky, tu knihu asi ani nečetli.I přesto se mi film líbil a mé desetileté dceři také. Aspoň že můj oblíbenec Baghíra byl podle předlohy...Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale díky senilní písničce v podání Balúa jen za 3.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Poslední dobou se bojím oscarových filmů. Slyšela jsem o tomto filmu dost rozporuplné reakce a tak jsem dlouho váhala než jsem si k němu našla cestu. Bohužel mě vůbec nezaujal. Nekonečně dlouhý film s neměnící se krajinou, byť sebekrásnější. V celém filmu bylo jen pár záběrů, které stály za to a já jen nevěřícně kroutím hlavou, proč vlastně se film tolika lidem líbí. A co vlastně tím chtěl režisér říct? Že jediná věc, kvůli které hlavní hrdina přežil, byla touha po pomstě? To mi zní krajně negativně. Ne že bych měla ráda jen romantické filmy, ale dívat se 2 hodiny na Capria, který je někde mezi životem a smrtí ( přičemž o hraní nemůže být ani řeč, protože je špinavý, zarostlý a téměř neustále v něčem zachumlaný a tak mu stejně není vidět do obličeje ) to tedy opravdu nemusím. Takže od příštího roku pro mě Oscar přestává existovat...